X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אנדוקרינולוגיה
אודות הפורום
אודות פורום אנדוקרינולוגיה

פורום אנדוקרינולוגיה שע"י המחלקה הפנימית במרכז הרפואי כרמל חיפה מנוהל על ידי ד"ר סמיר קאסם, שהינו מומחה ברפואה פנימית, אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ומנהל מחלקה פנימית א' במרכז הרפואי כרמל חיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לרפואה פנימית, מחלות בלוטת התריס, יתר פעילות בלוטת...

פורום אנדוקרינולוגיה שע"י המחלקה הפנימית במרכז הרפואי כרמל חיפה מנוהל על ידי ד"ר סמיר קאסם, שהינו מומחה ברפואה פנימית, אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ומנהל מחלקה פנימית א' במרכז הרפואי כרמל חיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לרפואה פנימית, מחלות בלוטת התריס, יתר פעילות בלוטת התריס, תת פעילות בלוטת התריס, גושים בבלוטת התריס, אוסטאופורוזיס - Osteoporosis, מחלות של בלוטת יותרת התריס (היפו והיפר פאראתירואידיזם), יותרת המוח (היפופיזה), אקרומגליה (מחלה של יותרת המוח), פרולקטינומה, גושים ביותרת המוח, גידולים בבלוטת יותרת המוח, מחלות בבלוטת יותרת הכלייה (אדרנל), ירידה בתפקוד המיני אצל גברים, שיעור יתר באישה, הפרעות במחזור אצל נשים ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בד"ר סמיר קאסם על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אנדוקרינולוגיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • המשך לשאלה
    סולה
    20:25 19/07/16 19/07
    20:25
  • שלום .שאלתי שאלה וענית לי אך לא הבנתי הכול.
    אני יעתיק את השאלה:
    שלום.אני מטופלת בפדינזון כבר תקוה ארוכה מאוד.עם תופעות לוואי ידועות שלו כמו רמת סוכר גבוהה.
    כרגע החליט הרופא שצריך להפסיק את הטיפול ונשלחתי לרופא אנדקרינולוג לשם ביצו"מבחן דינמי".
    מה שהרןפא רשם זה שהוא רוצה לבדוק רמות קורטיזול,קורטיזול סילביה(מה זה?( וACTH.בזמנים מסוימים. ורשם להזריק לי מינון נמוך של ACTH.
    השאלה שלי -מה נקראת בדיקה תקינה??כי אם רמות הקורטיזול תמיד אצלי גבוהות בגלל התרופה,אז מה אמור להיות אחרי ההזרקה?
    אציין שאני עוד מקבלת את הפרדניזון אבל במינון נמוך מאוד.ולא נתנו לי הנחיות מה לעשות בבוקר הבדיקה-לקחת אותה לפני או אחרי הבדיקה או באמצע הבדיקה?האם היא בכלל משפיעה(ואיך) על הבדיקה?

וענית לי:
    קורטיזול בסליבה הינו קורטיזול ברוק. הבדיקה נועדה לבדוק עודף הפרשת קורטיזול ולא חסר הפרשה (שזה מה שרוצים לבדוק אצלך, כי טופלת בפרדנזון תקופה ארוכה)
    אם את עדיין נוטלת פרדנזון אז יכולה להיות בעיה בפענוח תשובת קורטיזול כי יש חפיפה בבדיקת הדם בין השניים.
    קורטיזול תקין אחרי הזרקת ACTH צריך להיות מעל 500 ננומול לליטר
    היות ואיני יודע על איזה מינון פרדנזון את, לא אוכל להתייחס פרטנית. אבל אני מנחה את המטופלים שלי שנגמלים מפרדנזון בד"כ לא ליטול פרדזון ביממה שלפני הבדיקה וביום הבדיקה ואז לבצע את הבדיקה

ושאלתי עכשיו היא:
    קורטיזול ברוק לא עושים ב23 בלילה?איך פתאום יעשו לי בבוקר הבדיקה?

אני מטופלת במינון נמוך בפרדניזון.והרופא שלי הנחה אותי לא לשים משחות בעור(יש לי פסוריזס קשה ועל כן הפרדניזון כמה ימים לפני אבל אמר שאת הפרדניזון להמשיך לקחת כרגיל.חוץ מיום הבדיקה.

לגבי רמת הקורטיזול אחרי הזרקת ACTH,האם אין גבול מקסימימלי ומינמלי לרמת הקורטיזול שצריכה להיות אחרי ההזרקה?
    מה בכלל מנסים לדעת,אם בגוף שלי ישאר מעט או הרבה קורטיזול אחרי ההזרקה?וסעיקר-מה זה אומר מבחינת הגמילה מהפרדניזון?כנראה שיהיה מותר לי להפסיקו או לא?

• הגב ל: המשך לשאלה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך לשאלה
    ד"ר סמיר קאסם
    23:13 20/07/16 20/07
    23:13
  • שלום. היות ומדובר בשאלות מאוד פרטניות לגבי מקרה ספיציפי לא אוכל להתייחס מעבר למה שצייינתי בלי בדיקה גופנית ועיון בתוצאות הבדיקות. מצטער שלא אוכל במסגרת זו להתייחס מעבר לכך.

בברכה,
    ד"ר סמיר קאסם, מומחה ברפואה פנימית, אנדוקרינולוגיה וסוכרת, מנהל מחלקה פנימית א' וב' במרכז הרפואי כרמל חיפה.
    טלפון: 04-8250485 / 04-8250484
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: המשך לשאלה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021