X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה
אודות הפורום
אודות פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר בוריס פרידמן. ד"ר פרידמן הינו אורולוג, ורופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ג...

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר בוריס פרידמן. ד"ר פרידמן הינו אורולוג, ורופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל גם כן. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות בנושא: זיהומים חוזרים בדרכי השתן, דלקות בשתן, דלף שתן במאמץ, דחיפות במתן שתן, תכיפות במתן שתן, שלפוחית רגיזה, דלקת כרונית של השלפוחית, קרונקולה, בריחת שתן, ניתוחי בריחת שתן, צניחת כיס השתן, ניתוחי צניחת כיס שתן, פרולפס, שמיטת החלחולת, בדיקות אורודינמיות, ציסטוסקופיה אבחנתית, בעיות שליטה של דרכי השתן של נשים וגברים, הפרעות במתן שתן, שלפוחית שתן כאובה, אורולוגיה כללית ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • צריבה ממושכת בנרתיק
    שירה
    17:00 01/09/21 01/09
    17:00
  • ד''ר שלום רב,
    בת 63 בריאה כלל
    במנםאוזה כבר 15 שנה. ידוע על יובש בנרתיק.
    לא לוקחת כדורים.

מידי פעם סובלת מצריבה בנרתיק, עושה בדיקות שתן לכללי ותמיד יוצא לי בין 250-500 כדוריות דם לבנות.
    בין 10-30 כדוריות דם אדומות.
    פעמים יצא לי חלבון במהלך השנים 10.
    ללא ניטריטים.
    בדיקת שתן לתרבית תמיד שלילי.
    נלקחו לי על ידי רופא נשים אין ספור פעמים תרבית וגינלית תקין.
    בדיקות שתן לstd תקין.
    בעבר סבלתי מהםרשה צהובה לאחר גיל המעבר ולא נמצאה סיבה.
    כבר שנתיים שאני לא סובלת מהפרשה זו.

כעת, כבר חודשיים שאני סובלת מצריבה בנרתיק לאורך כל היום ומרגישה אותה גם בלילה לעיתים מתוך שינה.

שוב בדיקות שתן לכללי הראו 500 כדוריות דם לבנות.
    20 כדוריות דם אדומות.
    חלבון 10.

הפעם פניתי לבירור אצל אורולוג לבירור שעסק בעיקר בבירור של לליקוציטוריה.

בוצע:

Us דרכי השתן והכליות - תקין.
    תרביות שתן לי TB- שליליות.
    בדיקות שתן ל-STD- שליליות.
    בדיקות שתן לציטולוגיה- תקינות.

נרשם בפענוח:
    inflammatory smears.
    Negative for high grade urothelial carcinoma.

האורולוג אמר שסביר להניח שהצריבה אינה ממקור אורולוגי והפנה אותי להמשך מעקב רופא נשים.

הייתי אצל רופאת נשים,ואמרה שאינה מתרשמת ממשהו.

שאלתי אותה האם יתכן כדוריות דם לבנות בשתן כתוצאה מיובש בנרתיק ואמרה שלא ולא שמעה שיש קשר לתחום גניקולוגיה ולכדוריות דם לבנות או אדומות בשתן.

פניתי לרופא נשים נוסף שאמר שהוא רואה יובש בנרתיק ועשה לי בדיקה עם מקלון ואמר ש- ph בנרתיק אצלי לא טוב וכנראה זו הסיבה לצריבה.

נתן לי לקחת ווגיפם.

מכיוון שאני לאורך כל השנים מאז במנםאוזה נמנעת ולא מעוניינת לקחת הורמונים בגלל סיכון במשפחה, לא לקחתי הווגיפם.

שאלותיי:

האם לדעתך נעשה לי בירור מספק אצל רופא אורולוג?

האם יתכן יובש בנרתיק ו רמת ph לא טובה יגרום לי לכדוריות דם לבנות בשתן ברמה כל כל גבוה?

בבדיקת שתן לציטולוגיה כתוב שיש לי אלמנט דלקתי מה זה אומר?

מהי תשובת השתן לציטולוגיה, ואיך אני יכולה לדעת אם כך ממה הצריבה הממושכת הזו ומה לדעתך עוד עלי לברר?

האם שתן למיקרוסקופ שלא עשו לי יכול להעלות עוד נתונים?
    האם זה שעשיתי שתן לציטולוגיה מייתר בדיקת שתן למיקרוסקופ?

אנא תשובותיך ועזרתך האדיבה
    תודה מראש על סבלנותך.

בברכה

• הגב ל: צריבה ממושכת בנרתיק

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • צריבה ממושכת בנרתיק
    ד"ר בוריס פרידמן
    08:49 02/09/21 02/09
    08:49
  • שלום שירה
    תודה על הפירוט הנרחב והשאלות המקיפות
    הבירור שבוצע הינו מקיף למעט הסתכלות ישירה לכיס השתן - ציסטוסקופיה שמבוצעת בהרדמה מקומית לשלול ממצאים בתוך כיס השתן.
    כדויריות לבנות כחיילים של הגוף נמצאים במקומות "מועדים לפורענות" ומונעים התלקחות והחמרה
    שתן לציטולוגיה הינה בדיקה שהרגישות שלה אינה גבוהה אך טוב שיצאה תקינה
    איני חושב שבדיקת שתן למיקרוסקופ תקדם
    חרף חששך הייתי בהחלט ממלית שימוש במשחת אובסטין מקומית פעם ביום בשבוע הראשון ובהמשך פעמיים בשבוע. המשחה אסטרוגנית אך סיכון הכרוך בה עקב היותה מקומית הינו אפסי ובהדרגה היא יכולה לשפר את התסמנינים. ניתן להימנע מהמטוש ולהיעזר בכמות קטנה על קצה האצבע ומריחה באיזור מוצא השתן. כמו-כן יש להשתמש בשטיפות במים בלבד ולהימנע משטיפות אינטימיות ושימוש במגבונים לחים שפוגעים בפלורה הטבעית של הגוף באיזור זה. בהצלחה.

בברכה,
    ד"ר בוריס פרידמן, אורולוג מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.
    טלפון: 04-8250843
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: צריבה ממושכת בנרתיק

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024