X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום קרדיולוגיה ומסתמים
אודות הפורום
אודות פורום קרדיולוגיה ומסתמים

פורום קרדיולוגיה ומסתמים מנוהל על ידי ד"ר לימור אילן בושארי, מומחית לרפואה פנימית וקרדיולוגיה עם מומחיות מיוחדת בהדמיות אולטרא סאונד לב, המשמשת מנהלת מערך קרדיולוגיה במרכז הרפואי העמק, עפולה. במסגרת הפורום ניתן לשאול שאלות במגוון נושאים הקשורים לקרדיולוגיה ומסתמים, ביניהם בדיקות אקו לב לסו...

פורום קרדיולוגיה ומסתמים מנוהל על ידי ד"ר לימור אילן בושארי, מומחית לרפואה פנימית וקרדיולוגיה עם מומחיות מיוחדת בהדמיות אולטרא סאונד לב, המשמשת מנהלת מערך קרדיולוגיה במרכז הרפואי העמק, עפולה. במסגרת הפורום ניתן לשאול שאלות במגוון נושאים הקשורים לקרדיולוגיה ומסתמים, ביניהם בדיקות אקו לב לסוגיהן (אקו בית חזי, אקו טרנס וושטי, אקו תלת מימד, אקו מאמץ), הדמיה של פעולות מורכבות בחדר צנתורים ובחדר ניתוח, בעיות מסתמיות: אטיולוגיה, אבחנה וטיפול, קרדיו-אונקולוגיה- בעיות משולבות של סרטן ולב, ועוד. הנכם מוזמנים לפנות אל ד"ר אילן בושארי דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי לשאלותיכם.

מנהלי פורום קרדיולוגיה ומסתמים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • שאלות עורקיות
    דון
    17:25 20/07/18 20/07
    17:25
  • שלום רב,
    אני בן 38, בריא בגדול ומרגיש טוב (ולא עישנתי מעולם)
    לפני כמה חודשים ניגשתי לקרדיולוג לבדיקה שגרתית
    אבי נפטר כשהיה בן 47 (בשנת 1995), הממצאים לאחר מותו מתארים כשלון לב בעקבות מחלה טרשתית קשה של העורקים הכליליים
    הקרדיולוג שלח אותי לארגומטריה, הולטר 24 שעות ואקו לב - הממצאים היו תקינים; בבדיקות הדם אין משהו חריג
    לעומת זאת בבדיקת סי.טי אנגיו הממצאים ברובם היו תקינים חוץ מ"טרשת מינימלית ביותר המתבטאת בפלאק בודד לא מסויד בעורק השמאלי הקדמי היורד בחלקו הפרוקסימלי. ללא הצרויות משמעותיות (מעל 50%) בעורקים הכליליים"

בביקור האחרון אצל הקרדיולוג הוא רשם לי אטורבסטאטין, "קח פעם ביום ותחזור בעוד שנה"
    כששאלתי אם יש משהו אחר שהוא לא כדור, הדוקטור השיב, בערך, שזה מה יש (להבנתי) והרגשתי שהיה קצת חסר סבלנות (ואולי טעיתי)

עכשיו, יצאתי מהפגישה הזאת עם מיליון שאלות שאיכשהו לא היה פנאי לשאול/להשיב וברור לי שלא הפורום הזה אמור להחליף את חוות דעת הרופא, אבל:
    א) מה זה אטורבסטאטין? מה הוא עושה? האם יש לו תופעות לוואי (הרשת מלאה בדעות לכאן ולכאן)? מה יקרה אם לא אקח אותו?
    ב) מדוע הרופא לא דיבר על דברים אחרים כמו תזונה, פעילות גופנית ועוד דברים שאמורים אולי להאט את התרחבות הפלאק?
    ג) מה בכלל המשמעות של פלאק לא מסויד? האם אני יכול להגיד שיש לי טרשת עורקים (האדם זקוק להגדרות)?
    ד) ומה יהיה בעוד שנה? שוב סי.טי או משהו אחר? איך אפשר לעקוב אחרי העורקים שלא דרך סי.טי?
    ה) האם יש איזה גוף או אדם שאיתו אפשר לשבת בצורה רגועה שיסביר לי על המצב ומה כדאי לעשות? אני מבין שלדוקטור היו עוד פציינטים שחיכו, יש איזו דרך חלופית?

אשמח לכל תשובה שהיא,
    תודה

• הגב ל: שאלות עורקיות

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • שאלות עורקיות
    ד"ר לימור אילן בושארי
    09:32 21/07/18 21/07
    09:32
  • שלום רב.

אנסה לענות על שאלותיך בקצרה:

1. אטורבסטטין (ליפיטור, תרופה ממשפחת הסטטנים)- זוהי תרופה שנועדה להוריד את רמת הכולסטרול בגוף ובכך לסייע בהקטנת תהליך הטרשת.
    לא נותנים את התרופה מבלי לבצע בדיקות דם לרמות כולסטרול.
    לכן, קרוב לודאי , על סמך בדיקות הדם שביצעת, הרופא המליץ על התרופה.
    כמו לכל תרופה, גם לליפיטור יש תופעות לוואי. אחת התופעות שגורמות למטופלים להפסיק ליטול אותה לצערי היא תחושה של חולשה וכאבים בגפיים.
    לפני הפסקת תרופה בגין תופעות לוואי יש להתייעץ עם הרופא לגבי נטילת תרופה חלופית.
    2. אין ספק שלתזונה משמעות גדולה (במקרה זה ממליצה להתייעץ עם דיאטטנית) וגם לפעילות גופנית שהיא מומלצת בהחלט.
    אני רוצה לציין שישנם מטופלים שעל אף תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה, רמות הכולסטרול אצלם בדם גבוהות מאוד והדרך היחידה להפחית את הרמה היא באמצעות תרופות.
    3. פלאק בהגדרתו מעיד על קיום טרשת עורקים.
    4. בדיקת סיטי היא בדיקה אנטומית. היא מדגימה את העורקים והיצרויות אם קיימות, אבל אינה אומרת דבר לגבי המשמעות הפונקציונלית / הפיזיולוגית של ההצרות.
    ההערכה היא הערכה קלינית (התרשמות הרופא מתלונות המטופל אם יש), הערכת גורמי סיכון לטרשת עורקים (גיל, סיפור משפחתי, עישון, סוכרת, יתר לחץ דם וכו') ובדיקות עזר נוספות לפי צורך.
    לכן לא ניתן לקבוע מה יבקש הרופא בעוד שנה. יתכן שאז, תשלח לבדיקה פונקציונלית כמו אקו במאמץ.
    5. ממליצה לגשת שוב לקרדיולוג ולקבל תשובות לשאלותיך.

בברכה,
    ד"ר לימור אילן בושארי, מנהלת מערך קרדיולוגיה במרכז רפואי "העמק", עפולה.
    טלפון: 04-6494346
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: שאלות עורקיות

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה!
    דון
    13:51 21/07/18 21/07
    13:51
  • תודה רבה, עזרת לי להבהיר כמה נקודות. אגש עם התובנות לרופא...

• הגב ל: תודה!

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה!
    ד"ר לימור אילן בושארי
    09:58 04/08/18 04/08
    09:58
  • אין בעד מה.
    בשמחה.
    הרבה בריאות

בברכה,
    ד"ר לימור אילן בושארי, מנהלת מערך קרדיולוגיה במרכז רפואי "העמק", עפולה.
    טלפון: 04-6494346
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: תודה!

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024