X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורטופדיית ברך וירך
אודות הפורום
אודות פורום אורטופדיית ברך וירך

פורום אורתופדיית ברך וירך מנוהל על ידי ד"ר נביל גרייב, מומחה לכירורגיה אורתופדית בדגש על ניתוחים להחלפת מפרקי ירך וברך, וטראומה אורתופדית. ד"ר גרייב משמש בתפקידים בכירים במרכז הרפואי רמב"ם (סגן מנהלת המחלקה האורטופדית בביה"ח רמב"ם ועוד) וכמו כן מטפל במרפאות אסותא חיפה (לב המפרץ), השוכנת בש...

פורום אורתופדיית ברך וירך מנוהל על ידי ד"ר נביל גרייב, מומחה לכירורגיה אורתופדית בדגש על ניתוחים להחלפת מפרקי ירך וברך, וטראומה אורתופדית. ד"ר גרייב משמש בתפקידים בכירים במרכז הרפואי רמב"ם (סגן מנהלת המחלקה האורטופדית בביה"ח רמב"ם ועוד) וכמו כן מטפל במרפאות אסותא חיפה (לב המפרץ), השוכנת בשדרות ההסתדרות 55, חיפה. בפורום זה ניתן לשאול בין היתר אודות בעיות מפרק הירך והברך, שחיקה ושינויים ניווניים במפרקי ירך וברך, בעיות של נמק אספתי של ראש הירך או ראש הברך (AVN), טראומה של הברך והירך, בעיות לאחר החלפת מפרקים, ושברים במפרקי ירך וברך (כולל זיהומים). הינכם מוזמנים לפנות אל ד"ר נביל גרייב דרך הפורום וללמוד מהניסיון ומהתשובות שניתנו לגולשים אחרים.

מנהלי פורום אורטופדיית ברך וירך

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • כאבים במפשעה הימנית
    עדן
    11:29 04/02/20 04/02
    11:29
  • שלום לכולם ותודה מראש למי שיוכל להקדיש מזמנו
    עברתי כבר כמה אורטופדים, כירורגים ובדיקות שונות אך אני עדיין סובל וללא ממצאים ברורים לבעיה שלי, מקווה שאולי מכאן תגיע הישועה.
    סיכום:
    תחושת אי נוחות פנימית מציקה (סוג של לחץ) התחילה לפני כשנתיים-שלוש במפשעה הימנית, התחושה מורגשת בפעילות ובמנוחה, לא זכור לי אירוע ספציפי שממנו התחילה התופעה
    התחושה הייתה מתגברת בעוצמתה בתקופות שהייתי מתאמן סדיר\הולך מסלולי טרקים, לעומת זאת בתקופות ללא פעילות גופנית סדירה התחושה הייתה פוחתת ולפעמים לא מורגשת כלל
    לפני כשנה במהלך טיול בדרום אמריקה (ולאחר כבר כמה מסלולי טרקים) התחושה התגברה מאוד, הגעתי למצב של כאבים איומים ואשפוז (שבסופו התקבלו הוראות למנוחה קיצונית ולקיחת אנטי דלקתיים (celecoxib 200mg פעמיים ביום, עשרה ימים)
    נחתי כ2-3 חודשים (חודש ראשון השתמשתי בקביים בשביל למנוע שימוש ברגל ימין), הכאב נעלם כבר בחודש הראשון. לאחר כ3 חודשים מנוחה - התעמלות קלה וחזרה של הכאבים
    כיום אני בארץ ועדיין מנסה לפתור את הבעיה, אני עם תחושת לחץ במהלך רוב היום אך כל פעילות גופנית שכלולה בשימוש הרגליים או אפילו הליכה של יותר מ5 דק' ביום כבר מעלה מאוד את הכאב
    יש נקודה ספציפית פנימית בין חיבור הירך לאגן שממנה מורגש רוב הלחץ והכאב (מרגיש כאילו משהו מחוץ ומתוח) לחיצה על הנקודה הזאת תוביל לכאב והתכנסות של הגוף, שטחית באזור קיימת מין תחושת נימול, לאחר לחיצה (בדרך כלל לאחר בדיקות רופאים) הכאב יתגבר מאוד וישאר לאורך יום יומיים
    כאשר הכאב חזק הוא מוקרן גם לאורך כל המפשעה הימנית, תחושת עקצוצים פנימית גם מורגשת לאורך כל המפשעה
    כאשר הכאב חזק אני מרגיש שטווח התנועה של הרגל גם מתקצר ואני מעדיף ללכת בצעדים קצרים
    תנועות של פתיחת רגליים\מתיחה של שריר המפשעה הימני - מורגש מאוד האיזור הכואב
    בן 26, לוחם יוצא יחידת קרבית עילית, יאמר כנגדי שבשנים האחרונות לא שמרתי תמיד על שגרת אימונים\טיולים מסודרת והעברתי את הגוף שלי בהרבה מצבים של אימונים אינטנסיביים וטיולי טרקים ארוכים לאחר תקופות של חוסר פעילות גופנית סדירה
    בוצעו בדיקות רנטגן ואולטרסאונד - ללא ממצאים (חוץ מכמה בלוטות שפיר קצת נפוחות)
    בדיקת MRI (ללא חומר ניגוד) בוצעה אך חלה טעות וקיבלתי פענוח על ממצא בירך שמאל (שלא כואבת), ממתין כרגע לפענוח חוזר
    מצ"ב פענוח נוכחי לבדיקת הMRI ותמונה להמחשת איזור הנקודה הרגישה
    שמעתי כמה פעמים על האפשרות שהבעיה היא "בקע ספורטאים\מפשעת ספורטאים\sportsman groin"
    אך ברור לי גם שהדעות על האבחון והטיפול על כך כל כך חלוקות ובאמת שאני מרגיש חסר אונים.
    אשמח לעזרתכם ותודה רבה על זמנכם

קבצים מצורפים:

נשלח ע"י אפליקציית שאל את הרופא לאנדרואיד.
  • הגב ל: כאבים במפשעה הימנית

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • כאבים במפשעה הימנית
    ד"ר נביל גרייב
    21:59 22/02/20 22/02
    21:59
  • שלום לך,
    לאור תוצאות הפענוח מדובר ככל הנראה בנמק בראש הירך.
    למרות שיכול להיות לפעמים פענוח מוטעה יש צורך בייעוץ עם מומחה מפרק הירך.
    מדובר בבעיה הנקראת AVN אם אכן זה מה שיש לך.
    כמו שאמרתי צריך ייעוץ בדיקה ועיון בצילומי ה-MRI!

בברכה,
    ד"ר נביל גרייב, מומחה לכירורגיה אורתופדית בדגש על ניתוחי החלפת מפרק ברך וירך וטראומה אורתופדית.
    סגן מנהלת המחלקה האורטופדית בביה"ח רמב"ם.
    טלפון לבירורים: 077-9973148
    דוא"ל: [email protected]
  • הגב ל: כאבים במפשעה הימנית

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024