X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום ראומטולוגיה כללית
אודות הפורום
אודות פורום ראומטולוגיה כללית

פורום ראומטולוגיה כללית שע"י יחידת ראומטולוגיה המרכז הרפואי כרמל, חיפה, מנוהל על ידי ד"ר ג'וי פלד הינה מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה, ורופאה בכירה ביחידה לראומטולוגיה במרכז הרפואי כרמל. כמו כן, שותפים לניהול הפורום גם ד"ר דבי זיסמן וד"ר אמיר חדאד. ד"ר דבי זיסמן הינה מומחית לרפואה פנימי...

פורום ראומטולוגיה כללית שע"י יחידת ראומטולוגיה המרכז הרפואי כרמל, חיפה, מנוהל על ידי ד"ר ג'וי פלד הינה מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה, ורופאה בכירה ביחידה לראומטולוגיה במרכז הרפואי כרמל. כמו כן, שותפים לניהול הפורום גם ד"ר דבי זיסמן וד"ר אמיר חדאד. ד"ר דבי זיסמן הינה מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה, ומנהלת היחידה לראומטולוגיה במרכז הרפואי כרמל חיפה, ובמרכז הרפואי "לין", וד"ר אמיר חדאד הוא מומחה ברפואה פנימית וראומטולוגיה המשמש כראומטולוג בכיר ביחידת הראומטולוגיה של בית החולים "כרמל", בשילוב עם מתן ייעוץ ראומטולוגי במרכז "לין", שבחיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לדלקת מפרקים, ראומטולוגיה כללית, לופוס - זאבת, וסקוליטיס, Systemic lupus erythematosus, rheumatoid arthritis, Early arthritis, Psoriatic arthritis, Infalmmatory arthritis, Vasculitis, Ankylosing spondylitis, תרופות ביולוגיות, מטוטרקסט, vaccination and arthritis -חיסונים בדלקת מפרקים, temporal arteritis polymyalgia rheumatica, bechet, fmf, familial medeiterranean fever, קדחת ים תיכונית, מחלות אוטואימוניות ועוד. הנכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות היחידה על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום ראומטולוגיה כללית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • OTEZLA
    שי
    12:27 19/04/16 19/04
    12:27
  • שלום, האם התרופה החדשה אוטזלה שמכילה APREMILAST מדכאת את מערכת החיסון?
    מקריאה בויקיפדיה כתוב שהיא מולקולה קטנה שחוסמת PDE4, ועל ידי כך, זה מגדיל את שלבי הcAMP, ובין היתר היא גם חוסמת TNF ALPHA.
    כל הדברים האלה קשורים למערכת החיסונית, ומצד שני בכתבה שקראתי טענו שהיא אינה מדכאת את מערכת החיסון.
    האם יש לכם תשובה ברורה לגבי האם היא מדכאת/פוגעת במערכת החיסונית?
    שאלה שניה- קראתי שעשו איתה מחקרים לגבי יעילותה בANKYLOSING SPONDYLITIS ובמסקנות המחקר טענו שהיא עשויה לעזור למחלה אקיסיאלית אך צריך מחקר גדול יותר בשביל להעריך באופן נכון יותר את יעילותה.
    האם יש חדש בקשר לזה כיום?
    תודה.

• הגב ל: OTEZLA

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • OTEZLA
    ד"ר עדי קיברי
    14:00 19/04/16 19/04
    14:00
  • שי שלום .
    כל תרופה ביולוגית מטיבעה מתערבת בתהליך הביולוגי הנטיבי המתרחש בגוף המטופל .
    אבל, זה שיש מחלה שמראש הביאה למצב של דלקת מפרקים , משמע שחל כבר שיבוש במהלך התיקון של מערכת החיסוןם - פעילות יתר בדרך כלל עם הפרשה מוגברת של ציטוקינים וחלבונים הקשורים בדלקת .
    על כן , ההתערבות היא במערכת החיסון .
    כל מטופל שמקבל תרופה ביולוגית מומלץ שיקבל חיסנים לפני התחלת הטיפול ויש עליה קלה בשכיחות הזיהומים .
    אולם כמו כל דבר בחיים ובטח ברפואה יש לשקול עלות מול תועלת - יתרונות מול חסרונות. ואת זה יש לעשות עם רופא מומחה ש מכיר את המקרה לעומקו .

בברכה,
    ד"ר עדי קיברי, מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה, ורופאה בכירה ביחידה הראומטולוגית במרכז הרפואי כרמל, חיפה.
    מייל: [email protected]
    טלפון: 04-8250182
  • הגב ל: OTEZLA

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תשובה
    שי
    11:20 20/04/16 20/04
    11:20
  • שלום,
    ידוע לי שהתרופה עליה שאלתי אינה ביולוגית, ומתשובתך זה נראה כאילו שהיא כן ביולוגית?
    אני הייתי רוצה לקבל מידע יותר מסודר, תודה.

• הגב ל: תשובה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תשובה
    ד"ר עדי קיברי
    07:56 21/04/16 21/04
    07:56
  • האפרמילסט (אוטזלה) היא מעכב PDE4 ( פוספודיאסטראז) ספציפי ל CAMP , שמסתיים בעליה ברמות cAMP תוך תאי ורגולציה על מספר מדיאטורים אינפלמטורים. ירידה בביטוי של ניטריק אוקסיד סינטאז, TNF אלפא IL-23 ומעלה IL 10

בברכה,
    ד"ר עדי קיברי, מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה, ורופאה בכירה ביחידה הראומטולוגית במרכז הרפואי כרמל, חיפה.
  • הגב ל: תשובה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה רבה, ורק עוד שאלה אחת
    שי
    17:01 21/04/16 21/04
    17:01
  • נאמר לי כי היא תרופה כימית, ומצד שני חלק מהמנגנון שלה הוא ירידה בביטוי של TNF אלפא בין היתר, מה שהביולוגיות עושות.
    אז מה למעשה ההגדרה שלה? כימית או ביולוגית?
    תודה.

• הגב ל: תודה רבה, ורק עוד שאלה אחת

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה רבה, ורק עוד שאלה אחת
    ד"ר עדי קיברי
    14:43 26/05/16 26/05
    14:43
  • סליחה שוענה רק עכישו היתה תקלה במערכת.....
    היא משהו באמצע.....
    העיקר שתעזור .

בברכה,
  • הגב ל: תודה רבה, ורק עוד שאלה אחת

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024