X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח
אודות הפורום
אודות פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח

פורום נוירולוגיה מנוהל על ידי ד"ר סיון בלוך, מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי, רופאה בכירה ומנהלת שירות שבץ בבית חולים כרמל, ומנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית בבית חולים לין. בפורום ניתן להעלות כל שאלה הקשורה למערכת העצבים ולמחלות נוירולוגיות וכן לגבי תסמינים, אבחונים ודרכי בירור, תוצאות בדיקות, ט...

פורום נוירולוגיה מנוהל על ידי ד"ר סיון בלוך, מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי, רופאה בכירה ומנהלת שירות שבץ בבית חולים כרמל, ומנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית בבית חולים לין. בפורום ניתן להעלות כל שאלה הקשורה למערכת העצבים ולמחלות נוירולוגיות וכן לגבי תסמינים, אבחונים ודרכי בירור, תוצאות בדיקות, טיפולים אפשריים, שיקום ומניעה. בין היתר, ניתן לשאול בפורום בנושאי שבץ מוחי, אפילפסיה, כאבי ראש, הפרעות תנועה, מחלות עצב שריר, מחלות דלקתיות של המוח ובדיקות נוירולוגיות שונות. הינכם מוזמנים לפנות אל ד"ר סיון בלוך דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי מהיר.

מנהלי פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • היי לגבי צריבה של העצבים של ניתוח הETS
    משה גלם
    11:54 29/08/19 29/08
    11:54
  • היי ,
    עברתי ניתוח בעבר שנקרא ETS או ללא קיצור Endoscopic Thoracic Sympathectomy
    זהו ניתוח שעברתי לפני 4.5 שנים באיכילוב בעקבות הזעה לא נורמלית בכפות הידיים ובכפות הרגליים וזה ממש הקשה עלי בהרבה היבטים בחיים וכשהלכתי על הניתוח הזה לא חקרתי לעומק בחו"ל ולא קראתי יותר מדי על התופעות לוואי וההשלכות ופשוט הסתמכתי על כמה אנשים פה בארץ ובעיקר על אדם ששירת איתי בבסיס שעבר את הניתוח כשהיה ממש צעיר. לקחתי אותו כשדוגמא הכי טובה מכיוון שראיתי אותו פיזית וראיתי שהוא בסדר והוא מזיע המון רק כשהוא עושה פעילות אבל ככה סתם הוא לא סובל בכלל והכפות ידיים יבשות . הסתמכתי מאוד על המידע שהוא נתן והייתה לי אפשרות לעקוב אחריו כי הוא ממש היה איתי באותו הבסיס ולא ראיתי משהו חריג. החלטתי שאני הולך על הניתוח והכל היה נראה בסדר , בהתחלה חשבתי שעשיתי את הצעד הנכון ביותר בחיי כי הכפות ידיים אכן היו יבשות מאוד ולעומתם הכפות רגליים מזיעות אפילו קצת יותר ממה שהייתי מזיע לפני , ומסתבר שטעיתי כל כך לגבי הניתוח הזה.. מאז חיי השתנו מאוד לרעה אני סובל מהמון תסמינים בעקבות זה
    ואני מנסה למצא מומחה בנרות כי אני הבנתי שפה הרופאים טוענים שזהו נזק בלתי הפיך ללא אופציה לתיקון ,אני אדם שמאוד אהב להנות מהחיים והייתי ממש חי ויוצא ונהנה ממה שאני עושה , אוהב שמש , אוהב להיות בחוץ ולהיות עם אנשים וממש לצאת המון.. עם הזמן אני מרגיש שאני מדרדר ומדרדר..
    והדרך היחידה שיכולה לעזור ממה שאני מבין מחברי הפורום בחו"ל (יש לי חברים שאני בקשר איתם דרך קבוצה של אותה בעיה שהמון סובלים ממנו כבר שנים אני בקשר איתם) שגם הם סובלים מהבעיה הזו וחוקרים עליה כל היום ויש פתרון שהוא ידוע והוא נקרא
    השתלת עצב שזה בעצם לקחת עצבים מאזור הרגל ולהעביר לאותם מקומות שבהן צרבו/חתכו את העצבים שבמקרה שלי הן T2-T3-T4 בשרשרת הסימקפטומית. הפתרון הזה לא היה כל כך יעיל ועם הזמן לקחו ושיפרו אותו עד שצ'אנג לקח אותו ממש רחוק עם הטכניקה ומומחיות שלו והצוות והביא את זה לרמה שזה באמת עוזר למטופלים באמצעות שימוש ברובוט דה וינצ'י ועבודה נכונה , דיברתי עם לא מעט מהמטופלים שלו עד כה יש 12 איש שכבר ביצעו את ההיפוך (Reversal)
    אני חייב דחוף מומחה ואני לא יודע אם זה המומחה הנכון להתייעץ איתו אבל אין לי בררה אני במצב שאני מרגיש שאני חייב לעשות משהו לקבל ייעוץ כלשהו להבין את כל התמונה כי בחו"ל זה לא כמו בארץ זה מצב אחר לגמרי (אם אתם רוצים פרטים על הרופא או על משהו מסויים אני פה אני אתן כל מה שאני יודע ויכול ויש לי אפשרות וגישה ליצור קשר עם מטופלים והרופא כל הזמן אין לי בעיה .. אני מתחנן אני עייף מלחפש כל היום רופאים שלא נותנים לי תשובות ואני שומע פה רק נזק בלתי הפיך.. אני לא רוצה למות ככה ולדעת שכל חיי התעסקתי בזה ולא התקדמתי לשום מקום)
    המומחה שקוראים לו צ'אנג והוא מסין והוא מבצע היפוכים והבנתי מהמון מטופלים שהרגישו שינוי לטובה אבל יש משהו בעצב של הרגל שלא יודע אם להגדיר נפגע אבל לפעמים יש חוסר תחושה באזורים מסויימים שהנושא הזה קצת צורב לי כי לא בא לי שמשהו אחר יפריע לי אחרי ההיפוך הזה ואני סובל מאוד מאוד מאוד מהזיעה המפצה היא מטרידה אותי ברמות שאין לתאר.. אני מרגיש באמת חסר אונים ומתחנן לעזרה, אני הבנתי מהמטופלים שזה לא משהו נוראי וזה עם הזמן עובר אבל אני בספק כי זה עצבים שלוקחים ממקום מסויים קשה לי להאמין שהגוף יתאושש לגמרי באזור הזה.
    הזיעה שלי באי לידי ביטוי בזה שאני סובל מאזור קו הפטמות כולל הגב ומטה ממש כל פלג גוף תחתון מזיע ברמות נוראיות...
    וסובל מתסמינים כמו חוסר תשוקה, עייפות, כאבי ראש, דפיקות לב מוזרות, ראש מגרד, אתה מרגיש מעורפל, אתה לא יכול לנהל שיחה נכונה, קשה לי לחשוב כמו שצריך.
    וכמובן הנורא מכל זה הCS הזיעה המפצה הנוראית הזו שאני לא מצליח לחמוק ממנה והיא תוקפת אותי כל הזמן וזה נוראי מאוד, כמו למשל אני לא יכול ללבוש חולצות בהירות או בד רגיל כי החולצה מתמלא בכתמים לא נעימים ויש לי תחושה של אי איזון בטמפרטורה ואני מרגיש שהגוף ממש נשרף לי בשמש ואני לא יכול לסבול חום , ברמה שזה מאוד מאוד מפריע לי ואני לובש רק חולצות שחורות דרייפיט ואני ממש מתוסכל מזה ומרגיש כמו אדם בעל נכות. אני לא מצליח להתעסק בעוד דברים חוץ מזה. זה הדבר היחידי שאני מעוניין לנסות לפתור ולטפל בו כל עוד אני יחסית צעיר בן 27 בנובמבר הקרוב ולגבי הטכניקה של צ'אנג זה השתלת עצב שעם הזמן הגוף מתחבר ובונה את העצבים מחדש וזה גורם להפחתה משמעותית ומבטל המון תסימנים שכרגע אני חווה ויש לי המון פרטים ממנו שמסבירים את כל התהליך ומה הוא עושה ואני צריך את האדם הנכון שמבין במערכת כדי לשתף אותו ולקבל חוות דעת מקצועית לפני שאני קופץ ואולי עושה נזק אחר למרות שאני מאמין שזו הדרך אני לא מצליח למצא דרך אחרת אבל חייב הכוונה מקצועית לפחות או לקבל דעה ממישהו שמבין בכל המערכת.
    תודה רבה

מושיקו.

• הגב ל: היי לגבי צריבה של העצבים של ניתוח הETS

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • היי לגבי צריבה של העצבים של ניתוח הETS
    ד"ר סיון בלוך
    13:47 01/09/19 01/09
    13:47
  • עליך לפנות לנוירולוג מומחה בתחום של עצב-שריר על מנת שיבדוק אותך, יעבור על כל הבדיקות עזר שלך ויוכל לחוות את דעתו
    בברכת בריאות שלמה

בברכה,
    ד"ר סיון בלוך הינה מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי. משמשת כרופאה בכירה וכמנהלת שירות שבץ בבית החולים כרמל, וכמנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית במרכז הרפואי לין. שבחיפה.
    טלפון: 04-8250690
  • הגב ל: היי לגבי צריבה של העצבים של ניתוח הETS

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019