X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום ניתוח קטרקט
אודות הפורום
אודות פורום ניתוח קטרקט

פורום ניתוחי קטרקט מנוהל על ידי פרופסור חנא גרזוזי, ד"ר מודי נפתלי, שהינם מומחים מובילים בתחום הנמנים על הסגל הרפואי של "מעין" - מרכז רפואי מתקדם לניתוחי עיניים. פרופסור גרזוזי לשעבר מנהל מחלקת העיניים בבית החולים בני ציון, ד"ר מודי נפתלי הינו יועץ ומנתח בכיר בביה"ח רמב"ם, לשעבר מנהל מחלקת...

פורום ניתוחי קטרקט מנוהל על ידי פרופסור חנא גרזוזי, ד"ר מודי נפתלי, שהינם מומחים מובילים בתחום הנמנים על הסגל הרפואי של "מעין" - מרכז רפואי מתקדם לניתוחי עיניים. פרופסור גרזוזי לשעבר מנהל מחלקת העיניים בבית החולים בני ציון, ד"ר מודי נפתלי הינו יועץ ומנתח בכיר בביה"ח רמב"ם, לשעבר מנהל מחלקת העיניים בבית החולים פוריה. מטרתו של הפורום היא לאפשר לכם להעלות שאלות הקשורות בתסמינים של קטרקט, היווצרות המחלה, צורך בניתוח, הליכי אבחון וטיפול מקדימים, סוגי ניתוחים, עדשות מתאימות ומיוחדות, סיכונים וכאבים, והתאמה אישית לניתוח קטרקט. הנכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום ו\או לפנות אל פרופסור גרזוזי וד"ר נפתלי על מנת לקבל מענה מהיר ומקצועי לשאלותיכם.

מנהלי פורום ניתוח קטרקט

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • 9 ימים אחרי ניתוח
    אמיר
    00:09 04/08/21 04/08
    00:09
  • שלום דוקטור.
    לפני 9 ימים עברתי ניתוח קטרקט בעין אחת (בן 31 ככל הנראה נגרם מטראומה)
    העין השניה שלי רואה 6/6 ולכן הרופא שם לי עדשה מונופוקלית בכיוון לרחוק ככה שלקרוב אסתדר עם עין אחת ולרחוק אצטרך משקפיים. אמנם אין מה להשוות בין איך שראיתי בעין לפני הניתוח לעכשיו אך עדיין אני ממש לא מרוצה מהתוצאה. הראייה שלי מטושטשת גם לרחוק וגם לקרוב ברמה שאני לא יכול לנהוג בלילה. הטווח היחיד שאני רואה בו טוב חד לגמרי זה טווח של מטרים בודדים. אני יודע שלפעמים זה לוקח זמן אבל זה ככה מיום אחרי הניתוח בלי שום שינוי אז אני מניח ששינוי משמעותי כבר לא יהיה.
    בנוסף אני ממש יכול להרגיש לפעמים את העדשה מרצדת.
    השאלה היא מה בעצם האופציות העומדות לרשותי כעת? כבר החלטתי שאני מוותר על הראייה לקרוב בעין הזאת כדי להיות מאוזן בין העיניים (חוסר איזון גורם לי לכאבי ראש) אך לצערי התוצאה הסופית לא הגיעה לשם.
    חשוב לציין שעשיתי כבר prk לפני 10 שנים.

תודה רבה!

• הגב ל: 9 ימים אחרי ניתוח

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • 9 ימים אחרי ניתוח
    ד"ר מודי נפתלי
    22:17 04/08/21 04/08
    22:17
  • אמיר
    ברור שהמקרה שלך קצת שונה מהרגיל. אני חושב שהצפיה שלך גבוהה מדי, וזה בדרך כלל קורה אצל צעירים שעוברים ניתוח בעין אחת כשבעין השניה ראיה טובה. אתה בעצם משווה בין עדשה טבעית מעשה הבריאה לעדשה מלאכותית מעשה אדם. עם כל הטכנולוגיה וההתקדמות של המדע אנחנו עדין רחוקים מאד מלהגיע לביצועים של העדשה הטבעית אצל אדם צעיר. (אצל מבוגר העדשה כבר אינה גמישה ולכן מצבה דומה לעדשה מלאכותית). ולכן כל זמן שתשווה לעין הבריאה שלך, ובעצם אין לך משהו אחר להשוות אליו, תמיד תהיה מאוכזב מביצועי העדשה המלאכותית. היא לעולם לא תגיע לאותם ביצועים ותמיד תוכל לראות בבירור ללא משקפיים רק במרחק מסוים אחד, לכל שאר המרחקים תזדקק למשקפיים, זאת לעומת העין הבריאה שבה העדשה מסוגלת להשתנות בהתאם למרחק שאתה מעונין להביט בו.

בברכה,
    ד"ר מודי נפתלי, מומחה לרפאות עיניים, רופא בכיר ומנתח במרכז הרפואי לניתוחי עיניים - "מעין".
    טלפון: 077-9969-666.
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • 9 ימים אחרי ניתוח
    אמיר
    14:29 08/08/21 08/08
    14:29
  • שלום דוקטור.
    בדקתי עם כמה חברים שלי שיש להם משקפיים במספרים נמוכים ושמתי לב שזה לא עוזר לי ככה שזה לא הסיפור כנראה. יכול להיות שכזה מהר התחיל לי כבר התחיל לי קטרקט משני? הגיוני שזה יקרה כבר מיד לאחר הניתוח? אני שם לב ממש לירידה בראייה כשיש חושך וכן לצלליות כשאני רואה כתוביות בטלוויזיה. יש לציין שגם הקטרקט אצלי התפתח מאוד מהר (כתוצאה מטראומה) ותוך 8 חודשים המספר שלי בעין עלה מ+1 ל+3
    תודה רבה על כל התשובות!

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • 9 ימים אחרי ניתוח
    ד"ר מודי נפתלי
    10:35 13/08/21 13/08
    10:35
  • אמיר
    עם כל הכבוד ה"בדיקה" שלך עם משקפיים של חברים , כמובן שאינה משקפת דבר. זה לא אומר שזו לא הבעיה. במקרה שלך צריך פשוט בדיקת רופא עיניים יסודית. ניחושים דרך ההתכתבויות לא יוכלו לעזור לך. כל הדברים שציינת יכולים להיות ובנוסף גם דברים אחרים. הפורום הזה אינו יכול להחליף בדיקת עינים.
    שבת שלום

בברכה,
    ד"ר מודי נפתלי, מומחה לרפאות עיניים, רופא בכיר ומנתח במרכז הרפואי לניתוחי עיניים - "מעין".
    טלפון: 077-9969-666.
    מייל: [email protected]

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021