X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום ניתוח קטרקט
אודות הפורום
אודות פורום ניתוח קטרקט

פורום ניתוחי קטרקט מנוהל על ידי פרופסור חנא גרזוזי, ד"ר מודי נפתלי, שהינם מומחים מובילים בתחום הנמנים על הסגל הרפואי של "מעין" - מרכז רפואי מתקדם לניתוחי עיניים. פרופסור גרזוזי לשעבר מנהל מחלקת העיניים בבית החולים בני ציון, ד"ר מודי נפתלי הינו יועץ ומנתח בכיר בביה"ח רמב"ם, לשעבר מנהל מחלקת...

פורום ניתוחי קטרקט מנוהל על ידי פרופסור חנא גרזוזי, ד"ר מודי נפתלי, שהינם מומחים מובילים בתחום הנמנים על הסגל הרפואי של "מעין" - מרכז רפואי מתקדם לניתוחי עיניים. פרופסור גרזוזי לשעבר מנהל מחלקת העיניים בבית החולים בני ציון, ד"ר מודי נפתלי הינו יועץ ומנתח בכיר בביה"ח רמב"ם, לשעבר מנהל מחלקת העיניים בבית החולים פוריה. מטרתו של הפורום היא לאפשר לכם להעלות שאלות הקשורות בתסמינים של קטרקט, היווצרות המחלה, צורך בניתוח, הליכי אבחון וטיפול מקדימים, סוגי ניתוחים, עדשות מתאימות ומיוחדות, סיכונים וכאבים, והתאמה אישית לניתוח קטרקט. הנכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום ו\או לפנות אל פרופסור גרזוזי וד"ר נפתלי על מנת לקבל מענה מהיר ומקצועי לשאלותיכם.

מנהלי פורום ניתוח קטרקט

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • חוטים והבזקים אחרי ניתוח קטרקט
    נדב
    21:40 15/03/19 15/03
    21:40
  • שלום רב, עברתי ניתוח קטרקט בלייזר לפני כשבועיים בעין ימין. הושתלה לי עדשה מונופוקאלית לתיקון קוצר ראייה 6.5- ובוצע תיקון אסטיגמטיזם של 0.25 צילינדר. בשבוע הראשון לאחר הניתוח הראייה הייתה מצויינת, אפילו מושלמת, כולל תיקון אסטיגמטיזם. שבוע לאחר הניתוח הופיע מה שנראה כמו "חוט" או שערה בהירה בקצה הימני של שדה הראייה. בלילה "החוטים" התחלפו להבזקים וחדות הראייה פחתה. סביב נקודות אור (פנסים, תאורת רחוב) הופיעו "הילות". בבדיקה שבוע לאחר הניתוח אמר המנתח שמדובר בשינויים בזגוגית העין, שזו "הפרעה חשמלית" וזה יעבור. שאלותיי:
    1. לא סבלתי מהתופעות הנ''ל לפני הניתוח. האם ניתוח קטרקט (בלייזר במקרה שלי) עלול להיות "טריגר" כלומר גורם ישיר לתופעת היפרדות זגוגית העין?
    2. בהסתמך על נסיונכם תוך כמה זמן התופעות הנ''ל מפסיקות בדרך כלל? שבועות? חודשים? יתכן שאצטרך לחיות עם זה?
    3. אני מבין שקוצר ראייה מעל 6- (אצלי 6.5-, 6.75-) מהווה גורם סיכון להיפרדות רשתית. האם כדאי להיות במעקב מיוחד או ליטול תרופות/טיפות מסויימות כדי להפחית את הסיכון להיפרדות רשתית (שעלולה להביא לאובדן ראייה)?
    תודה מראש

• הגב ל: חוטים והבזקים אחרי ניתוח קטרקט

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • חוטים והבזקים אחרי ניתוח קטרקט
    ד"ר סרג'יו סוצ'אה
    15:50 16/03/19 16/03
    15:50
  • שלום נדב,
    הפרדות זגוגית היא תופעה טבעית, ובדרך כלל קשורה לגיל, אבל קיימים גורמי סיכון נוספים כגון טראומה, קוצר ראייה או ניתוחים (כולל ניתוח קטרקט) שיכולים להאיץ את התפתחותה.
    לוקח חודשים עד שהתופעה נעלמת או עד שהמוח לומד להתעלם ממנה.
    כמובן שבהתחשב בקוצר הראייה הגבוה שהיה לך מומלץ מעקב אצל רופא עיניים כולל בדיקת רשתית.
    בריאות שלמה

בברכה,
    ד"ר סרג'יו סוצ'אה הינו רופא עיניים מומחה מנתח בכיר קטרקט וקרנית.
    מייעץ ומנתח בהסדר מול חברות הביטוח, כלל, איילון, מנורה, איידיאיי והפניקס.
    רופא עיניים ומנתח קטרקט וקרנית בהסדר עם כללית מושלם.
    טלפון: 077-9969-666
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: חוטים והבזקים אחרי ניתוח קטרקט

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024