X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום ניתוחים בריאטריים לטיפול בהשמנה
אודות הפורום
אודות פורום ניתוחים בריאטריים לטיפול בהשמנה

פורום ניתוחים בריאטריים לטיפול בהשמנת-יתר חולנית מנוהל על ידי המנתח הבכיר ד"ר דביר פרויליך, מומחה לכירורגיה כללית, לכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת ולכירורגיה בריאטרית (כירורגיה לטיפול בהשמנת-יתר חולנית) המשמש כמנהל השירות הבריאטרי במרכז הרפואי כרמל בחיפה, אשר במרפאתו נרשמה בשנת 2019 כמות סיבוכ...

פורום ניתוחים בריאטריים לטיפול בהשמנת-יתר חולנית מנוהל על ידי המנתח הבכיר ד"ר דביר פרויליך, מומחה לכירורגיה כללית, לכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת ולכירורגיה בריאטרית (כירורגיה לטיפול בהשמנת-יתר חולנית) המשמש כמנהל השירות הבריאטרי במרכז הרפואי כרמל בחיפה, אשר במרפאתו נרשמה בשנת 2019 כמות סיבוכים מהנמוכות בארץ לאחר ניתוחים בריאטריים לפי בדיקתו של משרד הבריאות. כמו כן שותפה לניהול הפורום מרת רוני פוטר דיאטנית קלינית מומחית בבריאטריה ובכירורגיה. היא עובדת במרכז הרפואי כרמל בחיפה זה 20 שנה במחלקה הכירורגית ובערך 8 שנים במרפאה הבריאטרית. הפורום הוקם על מנת לאפשר לכם לשאול מגוון שאלות בנושאי ניתוחים בריאטריים כגון מעקף קיבה, מיני מעקף קיבה ושרוול קיבה, ובכלל זה תנאי ההתאמה (הקריטריונים) לניתוח בריאטרי וההכנה לניתוח זה, מעקב לאחר ניתוח בריאטרי, תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים לאחר ניתוח בריאטרי והטיפול בהם, הנחיות לשמירה על הישגי הניתוח הבריאטרי, ניתוחים בריאטריים חוזרים, טיפול בתסמונות מטבוליות וטיפול בחולים מורכבים שעברו ניתוח בריאטרי. הינכם מוזמנים לפנות אל ד"ר פרויליך ואל מרת רוני פוטר דרך הפורום ולקבל מענה לשאלותיכם בהקדם האפשרי.

מנהלי פורום ניתוחים בריאטריים לטיפול בהשמנה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • שאלות לאחר ניתוח מיני מעקף
    zevik
    00:56 05/03/21 05/03
    00:56
  • שלום וברכה
    אני כשלשה שבועות לאחר ניתוח מיני מעקף, ואשמח לקבל תשובה למס' שאלות.
    1) כבר בשבועיים הראשונים ירדתי דרסטית (כמעט 15 ק"ג), אך לאחר מכן זה עצר לחלוטין ואפילו חלה עליה של כ-3 ק"ג בשבוע וקצת. זה תקין?
    2) שמעתי לפני הניתוח, כי במקרה של רפלוקס/צרבת יש סיבה לדאגה. כרגע אני חש בצרבת (לא קשה, אך משהו שמעולם לא חשתי - תמיד היה לי בגרון ומנעתי זאת בהצלחה באמצעות לוסק/אומפרדקס, אך כעת אני מרגיש צריבה בבטן). האם אכן יש סיבה לדאגה, או יותר מכך - לפנות לטיפול רפואי דחוף?
    3) אני מאד חושש מתסמונת ההצפה. זה לא שאני מכור למתוקים או אפילו מחבב במיוחד, אך מרוב שתיארו לי את זה כטראומתי, אני לא מעז להכניס לפה כמעט כלום מחשש שמא זה קצת מתוק ואח"כ אסתכן בתסמונת ההצפה. האם אכן זה כל כך תדיר? ובמידה וזה קורה - האם זו רק תחושה לא נעימה או שזה אכן מסוכן? (אם אין סכנה אלא רק אי-נוחות, לא אכפת לי לנסות ופשוט לראות אם אני סובל מזה, רק כדי להוריד את הלחץ ואי-הידיעה אם יש לי את זה).
    תודה רבה!

• הגב ל: שאלות לאחר ניתוח מיני מעקף

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • שאלות לאחר ניתוח מיני מעקף
    ד"ר דביר פרויליך
    12:23 07/03/21 07/03
    12:23
  • שלום, שאלותיך טובות וחשובות.
    דבר ראשון תרשה לי לברך אותך על צעד חשוב ומשמעותי שעשית למען בריאותך.
    לגבי ירידה במשקל בשבועות הראשונים, היא שונה מאדם לאדם ונובעת מסיבות שונות ורבות כגון גיל, מחלות ברקע, קצב חילוף חומרים ואפילו מזג האוויר. אין לחשוש מעצירה בירידה בשלב זה. דווקא קצב ירידה איטי ומתון מאפשר לגוף להתרגל למצב החדש שנוצר עם פחות תופעות לואי.
    לגבי הצרבת, תיתכן לאחר ניתוח מיני מעקף וחשוב להבין שסותרי חומצה במקרה זה לעיתים אינם יעילים וזאת משום שלאחר מיני מערף ההחזר הושתי הוא של מרה שהיא בסיסית ולסותרי חומצה אין כל כך השפעה על כך. עם הירידה במשקל ישנו סיכוי סביר שפחות תרגיש צרבת. במידה וכן תרגיש, או תחושה של מרירות כדאי לברר זאת עם הכירורג המנתח.
    תסמונת ההצפה אינה מסכנת חיים, זו תחושה שחווים לאחר ניתוח מעקף/מיני מעקף קיבה ברגע שאוכלים מתוקים שלהם תכונות מסיסות שמאופיינות בריכוזים גבוהים של מומסים. תכונות אלו מעלות את הלחץ האוסמוטי בחלל המעי ובתגובה לכך מוזרמים נוזלים לחלל המעי כל מנת ליצור השוואת לחצים אוסמוטיים. כמות הנוזלים גורמת למין "הצפה". אתה תרגיש בחילה, סחרחורת, דופק מהיר, הזעה וסומק. ייתכן ותחוש שאתה עומד להתעלף. תחושה זו חולפת כעבור מספר דקות וחשוב שתזכור מה אכלת או שתית לפני הארוע בכדי לא לשחזר זאת.

בברכה,
    ד"ר דביר פרויליך מנהל השירות הבריאטרי מומחה לכירורגיה כללית, לכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת ולבריאטריה במרכז הרפואי כרמל בחיפה.
    טלפון: 04-8844444 או 04-9932777
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: שאלות לאחר ניתוח מיני מעקף

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021