X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום טיפול משפחתי, זוגי
אודות הפורום
אודות פורום טיפול משפחתי, זוגי

פורום טיפול משפחתי, זוגי מנוהל על ידי יאיר היימן. מטרתו של הפורום היא לאפשר לכם להעלות שאלות הקשורות במגוון קשיים ומצבים הנוגעים לתא המשפחתי, ליחסים זוגיים, הורות וילדים. בין היתר ניתן לשאול לגבי קשיי תקשורת, משברים בנישואין, קנאה, בגידות, חלוקת תפקידים והנאה וסיפוק בזוגיות, ובכל עניין אחר...

פורום טיפול משפחתי, זוגי מנוהל על ידי יאיר היימן. מטרתו של הפורום היא לאפשר לכם להעלות שאלות הקשורות במגוון קשיים ומצבים הנוגעים לתא המשפחתי, ליחסים זוגיים, הורות וילדים. בין היתר ניתן לשאול לגבי קשיי תקשורת, משברים בנישואין, קנאה, בגידות, חלוקת תפקידים והנאה וסיפוק בזוגיות, ובכל עניין אחר הנוגע לקשר הזוגי. כמו כן, ניתן לקבל ייעוץ לגבי הצבת גבולות לילדים, שמירה על כללים וחוקים בבית, מנהיגות ההורים, פתרון בעיות בין אחים, שיפור התקשורת עם ילדים, התמודדות עם קשיי גיל ההתבגרות ובכל סוגיה הקשורה לתא המשפחתי. בנוסף, בפורום אפשר לשאול לגבי בעיות רגשיות בני המשפחה, כדוגמת הסתגרות, חרדה, דיכאון, קשיי השתלבות בחברה ובמסגרות, הפרעת קשב וריכוז ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, להעלות את שאלותיכם ולקבל מענה מקצועי ודיסקרטי מיאיר היימן.

מנהלי פורום טיפול משפחתי, זוגי

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • בעלה לעתיד של אחותי
    אורית
    20:13 05/06/18 05/06
    20:13
  • שלום.
    אני בגדול נגד להתערב לאנשים בחיים ויודעת שדעתי לא מעניינת אף אחד אלא אם נתבקשתי להביע אותה.
    אחותי בת 31. יש לה חבר מזה שנה. יש דיבורים על חתונה.
    אמא שלי מאוד מוטרדת כיוון שהוא יגרום לנפילה בטוחה של אחותי ושלו.
    אין לו הבנה כלכלית הוא חותם על חוזים בלי להבין אותם ועכשיו חתם על חוזה לדירה, כשאמא שלי שאלה אם חושב שיעמוד בשכר דירה עם הוצאות של חשמל אוכל מים אמר שלא לקח זאת בחשבון וביטל מיד את החוזה. כיוון שהבין שלא יוכל לעמוד בזה.
    אין לה בטחון עצמי היא כנראה לא יכולה לעמוד מולו בדברים.

אשמח לעזרה וייעוץ
    תודה

• הגב ל: בעלה לעתיד של אחותי

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • בעלה לעתיד של אחותי
    יאיר היימן
    10:32 06/06/18 06/06
    10:32
  • אורית שלום

שאלה טובה , ובזמן הנכון. לפני שאחותך מתחתנת .
    לנושא ההתערבות. לילדים, גם כשהם בני 31 , חשוב לשמוע דעות מההורים ומבני משפחה.
    לפעמים אחרי 20 שנה של משברים, הם ישלפו אמירה כמו " חבל שלא שאלתי אותך, חבל שלא דיברנו ולא אמרת לי" .
    אבל
    הצלחת ההתערבות בחייהם של אחרים תלויה באופן בה אנחנו עושים אותה.

זה אומר שאם תבואי עם משפט כמו "אחותי , תקשיבי לי, הבן זוג שלך כזה וכזה ואף פעם לא ? והוא לא מבין ב? ואיך הוא מרשה..." היא תנפנף אותך מכל המדרגות, ותחשוב לעצמה . "למה מי היא ? החיים שלה יותר טובים ..? "

אבל

כשצורת ההתערבות היא כמו של מאמן , וכשאת שואלת שאלות הכוונה, עם אמפטייה ואהבה , עוצרת, נותנת לה לנשום ולחשוב ...השאלות שלך או של אמא שלך, יתקבלו בהבנה אצל אחותך..
    וכדי שלא תקפוץ לך, איזו ביקורת או שיפוטיות , לכי למראה , ואמרי לעצמך כמה את אוהבת אותה.
    והשיחה יכולה להישמע כך , בפגישה אחת, שתיים או יותר.
    "אחותי, אני חושבת שאף פעם לא דיברנו על זה?תגידי?בא לך כוס קפה /יין/ איתי על המרפסת ...
    תגידי ...
    מה את מאמינה שיש בזוגיות טובה ?
    מה חשוב לך בזוגיות הזו ?
    איזה ערכים חשובים לך ?
    מוזר שאנחנו מדברות על זה רק עכשיו.
    (שיקוף ) אני מבינה ...ושקפי לה מה הבנת.
    ומה נותן לך וודאות בזוגיות ? איזה סוג של וודאות, ביטחון, ויציבות את מקבלת מבן זוגך ?
    מה יתן לה מגוון עניין ריגושים, איתו ?
    אני מבינה ...כלומר הוא ?.
    מה יש בו שנותן לך להרגיש משמעותית בעיניו ?
    מה נותן לך להרגיש שהוא אוהב אותך ? שחשוב לו קשר איתך ?
    (שיקוף) אני מבינה, את מקבלת ?.
    איך את רואה את היכולת שלך, לצמוח לידו ? להתפתח ללמוד את מה שאת רוצה ?
    הוא נותן לך להרגיש טוב עם עצמך ?
    איך הוא מאפשר לך להיות בנתינה ?
    (שיקוף)
    איך את יודעת שהוא מאפשר לך לבטא את הרצונות שלך ? הוא מכבד אותך ?
    הוא עוזר לך ?
    איך את מרגישה שהוא רואה אותך ?
    איך את רואה שהוא סומך עליך ?
    -(שיקוף) אני מבינה ש?.ואני גם רואה שאת קצת מהססת בעניין ?למה את מהססת ?

*** ולבסוף.

אחותי, ממה את מפחדת בקשר עם ?..
    למה זה מפחיד ?.?
    ומה תעשי אם הפחד ישאר והוא לא ישתנה ??
    מה המחיר שתשלמי אם הזוגיות הזו לא תצליח ?
    מה זה אומר ?
    איזה בעיות יעלו במשך השנים ?
    ואיך תתמודדי איתם .

אחותי, את מרגישה שיש לך מספיק ביטחון עצמי מולו ?
    איך את חושבת לבנות את הביטחון עצמי ?
    מי יכול לעזור לך ?

מה את מבטיחה לעצמך, לפני שאת נכנסת לחופה ?

אלה השאלות הבסיסיות אורית, שיעזרו לאחותך לגבש את ההחלטה הסופית, אם להתחתן איתו , או לא .
    ואיפה שאת רואה שהיא מהססת, תני לה לנשום ותשאלי עוד שאלה וגם .".למה את מהססת ..."
    יתכן ואחותך , לא שאלה את עצמה את השאלות האלה אף פעם...והיא תודה לך תודה גדולה על העמקה הזו.
    אלה השאלות שאני שואל כל זוג צעיר שמגיע אלי. כדי לדעת שיש בינהם מענה לצרכים הבסיסיים שהם
    "וודאות, מגוון, משמעות, קשר ואהבה, צמיחה והתפתחות, נתינה"

תתאמני על השיחה, תסבירי את רעיון השאלות לאמא שלך, ותגיעי מוכנה לשיחה.
    הצורך בוודאות, ביטחון ויציבות הוא צורך בסיסי , הראשון או השני אצל כל אדם. אם אין לאחותך תשובות על הצורך הזה?סיפור הזוגיות שלהם יהיה מורכב ביותר.

ולסיום, הציעי לה. "אחותי , אני מציעה לך ...לא חייבת לקבל, אבל בשיחה אחת, שלך בלבד, עם מטפל/ת זוגי, תוכלי לקבל וודאות לגבי היכולת של שניכם לחיות בזוגיות טובה, עם צמיחה ביטחון כלכלי עד לשיבה טובה.

הדפיסי לך את השאלות , תתאמני ותתכונני לשיחה.
    אני אשמח לעזור לך להתאמן, להתכונן לשיחה, שיחות.

תחושה פנימית של אהבה ואכפתיות , יעזרו לך, לכן , לקיים שיחה חשובה כזו עם אחותך .
    בהצלחה :-)

בברכה,
    יאיר היימן, מגשר משפחתי ומסטר nlp.
    שעות פעילות: א-ה, 09:00 - 17:00
    כתובת: מצפה מתת, ד.נ. מרום הגליל
    טלפון: 050-7230744
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: בעלה לעתיד של אחותי

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019