X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הפרעות קצב
אודות הפורום
אודות פורום הפרעות קצב

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר ...

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב בבית החולים כרמל הן במרפאה להפרעות של קצב הלב במרכז הרפואי לין בחיפה. ד"ר דנון הינו בעל ניסיון רב ועשיר בתחומי הפרעות קצב הלב (ובכלל זה תורשתיות), השתלת קוצבי לב (ודפיברילטורים) מכל הסוגים, סגירת אוזנית, וכן אבלציות. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לפרפור פרוזדורים, פרפור עליות, אבלציה, עילפון, מניעה של מוות לבבי פתאומי, קוצב, קוצבי לב, דפיברילטור, הפרעות קצב חדריות, פעימות מוקדמות, מדללי דם, טיפולים פולשניים ולא פולשניים (תרופתיים) בהפרעות קצב, השתלות קוצבים ודפיברילטורים, הפרעות קצב תורשתיות, הפרעות קצב הלב, צריבות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר באנשי הצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום הפרעות קצב

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • הפרעות קצב
    טומי
    13:29 10/07/21 10/07
    13:29
  • שלום רב!
    שמי טומי בן 32. כבר 3 שנים מתמודד עם הפרעות קצב בקצבים ועוצמות משתנות לא מוגזמות אך סימפטמטיות ניכרות ומפריעות לאיכות החיים (מימים שאין בכלל ועד בדכ עשרות בודדות ביום ובמקרים קיצוניים ובודדים 100-200 ביום). עיקר הסבל מנטלי - חוסר היכולת להבין מנין בדיוק מגיעה התופעה לראשונה, חוסר השלמה וקבלה שאדם בריא הוא בעל הפרעות קצב, האם היא אי פעם תחלוף כמו גם הבהלה מהחסרת הפעימה שכל החווה אותן חש סטרס לא נורמלי כי זה בהחלט חוויה לא פשוטה וכו'. לאחר בדיקות די ממזמן של אקג הולטר וייעוץ אצל פרופ' אני והם מתרשמים שאני בריא לחלוטין ואין שום ממצא גופני מטריד שעלול להצביע על הישנותן והופעתן החוזרת אלא רק סטרס פנימי שגורם לתקלה עצבית שיוצא דרך הלב מסיבה כזו או אחרת. הלופ האכזרי שבו סטרס גורם לתופעה אבל גם נגרם על ידה הוא מזעזע. הפתרון אם כבר מנסיוני שעוזר הוא תרגילי נשימה להרגעה, יוגה, עיסוי הודי ובמישור הקליני מגנזיום, אשלגן וויטמין B1 ו-Fountain of Life הנורווגי קנדי הנהדר. תזונה - הימנעות לתקופת מה מאלכוהול, קפה ותבלינים חריפים. דיקור סיני - יקר מאוד ולא עוזר.
    שמתי לב שגם כאן וגם מהחוויה האישית שלי אצל פרופ' וקרדיולוגים ובכללי הרפואה המערבית - נותנת חשיבות מועטה מאוד מאוד לתופעה הזו שלא נאמר אדישות או הקטנת החוויה של המטופל. התופעה הזו נפוצה הרבה יותר ממה שחושבים והיא בהחלט גורם משמעותי לגרימת פגיעה באיכות החיים. לרופאים אין הרבה מידע עליה ברמה שהם אפילו לא יודעים לומר מהו המקור המדויק של ההפרעה וגרוע מכך - כיצד לשכך ולרפא אותה בצורה יעילה נקודתית ובלתי פולשנית. רק כדורים אנכרוניסטיים עם יותר תופעות לוואי מאשר תועלת מוצעים לעתים. השאלה שלי היא - האם הסיבה שאין מענה רפואי לתופעה היא משום שלרוב היא אינה מסכנת חיים? ומה עם איכות החיים? שהרי סטרס גורם למחלות ולאיכות חיים ירודה לאורך זמן וזה דווקא כן מחקרי ווודאי. שאלה שנייה שאני מניח שהתשובה לגביה שלילית - האם ישנו פיתוח או רעיון לשאת אליו עיניים שיגאל ייסורים של המון אנשים סוף סוף? לא הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה? תודה לך :)

• הגב ל: הפרעות קצב

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הפרעות קצב
    ד"ר אסף דנון
    11:48 11/07/21 11/07
    11:48
  • שלום טומי, ראשית אומר שאינך היחיד שמתמודד עם תופעה זו ובתופעה זו יש תסכול רב למטופל ולרופא ביחד. הסיבה היא שאם היו לך הפרעות קצב כל הזמן או מסוכנות, היינו יכולים להציע טיפול (תרופתי או פולשני בהתאם למצב). מצד שני, אם יש לך ימים בלי שום הפרעת קצב ובמקרים אחרים כמות הפעימות המוקדמות משתנה מאוד, הטיפול הרפואי נתפס כמיותר במיוחד שנאמר לך שאין שום סכנה במצב הזה. אני לא הייתי רוצה לעשות אבלציה או לקחת תרופה ללב מדי יום כאשר מרבית הזמן אני לא צריך אותה. אגב, רופאים לא יודעים להגיד לך האם שינוי תזונתי הוא מומלץ מכיוון שבכינות איננו מבינים בזה ומכיוון שיש אנשים רבים ששותים קפה או אלכוהול ולא סובלים מהפרעות קצב. אתה הוא זה שצריך לומר האם יש מאכל או משקה שמחמירים אצלך את הפרעות הקצב.
    יש גם קושי להעריך האם הטיפול הרפואי עוזר. התדירות והחומרה אצלך משתנים כל הזמן. איך אדע שתרופה שנתתי עוזרת לך? יכול מאוד להיות שהמצב השתפר לבד. לתת את התרופה באופן קבוע איני רוצה.
    לכן עשית את הדבר הנכון לדעתי ופנית לעזרה לא רפואית קונבציונלית עם יוגה, ויטמינים ותזונה. זה הפתרון הנכון.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הפרעות קצב
    טומי
    00:42 13/07/21 13/07
    00:42
  • תודה לך על המענה המהיר ד"ר דנון. אני בהחלט חושב שהיעדר העיסוק בעניין וקבלתו הם המפתח לאיכות החיים שהרי בסוף הבעיה היא לא התופעה עצמה אלא מה שאנחנו עושים ממנה :)

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024