X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הפרעות קצב
אודות הפורום
אודות פורום הפרעות קצב

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר ...

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב בבית החולים כרמל הן במרפאה להפרעות של קצב הלב במרכז הרפואי לין בחיפה. ד"ר דנון הינו בעל ניסיון רב ועשיר בתחומי הפרעות קצב הלב (ובכלל זה תורשתיות), השתלת קוצבי לב (ודפיברילטורים) מכל הסוגים, סגירת אוזנית, וכן אבלציות. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לפרפור פרוזדורים, פרפור עליות, אבלציה, עילפון, מניעה של מוות לבבי פתאומי, קוצב, קוצבי לב, דפיברילטור, הפרעות קצב חדריות, פעימות מוקדמות, מדללי דם, טיפולים פולשניים ולא פולשניים (תרופתיים) בהפרעות קצב, השתלות קוצבים ודפיברילטורים, הפרעות קצב תורשתיות, הפרעות קצב הלב, צריבות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר באנשי הצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום הפרעות קצב

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • הפרעות קצב בהולטר
    הילה
    15:12 04/06/18 04/06
    15:12
  • שלום רב
    בעלי בחור בריא בדרכ בן 32. בשנתיים האחרונות שמנו לב שבעת חשיפה לכלור (מחומרי ניקוי בבית) יש לו חולשה מאוד גדולה ומרגיש לא טוב. מנסה להמנע מחשיפה ככל הניתן אך מפעם לפעם יש לו אירועים של דופק מאוד איטי או מאוד מהיר 120 במנוחה. במקביל פיתח רגישות למוצרי חלב ולעוד דברים כנראה. בתקופה האחרונה יש לו מדי פעם התקפי כאבי בטן שנמשכים יום וחצי ובמהלכם מרגישה חולשה גדולה מאוד ודופק לפעמים איטי לפעמים מהיר.אקג תקין למעט היפוך גלי t . התעקשתי על הולטר שבוצע בזמן התאוששות מהתקף בטן שהיה לו.
    בהולטר 24 שעות יצא
    קצב סינוס בסיסי, קטעים של אריתמיה ממקור סינוס ללא בריקרדיה או טכיקרדיה קיצונית
    פעימות vpb מרובות מונפוקליות עד 2 אחוז מגל פעימות כולל בצורה של trigeminy
    הרופא משפחה שהוא גם קרדיולוג במומחיותו לא התרגש וביקש להתמקד בבירור הבטן.
    אני מרגישה שיש קשר בין ההתקפים האלה ללב ובאופן כללי מודאגת מה יש לעשות בזמן שקורה לו התקף כזה והוא חווה חולשה גדולה.

• הגב ל: הפרעות קצב בהולטר

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הפרעות קצב בהולטר
    ד"ר אסף דנון
    21:34 04/06/18 04/06
    21:34
  • הממצאים הולטר הם חלק מהבירור ולא האבחנה הסופית. חשוב לדעת לדוגמה- כמה זמן נמשכים התקפי החולשה האילה? שהרי ה VPB (פעימות חדריות מרובות) נמשכות שניות בודדות ואם הוא מרגיש חולשה למשך דקה או שעה אין לכך קשר. יש צורך לרשום יומן מדוייק של הסימפטומים בזמן הולטר כדי לראות התאמה בזמן לרישום האק"ג. VPB מונופוקליים שכיחים יחסית באנשים בריאים ללא כל תלונות ולכן חסרי משמעות.
    כאבי בטן, כאב בכלל ותחושות נוספות יכול לגרום לגירוי וגאלי ותופעות וגאליות (חולשה, דופק איטי, לח"ד מעט נמוך, הזעה). במקרה כזה אין שום בעיה לבבית, אלא גירוי עצבי כתוצאה מהכאב בבטן.
    מכיוון שהצלחת לזהות את הגורם (כלור, רגישות לחלב), אפשר פשוט להימנע מכך.
    היפוך גלי T הינו משמעותי בחיבורים אק"ג מסויימים (לדוגמה, לא ב AVR, AVF, V1). בנוסף, לא כל היפוך גלי T הינו פתולוגי (תלוי במראה).

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הפרעות קצב בהולטר
    הילה
    11:17 05/06/18 05/06
    11:17
  • שלום דר דנון ותודה על תשובתך המהירה.
    היפוך גלי t הוא ב v1.
    בנוסף נעשה לו אקו לב ברמבם(שנעשה בזמן דלקת גרון שהשפיעה על אקג) ושם התוצאה יצאה תקינה. אבל זה היה לפני חצי שנה.
    התקפי החולשה נמשכים משהו כמו יום וחצי כאשר ההרגשה הולכת ומשתפרת. לפעמים בעזרת מד לחץ דם ביתי ראינו שהדופק יורד עד 45 ואפילו קצת פחות. דופק הבסיס שלו הוא 60.
    הוא כל החיים שלו היה בריא ללא בעיות עיכול וללא התקפים כאלו. ביחידה קרבית ספורטאי. ואני לא מצליחה להבין מה גורם לו לתחושות האלו. כמו כן לא מפנים אותי לאקו לב נוסף כיוון שהרופא טוען שנעשה לפני חצי שנה. במהלך ההתקפים הללו לפעמים הדופק שלו עולה ל120 בזמן שכיבה במיטה עד כדי כך שאינו מצליח לישון.
    האם יש נזק מצטבר ללב כתוצאה מההתקפים האלו שמופיעים אחד לכמה שבועות? לפעמים כל שבועיים. לא תמיד זה מלווה בכאבי בטן. כמו למשל בחשיפה לכלור..
    מה לדעתך נשאר לעשות מבחינת הבירור של הלב?
    אשמח לכל הכוונה מה נדרש

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • ד"ר אסף דנון
    21:55 05/06/18 05/06
    21:55
  • אני לא חושב שיש נזק מדופק מהיר שאינו הפרעת קצב, כמו במקרה הזה.
    אין טעם לחזור על בדיקת אקו אם לא השתנה משהו באופן עקרוני.
    להכוונה יותר מדויקת את יכולה לפנות אליי באי מייל פרטי המצורף לאתר.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה
  • הגב ל:

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2022