X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הפרעות קצב
אודות הפורום
אודות פורום הפרעות קצב

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר ...

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב בבית החולים כרמל הן במרפאה להפרעות של קצב הלב במרכז הרפואי לין בחיפה. ד"ר דנון הינו בעל ניסיון רב ועשיר בתחומי הפרעות קצב הלב (ובכלל זה תורשתיות), השתלת קוצבי לב (ודפיברילטורים) מכל הסוגים, סגירת אוזנית, וכן אבלציות. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לפרפור פרוזדורים, פרפור עליות, אבלציה, עילפון, מניעה של מוות לבבי פתאומי, קוצב, קוצבי לב, דפיברילטור, הפרעות קצב חדריות, פעימות מוקדמות, מדללי דם, טיפולים פולשניים ולא פולשניים (תרופתיים) בהפרעות קצב, השתלות קוצבים ודפיברילטורים, הפרעות קצב תורשתיות, הפרעות קצב הלב, צריבות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר באנשי הצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום הפרעות קצב

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • בדיקת אג'מלין לבירור הפרעות קצב
    זיו
    12:18 20/12/17 20/12
    12:18
  • שלום
    בשל הפרעות קצב שאני חשה מזה שלוש שנים והפרעת קצב חמורה שהייתה פעם אחת לאחר מבחן מאמץ החליטו בבית חולים תל השומר לבצע לי בדיקה שנקראת אג'מלין
    אמרו לי שיזריקו לי חומר ויבדקו את הלב במשך כ- 20 דקות
    מרפרוף באינטרנט לגבי הבדיקה מצאתי רק כתבה אחת ובה כתוב שהבדיקה מסוכנת שעלול להתרחש בעיה בלב תוך כדי הבדיקה ושהיא גורמת לבחילות והקאות ועכשיו אני חוששת נורא מהבדיקה.
    האם תוכל לשפוך מעט אור על הבדיקה ולומר לי האם היא באמת מסוכנת? האם אני צפויה לא להרגיש טוב במהלכה? כי הרופאה ששלחה אותי לבדיקה שידרה שבסה"כ מדובר בבדיקת אק"ג עם חומר בלי פירוט תופעות לוואי
    אודה לתשובתך
    זיו

• הגב ל: בדיקת אג'מלין לבירור הפרעות קצב

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • בדיקת אג'מלין לבירור הפרעות קצב
    ד"ר אסף דנון
    21:10 20/12/17 20/12
    21:10
  • אג'מלין Ajmalin הינה תרופה אנטי-אריתמית (נגד הפרעות קצב) שחוסמת תעלות נתרן. היא ניתנת כאשר יש חשד לתסמונת ברוגדה (BRUGADA) שהיא מחלה תורשתית נדירה שמתבטאת בהפרעות קצב הלב. ב BRUGADA יש ירידה בזרם הנתרן שגורמת לשינוי באק"ג ולהפרעות קצב. בחולים רבים האק"ג גבולי מבחינה אבחנתית, כלומר השינויים שנראים בו אינם מספיקים לומר האם יש BRUGADA אך אינם מספיקים גם לומר שאין את המחלה.
    לכן פותח המבחן בו נותנים תרופה שחוסמת עוד יותר את תעלות הנתרן. באנשים בריאים, האפקט אינו משמעותי. בחולי BRUGADA נראה שינוי ברור שמאפשר לומר האם המחלה קיימת או לא.
    חשוב לציין שרמת דיוק הבדיקה הינה כ 80% בלבד.
    מתן התרופה לא גורם לתופעות הלוואי שציינת- הקאות או בחילות. בחולי BRUGADA, מתן התרופה עלול בסבירות נמוכה (1% או אפילו פחות) לעורר הפרעות קצב ואף קשות. לכן מקובל אצלינו (ואני מניח שגם בתל השומר) לעשות אק"ג כל 2 דקות. במידה ואחרי מתן חלק מהתרופה כבר רואים את השינויים האופיינים ל BRUGADA, ניתן להפסיק ולא לתת את כל המנה. אישית לא ראיתי מישהו שחווה הפרעות קצב מסוכנות בשיטה זו.יש לזכור שהבדיקה מבוצעת תמיד באיזור בטוח עם אמצעים להחייאה, כגון מחלקה קרדיולוגית בתל השומר. אם יש חשד סביר שיש לך את המחלה, מומלץ לעשות את הבדיקה.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה
  • הגב ל: בדיקת אג'מלין לבירור הפרעות קצב

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024