X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה
אודות הפורום
אודות פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר בוריס פרידמן. ד"ר פרידמן הינו אורולוג, ורופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ג...

פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר בוריס פרידמן. ד"ר פרידמן הינו אורולוג, ורופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל גם כן. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות בנושא: זיהומים חוזרים בדרכי השתן, דלקות בשתן, דלף שתן במאמץ, דחיפות במתן שתן, תכיפות במתן שתן, שלפוחית רגיזה, דלקת כרונית של השלפוחית, קרונקולה, בריחת שתן, ניתוחי בריחת שתן, צניחת כיס השתן, ניתוחי צניחת כיס שתן, פרולפס, שמיטת החלחולת, בדיקות אורודינמיות, ציסטוסקופיה אבחנתית, בעיות שליטה של דרכי השתן של נשים וגברים, הפרעות במתן שתן, שלפוחית שתן כאובה, אורולוגיה כללית ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורולוגיית נשים - אורוגינקולוגיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעה מאת תאריך ושעה
  •   הייוצרות שתן בזמן השינה לעומת בעירות
    דסי
    09/11/2017 19:11
  • שלום רב,
    אני בת 72.
    בריאה.
    השאלה אותה אני רוצה להעלות מתייחסת לתופעה אותה אני חווה כבר שנים.

שמתי לב, שאחרי שינה, אפילו קצרה, אני נותנת שתן, לעומת אי צורך למתן שתן בזמן עירות.

אני שותה כמות מזספיקה ביום, מדי כמה שעות הולכת לשירותים.
    אין בעיות דליפה. אין בעיות דליפת שתן במאמץ.
    השאלה באה ממקום של סקרנות לגבי התהליך הפיזיולוגי.

קורה שאני מתעוררת לפנות בוקר, טבעי שאלך לשירותים.
    אבל חוזרת למיטה אפילו כדי לישון לנמנם עוד 3/4 שעה.
    כאשר אני קמה בפעם השניה, אני שוב נוטלת שתן.
    כאילו הכליה עובדת בתהליך ייצור השתן בהספק אחר בשינה או בעירות .
    שאלה נוספת.
    שוב מתחום הבריאות.
    אני מטפלת בתינוקות קטנים.
    תמיד עולה בי השאלה כיצד לא כל הבנות התינוקות, שאיזור הפות, השפתיים החיצוניות "טובלות בצואה" ולמרות זאת הבנות לא חוטפות זיהום הדרכי השתן.
    אנחנו מודרכים כיצד לנקות את איוזר הפות של התינוקות, אבל השאלה שלי איך הן לא נידבקות בזיהומים של דרכי השתן.

תודה על ההסברים.

• הגב ל: הייוצרות שתן בזמן השינה לעומת בעירות

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    ד"ר בוריס פרידמן
    14/11/2017 11:16
  • שלום דסי
    באופן טבעי בשעות הבוקר יש יותר ריבוי בהטלת שתן כ"פיצוי" על שאריות הנוזלים בגוף שהצטברו במהלך הלילה בזכות הורמון נוגד השתנה - ADH שמופרש בעת השינה.
    זיהומים בשתן יותר נפוצים אצל ילדות לעומת ילדים כי השופכה יותר קצרה, אך ישנן מערכות הגנה המונעות עליית חיידקים אצל בנות כך שלרוב הבנות אכן אין דלקות בדרכי השתן. בהצלחה.

בברכה,
    ד"ר בוריס פרידמן, אורולוג מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.
    טלפון: 04-8250843
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    דסי
    14/11/2017 17:13
  • שלום ותודה.
    סיפור אמיתי על חוסר בהפרשת הורמון ADH
    בעבר, לפני שנים, הכרתי ילדה קטנה בת של שכנים. (כיום היא בת למעלה מ 40,) שנולדה כסובלת מחוסר הפרשת הורמון ADH.
    כתינוקת בטוויאן שם נולדה, נתנה כמויות אדירות של שתן.וגם שתתה בכמויות, למשל מתעלות המים, שופכין בכפר של סבתה הטוויאנית.

כאשר המשפחה הגיעה לארץ כשהייתה בת 3 שנים, אושפזה בבית חולים תל השומר ואובחנה על ידי פרופרסור בויקס ז"ל.
    הרופא הסביר לאם שמדובר במחלה נדירה, שמופיעה רק אצל בנים. לילדה נערכה בדיקה גנטית לשלול האפשרות שהיא נולדה כטרנר או תסמונת אחרת, שחיצונית נראית כילדה אבל בעצם הנה ילד.
    היא ילדה, וזו הייתה מוטציה.

הכליה משום חוסר ההפרשה לא הייתה מסוגלת לספוג בחזרה את הנוזלים(שהפכו לשתן).

כמו פעמים רבות ברפואה, הפרופסור נתן לה תרופה שניתנת לסובלים מיתר לחץ דם, תרופה שמשתנת.
    האם אחות, גם אני אחות.

מתי שהוא במסגרת לימודיי בבית ספר לאחיות, מצאתי במקרה את המאמר בירחון "הרפואה"שכתב אז, (עדיין דוקטור),דוקטור בויקס מנהל המחלה לאורולוגיה בתל השומר.

הילדה בשלב מסוים, כשבגרה הפסיקה ליטול התרופות, וכיום פיתחה עירנות לצרכיה, ושולטת בנושא גם בלילה.
    כפי שהבנת משאלתי, יש בי סקרנות גם לגבי תופעות פיזיולוגיות בתחום גוף האדם.

תודה, דסי
    רמת גן

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    ד"ר בוריס פרידמן
    15/11/2017 07:43
  • שלום דסי
    תודה רבה על השיתוף
    ניתן לקרוא מידע נוסף על חוסר בהורמון ה- ADH או על diabetes insipidus בספרות האלקטרונית והכתובה
    יום טוב

בברכה,
    ד"ר בוריס פרידמן, אורולוג מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל שבחיפה.
    טלפון: 04-8250843
    מייל: [email protected]

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2017