X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אונקולוגיה
אודות הפורום
אודות פורום אונקולוגיה

פורום אונקולוגיה מנוהל על ידי פרופסור גיל בר-סלע, מומחה לאונקולוגיה רפואית ורדיותרפיה, מנהל המרכז למחלות הסרטן במרכז הרפואי העמק - "בית שולמית" (המרכז מצוי בהקמה). במסגרת הפורום ניתן לשאול מגוון שאלות הקשורות לאונקולוגיה, לרבות על תרופות כימותרפיות, רפואה תומכת ופליאטיבית, התמודדות עם תופע...

פורום אונקולוגיה מנוהל על ידי פרופסור גיל בר-סלע, מומחה לאונקולוגיה רפואית ורדיותרפיה, מנהל המרכז למחלות הסרטן במרכז הרפואי העמק - "בית שולמית" (המרכז מצוי בהקמה). במסגרת הפורום ניתן לשאול מגוון שאלות הקשורות לאונקולוגיה, לרבות על תרופות כימותרפיות, רפואה תומכת ופליאטיבית, התמודדות עם תופעות לוואי של הטיפול, סרטן ורפואה משלימה, טיפולי הקרנות, גידולים של העור, השלד והרקמות הרכות, ועוד. הנכם מוזמנים לפנות אל פרופ' בר-סלע דרך הפורום ולקבל מענה לשאלותיכם בהקדם האפשרי.

מנהלי פורום אונקולוגיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • סרטן שד
    מאירה
    16:29 12/10/21 12/10
    16:29
  • שלום
    התייעצתי עם הפרופסור לפני חודש ושבוע על גבי הפורום והפרופסור מאוד עזר לי
    רק להזכיר במה מדובר אני מעתיקה את השאלה מלפני חודש
    שלום
    לפני חודש מיששתי גוש בשד שמאל .הלכתי לרופאת משפחה והיא שלחה אותי למומוגרפיה ושם התגלה שלא מדובר בגוש אחד אלא בשני גושים ברביע עליון של השד אחד בגודל של 15 מילימטר ואחד בגודל של 10 מילימטר אבל בנוסף היא מיששה גם גוש נוקשה תת עורי בבטן התחתונה .הכל קרה מהר נעשה לי ביופסיה משני הגושים ויצא IDC .עוד תוצאות ER PR חיובי .HER2 שלילי ,ועוד תוצאה שהטרידה מאוד את הכירורגית ואת רופאת המשפחה KI 67 חזר 49 אחוז .בפט סיטי יש קליטה גם בגוש התת עורי .השגתי תור במהירות רק לכירורגית והיא אמרה לי שהיא מוטרדת מאוד מ KI67 הגבוה ורוצה לעשות ניתוח עוד שבועיים בגלל אלימות הגידול .לאונקולוגית יש לי תור רק בעוד חודש .אלו הנתונים .אני רוצה להתייעץ עפם הפרופסור האם באמת אני צריכה לא לחכות לאונקולוגית ולעשות כריתה מידית ? האם הכריתה באמת דחופה ? והאם באמת התוצאה של KI 67 חריגה ולא נותנת זמן לחשוב ולהתייעץ עוד
    תודה רבה
    והפרופסור ענה לי
    אל תמהרי לכירורגיה- זו לא בהכרח החלטה נכונה בשלב הזה.
    כמו כן צריך לברר את הממצא בבטן.
    את צרכה להגיע לאונקולוגיה בדחיפות. אם התור לאונקולוגית הוא עוד חודש פשוט תלכי לרופא אחר.עשיתי כדברי הפרופסור והשגתי תור מהר לאונקולוגית שנתנה לי לטרזול וזריקה לדיכוי השחלה ושלחה אותי לביופסיה של הנגע בשומן התת עורי מעל הפוביס של 1.2 סנטימטר .עשיתי את הביופסיה אתמול ואני מחכה לתשובות .אבל בנתיים הכירורגית מלחיצה אותי שמכיוון שיש לגידול KI67 גבוה של 49 אחוז הגידול הוא אלים ואני חייבת לכרות את הגידול במידיות ואני עושה טעות בזה שאני מחכה לתוצאות הביופסיה והטיפול התרופתי יכול לא לעזור והגידול בנתיים יכול לשלוח גרורות למרות שאני מקפידה על הטיפול.ובנוגע לקליטה בתת עור היא עשתה ישיבת צוות על זה בבית חולים שהיא עובדת וזה בכלל לא סביר שזה גרורה
    מה דעת הפרופסור ?
    תודה רבה

• הגב ל: סרטן שד

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • סרטן שד
    פרופסור גיל בר-סלע
    07:30 13/10/21 13/10
    07:30
  • ההמלצות שנתנה לך האונקולוגית הן מאד טובות. הטיפול שניתן שומר שהגידול לא יתפשט ואולי יצטמצם.
    במידה שהממצא בעור הוא סרטן השד- הניתוח כעת לא יהיה החלטה נכונה.
    בנוסף חבל שלא נשלחה בדיקת ONCOTYPE-BREAST על מנת לראות אם לא כדאי לתת כימותרפיה לפני הניתוח על מנת לאפשר ניתוח טוב יותר- למרות שזה קשה להגיד מבלי לבדוק אותך.
    בכל מקרה- לא מומלץ לרוץ לניתוח

בברכה,
    פרופסור גיל בר-סלע מומחה לאונקולוגיה רפואית ורדיותרפיה, מנהל המרכז למחלות הסרטן במרכז הרפואי העמק - "בית שולמית"
    מייל: [email protected]
    טלפון: 04-6495725
  • הגב ל: סרטן שד

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024