X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום מחלות כבד
אודות הפורום
אודות פורום מחלות כבד

פורום מחלות כבד מנוהל על ידי פרופסור אלי צוקרמן, מומחה בינלאומי למחלות כבד, מנהל היחידה למחלות כבד בבתי החולים כרמל ולין, ויו"ר החברה הישראלית לחקר הכבד. בפורום ניתן להעלות שאלות הנוגעות לכל תחומי מחלות הכבד, לרבות אבחון וטיפול בהפטיטיס B ו- C, מחלות כבד אוטואימוניות, כבד שומני, מחלות כבד ...

פורום מחלות כבד מנוהל על ידי פרופסור אלי צוקרמן, מומחה בינלאומי למחלות כבד, מנהל היחידה למחלות כבד בבתי החולים כרמל ולין, ויו"ר החברה הישראלית לחקר הכבד. בפורום ניתן להעלות שאלות הנוגעות לכל תחומי מחלות הכבד, לרבות אבחון וטיפול בהפטיטיס B ו- C, מחלות כבד אוטואימוניות, כבד שומני, מחלות כבד אלכוהולית, מחלות כבד הקשורות להריון, מחלות כבד עם רקע של הפרעה לדרכי המרה, ומחלות כבד תורשתיות ומטאבולית (כמו מחלת וילסון). כמו כן, ניתן לשאול בפורום אודות אבחון וטיפול בהפרעות לתפקודי הכבד עקב נטילה של תרופות, אבחון שחמת הכבד וטיפול בסיבוכיה עם ביופסיה ואמצעים בלתי פולשניים, וטיפול בחולים הנדרשים להשתלת כבד. הינכם מוזמנים לפנות אל פרופסור צוקרמן דרך הפורום ולקבל מענה לשאלותיכם.

מנהלי פורום מחלות כבד

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • עלייה ב AST ו ALT, ודרסטית בכולסטרול. השאר תקין
    רותם
    19:55 05/12/19 05/12
    19:55
  • שלום,

בת 50.

במשך 25 שנה, כולסטרול טוטל אצלי כל הזמן סביב 150. ובכל מקרה לא עלה אף פעם מעל 175.
    לא משנה כמה שומן, חמאה וכו' אכלתי.

לאחרונה, אני מרגישה לא טוב.
    וגם בעיניים נהיה לי CSR . שזו דליפה של חומר סרוטי מהנימים בכורואיד, שגורם בצקת במקולה.
    ווגם נהייתה רגישות עצומה לאור.

בבדיקות מעבדה מאתמול
    - כולסטרול טוטל- 208
    - AST- 62. כשהמקסימום הוא 31.
    - ALT- 74 . כשהמקסימום הוא 34.

כל שאר מדדי הכבד תקינים: GGT , ALP, בילירובין (טוטל ודיירקט), CPK, LDH, אלבומין, קרישה (INR).
    ספירת דם לא מעידה על זיהום פעיל.

לפני 3 חודשים, גם עשיתי בדיקות דם, ואז הכל היה כמו הרגיל שלי, שתיארתי.
    כלומר זה משהו שקרה בשבועיים האחרונים בערך.
    בנוסף אז גם עברתי גם בדיקות להפטיטיס מסוגים שונים, והכל נמצא שלילי.

מעולם לא נמצאה אצלי עלייה באנזימי כבד. תמיד 2 אילו סביב 19.
    וכאמור מעולם כולסטרול לא היה כזה גבוה.
    לא אכלתי שום דבר שמכיל כולסטרול במיוחד, לפני הבדיקה.
    הייתי בצום של 12 שעות.
    לא לקחתי שום תרופה, או תוסף מזון כלשהו.

רציתי לשאול 2 שאלות.
    1. מה יכול לגרום לעלייה כזו דרסטית בסינטזת כולסטרול בכבד (כמעט ב 40%), אחרי ש25 שנה זה לא היה כך ?
    ושזה יילך ביחד עם עלייה ב2 אנזימי הכבד האילו בדם, לפי 2 מהמקסימום, ולא באחרים.

אשמח אם תוכל להגיד את כל הכיוונים השונים האפשריים בגדול.
    וספציפית לגבי 3 כיוונים
    א. מטבולי
    (למשל האם שינויים ברמות ויטמינים A, D, K וכו' יכולים לגרום זאת ?)

ב. זיהומולוגי- האם יש פתוגן (וירוס, חיידק) שיכול לגרום זאת ?

אם כן, איזו בדיקת PCR או לאנטיגן לזהות אם זו סיבה מיקרוביאלית ?

ג. אונקולוגי

ועוד

2. איזה בדיקות דם נוספות כדאי לעשות, שאולי ישפכו אור, למה יתכן שגרם לעלייה הזו ?

תודה מראש

• הגב ל: עלייה ב AST ו ALT, ודרסטית בכולסטרול. השאר תקין

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • עלייה ב AST ו ALT, ודרסטית בכולסטרול. השאר תקין
    פרופ' אלי צוקרמן
    08:27 08/12/19 08/12
    08:27
  • ראשית העליה באנזימי כבד קלה יחסית ואינה בהכרח קשורה לעלית כולסטרול. במקרים אלו מומלץ עיבוד רגיל שכולל סרולוגיה ויראלית ל HBV, HCV, EBV ו CMV למרות שהסיכוי לכך נמוך, לעבור על תרופות או תכשירים שנוטלת (אם בכלל), סרולוגיה אימונולוגית (ANA, נוגדנים לשריר חלק ורמת אימונוגלובולינים,ולבצע US בשאלה של כבד שומני. אם כל אלו תקינים או שליליים ממליץ מעקב על 6-8 שבועות בלבד.

בברכה,
    פרופ' אלי צוקרמן, מומחה בינלאומי למחלות כבד, המשמש בתור מנהל יחידת מחלות הכבד במרכז הרפואי כרמל ובמרכז הרפואי לין שבחיפה.
    פרופסור צוקרמן מקבל מטופלים במרפאת מומחים השוכנת ברחוב ורדיה 12 שבחיפה. החזר כספי מכל קופות החולים.
    מייל: [email protected] \ [email protected]
    טלפון מרפאה: 077-218002415
  • הגב ל: עלייה ב AST ו ALT, ודרסטית בכולסטרול. השאר תקין

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה רבה. אז מה יכול להעלות כולסטרול
    רותם
    14:16 08/12/19 08/12
    14:16
  • באדם שבמשך עשרות שנים, לא עלה מעל 175 ?

אפרט השינויים בתת סוגים
    - כולסטרול טוטל- עלה מ161 ל208 .
    - LDL - עלה מ91 ל 127
    - HDL - עלה מ63 ל 72
    NON- HDL_CHOLESTEROL- עלה מ 98 ל136.

לא שיניתי תזונה. לא עליתי במשקל.

• הגב ל: תודה רבה. אז מה יכול להעלות כולסטרול

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2020