X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אי ספיקת לב, השתלת לב מלאכותי
אודות הפורום
אודות פורום אי ספיקת לב, השתלת לב מלאכותי

פורום אי ספיקת לב, ניתוחי לב והשתלת לב מלאכותי מנוהל על ידי ד"ר אהוד יעקבזון, מומחה לכירורגיית לב חזה, מנהל היחידה לתמיכה לבבית מכנית בבית החולים שערי צדק בירושלים. במסגרת הפורום ניתן לשאול בין היתר על ניתוחי מעקפים, ניתוחי תיקון והחלפת מסתמים, ניתוחי אבי העורקים, ניתוחי לב בגישה זעיר פולש...

פורום אי ספיקת לב, ניתוחי לב והשתלת לב מלאכותי מנוהל על ידי ד"ר אהוד יעקבזון, מומחה לכירורגיית לב חזה, מנהל היחידה לתמיכה לבבית מכנית בבית החולים שערי צדק בירושלים. במסגרת הפורום ניתן לשאול בין היתר על ניתוחי מעקפים, ניתוחי תיקון והחלפת מסתמים, ניתוחי אבי העורקים, ניתוחי לב בגישה זעיר פולשנית, כירורגיה של אי ספיקת לב, השתלת לב מלאכותי, טיפול ניתוחי במחלת לב איסכמית ועוד.
הנכם מוזמנים לפנות אל ד"ר יעקבזון דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי לשאלותיכם בהקדם האפשרי.

מנהלי פורום אי ספיקת לב, השתלת לב מלאכותי

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • דואגת לבעלי
    ליליה
    18:24 13/05/19 13/05
    18:24
  • שלום,
    בעלי בן 32, נולד עם מסתם דו עלעלי, תודה לאל הכל תקין ובהוראת הקרדיולוג הוא מבצע בדיקת אקו(חושבת שכך היא נקראת) כל 5 שנים.
    עשיתי חקר מקיף באינטרנט וואני עדיין לא רגועה כלל לגבי העניין.

יש לי כמה שאלות שיותר מאשמח לקבל תשובות לגביהן:

1. מה הסיכוי שתהיה בעייה שתדרוש ניתוח באורטה העולה או/וגם במסתם?(חלק אמרו שליש וחלק אמרו הרבה פחות).

2.לבעלי אין כל בעייה והוא מתאמן כמעט כל יום כארבעים דקות בהרמת משקולות במאמץ, אני יודעת שחלק מהרופאים לא ממליצים, רופא המשפחה טען שככל ואין פגיעה אין טעם למנוע אימונים אלה שמהם הוא כל כך נהנה מספר שנים, מה אתה אומר?

3.במידה ויהיה צורך בניתוח,אפילו בהחלפה למסתם מכני, ואפילו של האורטה העולה, האם תוחלת החיים שלו תהיה רגילה?

4.אני יודעת שיש סיכון בנטילת מדללי דם בעיקר לדימומים פטליים, האם הסיכוי אפסי לכך, בהנחה שדואגים לאיזון ומבצעים מעכב תכוף לגביי הדילול? עד כמה האיזון הנדרש הוא בר השגה???
    ובאיזה גיל הסיכון הופך ללא אפסי?

מקווה לתשובות משמחות!

• הגב ל: דואגת לבעלי

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • דואגת לבעלי
    ד"ר אהוד יעקבזון
    13:09 14/05/19 14/05
    13:09
  • שלום ליליה.

מסתם אאורטלי בעל שני עלים (במקום שלשה), הוא המום הלבבי הנפוץ ביותר באוכלוסיה, במרבית החולים אינו בא לידי ביטוי קליני ואינו דורש שום התערבות. חשוב לדעת שגם במצב זה ישנן מספר סוגים של מומים ולכן קשה לנקוב באחוזים מדויקים.

יתכנו שתי בעיות לאורך השנים: הראשונה, פגיעה הדרגתית בתפקוד של המסתם - שהופך להיות צר מדי (Aortic stenosis). מצב זה הינו הדרגתי ומתרחש בדרך כלל בעשור השישי לחיים - סביב גילאי חמישים - שישים, דורש החלפה של המסתם.

השניה: (יותר נדיר) הרחבה של שורש אבי העורקים והמסתם יחד עם הרחבה אפשרית גם של האאורטה העולה. מצב שיכול להופיע גם בגיל צעיר יותר. במצב זה קיים גם הסיכון לדיסקציה.

אשתדל לענות לשאלותייך לפי הסדר שכתבת אותן.

1. במידה והמסתם כעת מתפקד באופן תקין ואבי העורקים אינו מורחב אז הסיכוי לבעיה משמעותית בשנים הקרובות הוא נמוך מאד.
    דורש כמובן מעקב תקופתי על ידי אקו לב.

2. אם המסתם מתפקד באופן תקין לחלוטין ואין כל הרחבה של אבי העורקים אז לא הייתי מגביל בפעילות גופנית.
    שוב, חשוב להיות בטוחים לגמרי שאכן זה המצב.

3. במידה ויש צורך בניתוח אז תוצאות הניתוח וההשלכות תלויות כמובן במה שנדרש להחליף או לתקן בניתוח: (מסתם / אבי עורקים / שורש אבי עורקים) לכל ניתוח יש את ההשלכות שלו, אבל בגדול התוצאות בניתוח אלקטיבי ומתוכנן הן מצוינות, כמו גם תוחלת החיים.

4. במידה ונדרשים לקחת קומדין בשל מסתם מכני אז אכן ישנם סיבוכים בסדר גודל של כאחוז לשנה, אולם רובם אינם פטליים.
    במקרה של מסתם אאורטלי ואיזון טוב של התרופה אני מניח שאפשר להגיע לסיכון מזערי.

מקווה שעניתי לשאלותייך

בברכה,
    ד"ר אהוד יעקבזון - מומחה בניתוחי לב, אי ספיקת לב בירושלים
    מטפל באופן פרטי במיקום הבא:
    מרפאת שר"פ בבית החולים שערי צדק, רחוב שמואל בייט 12, ירושלים
    טלפון: 077-9975-150
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: דואגת לבעלי

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • 1520 mailbox
    ליליה
    20:31 15/05/19 15/05
    20:31
  • תודה רבה,
    מעריכה מאוד את תשובתך המפורטת.

• הגב ל: 1520 mailbox

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • 1520 mailbox
    ליליה
    20:54 15/05/19 15/05
    20:54
  • עוד דבר קטן בבקשה,

בהקשר למה שרשמת: (יותר נדיר) הרחבה של שורש אבי העורקים והמסתם יחד עם הרחבה אפשרית גם של האאורטה העולה.......

עד כמה נדיר?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • 1520 mailbox
    ד"ר אהוד יעקבזון
    19:27 10/06/19 10/06
    19:27
  • שלום ליליה.
    מה שחשוב זה לעשות הערכה ראשונית של קוטר אבי העורקים על ידי בדיקת CT או אקו לב ולהחליט על המשך המעקב בהתאם לתוצאה.

בברכה,
    ד"ר אהוד יעקבזון - מומחה בניתוחי לב, אי ספיקת לב בירושלים
    מטפל באופן פרטי במיקום הבא:
    מרפאת שר"פ בבית החולים שערי צדק, רחוב שמואל בייט 12, ירושלים
    טלפון: 077-9975-150
    מייל: [email protected]

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019