X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום פיזיותרפיה
אודות הפורום
אודות פורום פיזיותרפיה

פורום פיזיותרפיה מנוהל על ידי עינת אזולאי. עינת, מנהלת שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, את לימודי הפיזיותרפיה, עשתה עינת באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, המשיכה עינת לתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. במקביל, המשיכה עינת להתמחות בשיקום חולי לב-ריאה, שיקום אורתופדי ופיזיולוגיה של ...

פורום פיזיותרפיה מנוהל על ידי עינת אזולאי. עינת, מנהלת שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, את לימודי הפיזיותרפיה, עשתה עינת באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, המשיכה עינת לתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. במקביל, המשיכה עינת להתמחות בשיקום חולי לב-ריאה, שיקום אורתופדי ופיזיולוגיה של המאמץ.

במסגרת הפורום ניתן לפנות בשאלות ולקבל תשובות מקצועיות בכל נושא הקשור לעולם הפיזיותרפיה. בין היתר, ניתן לשאול על כאבי גב, ברכיים וצוואר, חבלות, שברים וקרעים ברצועות, ניתוחים, ושאלות הקשורות ליולדות, תינוקות ופגים. עוד ניתן לקבל מענה לגבי בעיות ברצפת אגן בגברים ונשים, פעילות גופנית נכונה ומותאמת, בניית תכנית אימון לכלל האוכלוסייה ולספורטאים, וטיפול בסחרחורת.

כמו כן, ניתן לשאול בפורום אודות ניקוז לימפתי, בעיות נשימה, בעיות נוירולוגיות, מחלות שרירים, בעיות בעמוד השדרה, קידום הבריאות ארגונומיה, ועוד.

הנכם מוזמנים לפנות בשאלות אל עינת אזולאי, לקבל מענה מקצועי וללמוד מתשובות שניתנו לגולשים אחרים.

מנהלי פורום פיזיותרפיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • תחזוק נגד כאבי גב
    נדב
    00:29 24/12/19 24/12
    00:29
  • שלום רב.
    אני בחור צעיר, סובל כבר כמה שנים מכאבי גב "על אש קטנה" מלווה בהתפרצויות מדי פעם, מעל עצם הזנב.
    לאחר שנים של כאבים נשלחתי בהמלצת אורטופד לטיפולי פילאטיס שיקומי ופיזיותרפיה כללית.
    אני חייב לציין שבמהלך החודש וחצי שעשיתי זאת - חל שיפור *מסוים* בכאבים.
    מסיבות טכניות וכלכליות הפסקתי לפני מספר שבועות את הטיפולים (כן - מדובר בטיפולים יקרים מאוד).
    כעת, הכאבים החמירו שוב, לא מעבר למה שהיה פעם וגם לא באופן דרמטי.
    הסיבה שאני פונה אליך היא כי אני מנסה להבין מדוע לא ניתן למצוא פתרון ש**ירפא** את הגב, במקום לשלוח אותי לטיפולים שבמידה מסוימת הם חתונה קתולית להרבה שנים.
    אני מכנה זאת תחזוק רק לשם מניעת הכאבים.
    אני מאוד מאוכזב מהעובדה שטרם נמצא פתרון עבורי ש*ירפא* את המצב. אני לא מבין למה נגזר עליי להתמיד בטיפולי פיזיותרפיה למשך... אולי כל החיים?
    אשמח לתובנות חכמות בנושא.
    המון תודה,
    נדב

• הגב ל: תחזוק נגד כאבי גב

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תחזוק נגד כאבי גב
    רני ויינר, פיזיותרפיסט
    08:48 24/12/19 24/12
    08:48
  • שלום נדב
    שאלת שאלה מאוד מורכבת ואנסה מעט להאיר על הנושא.
    כאבי גב תחתון הם כאבי השלד-שריר השכיחים בעולם. הסיבה לכך היא ככל הנראה התפתחות גוף האדם בראייה אבולוציונית.
    הספרות בנוגע לכאבי גב מאוד ענפה ועשירה. המחקר אומר בצורה חד משמעית כי כל פעילות גופנית מיטיבה עם כאבי הגב. אין ראיות לכך שפילאטיס טוב יותר מהליכה או ששחייה טובה יותר מתרגול בחדר הכושר, וכו'.
    יתרה מכך, ישנן ראיות חזקות כי מי שמקפיד על חיים פעילים לרוב סובל משכיחות ועוצמות נמוכות יותר של כאבי גב תחתון.
    לשאלתך, למה כואב לנו הגב-
    יותר מ-90 אחוז מהכאבים מוגדרים ככאבי גב שאינם ספציפיים- כלומר שאין להם סיבה מוגדרת וברורה. היום מקובל להתייחס אליהם ככאבים על רקע דלקתי. האם של הדיסק/ העצב/רצועות/שרירים? זה עדיין המדע לא יודע.
    מעטים המקרים בהם כאבי הגב הם ממקור ספציפי ואז הטיפול יהיה לרוב גם הוא ממוקד. מתיאורך ומהנחיית האורטופד והפיזיותרפיסט המטפלים בך אני מתרשם שכאביך אינם ממקור ספציפי ולכן הטיפול אינו ממוקד במקור הבעיה אלא בתנועה באופן כללי.
    ממליץ בחום שתמצא פעילות גופנית בה תוכל להתמיד מכל הבחינות- הנאה, כלכלית, זמינות, נגישות ועוד.
    בריאות וחג חנוכה שמח,

בברכה,
    רני ויינר שלמה, פיזיותרפיסט מוסמך, משמש בתור פיזיותרפיסט במחלקות מרכז רפואי העמק שבעפולה, עם התמקדות במכון לשיקום לב.
    מייל: [email protected]
    טלפון: 04-6494140
  • הגב ל: תחזוק נגד כאבי גב

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024