X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום פיזיותרפיה
אודות הפורום
אודות פורום פיזיותרפיה

פורום פיזיותרפיה מנוהל על ידי עינת אזולאי. עינת, מנהלת שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, את לימודי הפיזיותרפיה, עשתה עינת באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, המשיכה עינת לתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. במקביל, המשיכה עינת להתמחות בשיקום חולי לב-ריאה, שיקום אורתופדי ופיזיולוגיה של ...

פורום פיזיותרפיה מנוהל על ידי עינת אזולאי. עינת, מנהלת שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, את לימודי הפיזיותרפיה, עשתה עינת באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, המשיכה עינת לתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. במקביל, המשיכה עינת להתמחות בשיקום חולי לב-ריאה, שיקום אורתופדי ופיזיולוגיה של המאמץ.

במסגרת הפורום ניתן לפנות בשאלות ולקבל תשובות מקצועיות בכל נושא הקשור לעולם הפיזיותרפיה. בין היתר, ניתן לשאול על כאבי גב, ברכיים וצוואר, חבלות, שברים וקרעים ברצועות, ניתוחים, ושאלות הקשורות ליולדות, תינוקות ופגים. עוד ניתן לקבל מענה לגבי בעיות ברצפת אגן בגברים ונשים, פעילות גופנית נכונה ומותאמת, בניית תכנית אימון לכלל האוכלוסייה ולספורטאים, וטיפול בסחרחורת.

כמו כן, ניתן לשאול בפורום אודות ניקוז לימפתי, בעיות נשימה, בעיות נוירולוגיות, מחלות שרירים, בעיות בעמוד השדרה, קידום הבריאות ארגונומיה, ועוד.

הנכם מוזמנים לפנות בשאלות אל עינת אזולאי, לקבל מענה מקצועי וללמוד מתשובות שניתנו לגולשים אחרים.

מנהלי פורום פיזיותרפיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • כאבי רגליים בהליכה
    ani
    18:40 09/06/21 09/06
    18:40
  • שלום אני בת 69, כל חיי צועדת מרחקים בהליכה נמרצת. בשנים האחרונות הגו שלי התקלקל ואף מומחה לא מוצא פתרון. עלי לציין שאובחנה אצלי דלקת מפרקים פסוריאטית ואני נוטלת XAJANS(טיפול ביולוגי), שעצר את הפסוריאזיס. כאבים עדיין יש מדי פעם באברים שונים. אבל כאבי הרגליים בהליכה פשוט עצרו את חיי. בהתחלה זה היה לפעמים, בעליות בעיקר, אבל כשהתעקשתי להמשיך הצלחתי לצעוד הרבה. היום אני במצב שאחרי כמה צעדים מתחילים כאבים חזקים(לאורך הירכיים והשוקיים) ששום מנוחה לא עוזרת להמשך הליכה. נבדקתי ע"י כמה מומחי גב, 1 טען שיש היצרות מלאה של ע"ש, 2 ענו שיש הצירות קלה ואחרונה טענה שאין היצרות בכלל ושלחו אותי לכירורג כלי דם. עשו לי דופלר כלי דם רגליים ואמרו שאין משהו שיסביר כאבי רגליים בהליכה. הלכתי לרופא כאב ששלח אותי לסי.טי אגן, ונאמר לי שכאבי הרגליים בהליכה לא מוסברים ע"י אף אחת מהבדיקות(אםאר.איי אגן, דופלר כלי דם, סי.טי ע"ש, צילום ע"ש) אין לי יותר למי לפנות במקצועות הרפואה!!!! יש לך הארה עבורי? תודה
    מצרפת תוצאות סי טי אגן
    להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של עצמות האגן
    הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאלים עם שחזורים במישורים קורונלים וסגיטלים, ללא הזרקת חומר ניגוד.
    סיבת הבדיקה: בירור כאבים בפרקי הירכיים.
    ממצאים:
    לא הודגמו שברים או ממצאים פוקאליים חשודים בעצמות הנצפות. יש עדות לאוסטאופורוזיס כללית.
    הודגמה סקלרוזיס יתר ניכרת של אזורים סוב-כונדרליים של העצמות האיליאקליות במפרקים הסקרו-איליאקליים, עם
    אי-סדירות ניכרת של המשטחים הפרקיים החשודים לארוזיות. הממצאים תומכים בסקרו-איליאיטיס כרונית ופעילה.
    הפרקי הסקרלי מצד ימין. יש לציין כי המשטחים הפרקיים הסקרליים הודגמו יחסית שמורים, למעט סקלרוזיס יתר מינימלית ואי-סדירות קלה במשטח
    ראשי הירכיים הודגמו שמורים, ללא עדות ל-AVN.
    פרקי הירכיים הודגמו שמורים.
    מסת השרירים בהיקף האגן הודגמה שמורה.

• הגב ל: כאבי רגליים בהליכה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • כאבי רגליים בהליכה
    עינת אזולאי
    10:26 13/06/21 13/06
    10:26
  • שלום,
    על פי המידע בשאלתך, יש ממצא הדמייתי של דלקת כרונית ופעילה במפרקי העצה והכסל (מפרק sacroIliac ממצא זה יכול לנבוע ממחלת המפרקים הפסוריאטית ממנה את סובלת ועשוי לגרום במישרין או בעקיפין לכאבים ברגליים. יחד עם זאת, פעמים רבות ממצאים בהדמיה אינם בהכרח קשורים בסימפטומים מהם אנו סובלים ונחוצה בדיקה קלינית על מנת להשלים את האבחון ולשלול מקורות נוספים לכאב.

האם נבדקת לאחרונה ע"י ראומטולוג על-מנת לוודא שהכיסוי התרופתי מתאים?
    האם הופניית לבדיקה ו/או טיפול פיזיותרפי?
    במידה וטרם עשית זאת, אני ממליצה בחום לפנות לרופאך על מנת שישקול הפנייתך לפיזיותרפיה. ניהול עומסים נכון על המפרקים, שילוב בין מנוחה לתרגול, מרשם תרגילים אישי התפור לבעייתך, וטכניקות נוספות להקלה על הדלקת, כל אלו בשילוב טיפול תרופתי מתאים יכולים לעזור להקלה משמעותית וחזרה לפעילות גופנית.

באופן כללי, ייתכן שהמצב אותו את מתארת מצריך מנוחה קצרה ולאחר מכן חזרה מדורגת לפעילות תחת הנחיות קפדניות של פיזיותרפיסט. זה יכול לכלול, למשל, פעילות המפחיתה נשיאת משקל ועומס על מפרקי העצה והכסל - כמו למשל הידרותרפיה או הליכה נורדית.
    בהצלחה,
    עינת וצוות הפיזיותרפיה

בברכה,
    עינת אזולאי, מנהלת את שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, שבעפולה.
    מייל: [email protected]
    טלפון: 04-6494140

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • כאבי רגליים בהליכה
    אני
    17:52 01/07/21 01/07
    17:52
  • תודה על התשובה המפורטת
    אז ככה: הפסקתי על דעת עצמי את התרופה הביולוגית שסייעה בכאבי הפרקים והפסוריאזיס(כי זה פגע מאד במדדים אחרים בגוף שאני לא יכולה להרשות לעצמי כמו לחץ דם, שומנים בדם, אנמיה,..), ואכן הגיעה התפרצות, אבל זה זניח , לעומת כאבי הרגליים שעכשיו אפילו בבית קשה לי ללכת, וחייבת לנוח הרבה אחרי כמה צעדים(ממש לשכב).
    הראומטולוגית סגורה על זה שזה לא קשור למפרקים ומתעקשת על היצרות ע"ש, שאורטופדים מומחים שוללים וטוענים שזה כלי דם, שמומחים לכלי דם שוללים.
    אין לי יותר למי לפנות!!!!!
    רופא הכאב בבדיקה קלינית חושב שזאת בעיה בשרירים ושלח אותי לאוסתיאופתיה.
    קבעתי תור לעוד חודש(מלא כסף).
    יש לי שאלה: כשאני לוקחת משכך כאבים(טרמדקס או אופטלגין), זה משפיע על כאבי המפרקים, אבל לא מזיז לכאבי הרגליים..
    מה זה אומר???
    האם אוכל אי פעם לחזור ללכת???????
    תודה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021