X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום פיזיותרפיה
אודות הפורום
אודות פורום פיזיותרפיה

פורום פיזיותרפיה מנוהל על ידי עינת אזולאי. עינת, מנהלת שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, את לימודי הפיזיותרפיה, עשתה עינת באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, המשיכה עינת לתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. במקביל, המשיכה עינת להתמחות בשיקום חולי לב-ריאה, שיקום אורתופדי ופיזיולוגיה של ...

פורום פיזיותרפיה מנוהל על ידי עינת אזולאי. עינת, מנהלת שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, את לימודי הפיזיותרפיה, עשתה עינת באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, המשיכה עינת לתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. במקביל, המשיכה עינת להתמחות בשיקום חולי לב-ריאה, שיקום אורתופדי ופיזיולוגיה של המאמץ.

במסגרת הפורום ניתן לפנות בשאלות ולקבל תשובות מקצועיות בכל נושא הקשור לעולם הפיזיותרפיה. בין היתר, ניתן לשאול על כאבי גב, ברכיים וצוואר, חבלות, שברים וקרעים ברצועות, ניתוחים, ושאלות הקשורות ליולדות, תינוקות ופגים. עוד ניתן לקבל מענה לגבי בעיות ברצפת אגן בגברים ונשים, פעילות גופנית נכונה ומותאמת, בניית תכנית אימון לכלל האוכלוסייה ולספורטאים, וטיפול בסחרחורת.

כמו כן, ניתן לשאול בפורום אודות ניקוז לימפתי, בעיות נשימה, בעיות נוירולוגיות, מחלות שרירים, בעיות בעמוד השדרה, קידום הבריאות ארגונומיה, ועוד.

הנכם מוזמנים לפנות בשאלות אל עינת אזולאי, לקבל מענה מקצועי וללמוד מתשובות שניתנו לגולשים אחרים.

מנהלי פורום פיזיותרפיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • גב תחתון וכושר גופני
    רן
    22:10 05/08/18 05/08
    22:10
  • שלום
    מזה כחודש וחצי אני מתאמן בבית עם גומיה.
    מתיחות בין הכתפיים, מאחורי הגב, תולה את הגומיה על ידית דלת ומושך לכיוון החזה, מחזיק את הגומיה מתחת לכף הרגל ומרים עם יד אחת כל פעם ועוד.
    בגב התחתון שלי יש קימור גדול, שקע, מה שכמובן מביא לפיצוי בגב העליון (היפרלורדוזה/קיפוזיס).
    יש לציין שבמהלך כל סט התרגילים, שנמשך כ-10 דקות עד רבע שעה, אני מקפיד להכניס את הבטן פנימה כמו שמתבקש.
    עם זאת, אני עדיין מרגיש מתח מאוד גדול בשקע שבגב התחתון ואני מאוד חושש - האם ייתכן שאני פוגע בגב? האם תיתכן פציעה מתישהו בדמות פריצת דיסק או משהו אחר?
    או שאולי ההרגשה הזו היא נורמלית?
    אציין שוב שזה אינו כאב אך הרגשת אי נוחות מאוד גדולה.
    אשמח לשמוע לדעתך.
    תודה רבה

• הגב ל: גב תחתון וכושר גופני

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • גב תחתון וכושר גופני
    רני ויינר, פיזיותרפיסט
    12:52 06/08/18 06/08
    12:52
  • רן שלום,
    הספרות המקצועית העדכנית מתייחסת למה שפעם קראו "ליקוי תנועתי" כחלק מהשונות הטבעית שיש בין אנשים, כואריאציה תקינה כל עוד לא מדובר כמובן במשהו חריג וקיצוני.
    מהתיאור לך נשמע שהקשת העמוקה בגב התחתון אינה חריגה למדי ובמידה ויש לך ספק בעניין מומלץ להתייעץ עם פיזיותרפיסט שיבחן ויבדוק אותך.
    לרוב מתייחסים למצבים אלו בחזקת "אם זה לא מקולקל אל תנסה לתקן", כלומר אם זה לא כואב אין טעם לנסות ולתקן כמניעה. יחד עם זאת בהחלט הייתי ממליץ להמנע מתרגילים שיוצרי אי נוחות משמעותית. קח בחשבון שפעילות גונפנית באשר היא לעיתים אינה נעימה, מאמצת ומעמיסה על רקמות הגוף השונות. אם לתחושתך הכאב שאתה חש הוא מעבר לגבול הסביר אז הייתי מתייעץ על ביצועו או התאמתו לגופך.
    לסיכום, המשך להתאמן כרגיל במידה וחש אי נוחות סבירה. במידה וקיימת אי נוחות משמעותית יותר התייעץ עם גורם מקצועי. ובכל אופן, אל תסווג את הגב שלך כבעל תבנית שאינה נורמלית ותגרום בהכרח לכאב, ככל הנראה אתה וגבך חלק מהשונות שקיימת בין כולנו.
    רק בריאות,

בברכה,
    רני ויינר שלמה, פיזיותרפיסט מוסמך, משמש בתור פיזיותרפיסט במחלקות מרכז רפואי העמק שבעפולה, עם התמקדות במכון לשיקום לב.
    מייל: [email protected]
    טלפון: 04-6494140

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • גב תחתון וכושר גופני
    רני ויינר, פיזיותרפיסט
    16:19 26/08/18 26/08
    16:19
  • רן שלום,
    ראשית, אענה על שתי נקודות שהעלית-
    א. היפרלורדוזה/היפרקיפוזה הן לרוב מנח גוף טבעי לחלק מהאנשים ומבטאים חלק מהשונות הקיימת בין בני האדם. לרוב ממצא זה אינו פתולוגי ולא דורש התערבות.
    ב. פריצת דיסק היא ממצא שכיח באוכלוסיה שאינה סובלת מכאבי גב. הפחד מתנועה שתגרום לפריצה אינו נחוץ משום שקיומו של פריצת או בלט דיסק אינו בהכרח מלווה בכאב וככל הנראה מדובר בתהליך טבעי הנגרם בחלק נרחב מהאוכלוסיה. מרביתם הגדול של פריצות הדיסק אינו תולדה של "תנועה לא טובה".

באופן כללי פעילות גופנית מכל סוג נמצאה כיעילה הן כמניעה והן כטיפול בכאבי גב. באם יש לך ספק לגבי התרגיל הספציפי אני ממליץ שתיוועץ באיש מקצוע.
    לסיום, לעיתים פעילות גופנית מלווה בתחושת אי נוחות כחלק מהמאמץ והעומס המופעל על רקמות גופנו. חשוב שתזהה ותכיר עומס ואי נוחות סבירה וטבעית הנגרמת ממאמץ גופני ולא תייחס לה משמעות בדמות פגיעה פוטנציאלית. אם יש לך ספק מומלץ שתתייעץ עם גורם מקצועי.
    רק בריאות,

בברכה,
    רני ויינר שלמה, פיזיותרפיסט מוסמך, משמש בתור פיזיותרפיסט במחלקות מרכז רפואי העמק שבעפולה, עם התמקדות במכון לשיקום לב.
    מייל: [email protected]
    טלפון: 04-6494140

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024