X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום קרדיולוגיה כללית
אודות הפורום
אודות פורום קרדיולוגיה כללית

פורום קרדיולוגיה כללית שע"י המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בעל שם בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפים לניהול הפורום פרופ' רונן יפה, קרדיולוג מומחה בצנתורים ורופא בכיר במערך הקרדיו...

פורום קרדיולוגיה כללית שע"י המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בעל שם בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפים לניהול הפורום פרופ' רונן יפה, קרדיולוג מומחה בצנתורים ורופא בכיר במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל המשמש שם כמנהל יחידת הצנתורים, ד"ר בשיר כרכבי - קרדיולוג בכיר המשמש כמנהל יחידת האשפוז במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל - וד"ר קרן זיסמן, מומחה לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המשמש כקרדיולוג בכיר האחראי על היחידה לטיפול נמרץ לב וכמצנתר בכיר ביחידה לצנתורי לב במרכז הרפואי כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לאוטם שריר הלב, טרשת עורקים, אי-ספיקת לב, כאב בחזה, היצרות במסתם אבי העורקים, אי-ספיקת מסתם, שומני דם, שיקום לב ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בפרופ' שירן ובשאר אנשי הצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום קרדיולוגיה כללית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • עיסוק בפילאטיס
    קלי
    21:37 10/01/23 10/01
    21:37
  • היום עשיתי אקו לב במאמץ בדיקה שיגרתית, חדר שמאל בגודל תקין, תפקודו הגלובאלי והאיזורי תקין, דפנותיו בעובי תקין, חדר ימין בגודל ותפקוד תקינים, שתי העליות בגודל תקין, שורש האורטה ואורטה העולה ברוחב תקין, לחץ ריאתי לפי מהירות ה TR מוערך 17 ממ"כ + RAP , בוצע מאמץ ארגומטרי לפי פרוטוקול BRUCE במנוחה ל.ד 130/80 ודופק 72
    בשיא המאמץ ל.ד 160/80 ודופק 162 המהוו ה 91% מהמרבי
    הבדיקה הופסקה בעקבות עייפות והשגת דופק המטרה לאחר 6.40 דקות בעומס מירבי 10.6 MET , באקג ללא שינויים איסכמיים או הפרעות קצב , בהתאוששות 11 VPC אחדים
    באקו לאחר המאמץ בינוני הודגם שיפור גלובאלי ואיזורי בתפקוד חדר שמאל ללא עדות לאיסכמיה מיוקרדיאלית
    לסיכום :
    Normal LV and function
    No evidence of stress induced ischemia
    Moderate exercise capacity
    Estimated EF : 60%
    עד כמה שידוע לי פעימות מוקדמות מהחדרים לאחר מאמץ זה סמן לדום לב.. הקרדיולוגים מסרבים לאשר לי קוצב לב ואפילו טיפול תרופתי כגון ריתמקס או טמבוקור
    אני בת 43, ללא מחלות רקע למעט תת פעילות בלוטת התריס חריגה ממש בקטנה, אין הסטוריה משפחתית, כולסטרול רע 67, לכן אינני מבינה איך אני בסכנה לדום לב ?! אני ממש לחוצה שלא מאשרים לי טיפול תרופתי להפרעת הקצב מהחדרים, היו 11 פעימות לאחר המאמץ שזה אומר שאסור לי בעצם להתאמן פילאטיס למשל. אציין גם משקל תקין.
    בבדיקות הולטר לב 24 שעות ממוצע פעימות מוקדמות מהחדרים : 10 ליום
    מהעליות : 30-40
    אשמח לשמוע את הדעה שלך .. תודה רבה לך מקרב לב וסליחה על האורך אני מעט לחוצה מהענין של ה11 פעימות מהחדרים בהתאוששות והאדישות של הקרדיולוג, הוא אגב זרק אותי בברוטליות מהקליניקה שלו אחרי הבדיקה בצורה מאוד אכזרית וקרה שגרמה לי לבכות את דמעות חיי ????????????????????????

• הגב ל: עיסוק בפילאטיס

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • עיסוק בפילאטיס
    ד"ר קרן זיסמן
    07:43 11/01/23 11/01
    07:43
  • לא נשמע שיש לך מה לדאוג, פעימות עלייתיות מוקדמות הן דבר שכיח ואף פעימות חדריות לא נדירות.
    כמובן שאת יכולה להמשיך לעשות פילאטיס ללא חשש או כל פעילות גופנית אחרת.
    ממליץ:
    מעקב בלוטת התריס מאחר ויכול להיות קשר בין פעילות יתר של בלוטת התריס עם נפח פעימות מוקדמות.
    כמו כן יש לשקול הוספת תרופה ממשפחת חסמי בטא , אבל רק במעקב/ בדיקת קרדיולוג
    רפואה שלמה

בברכה,
    ד"ר קרן זיסמן, קרדיולוג ומצנתר בכיר במרכז הרפואי כרמל חיפה.
    טלפון:
    04-8250801
    במייל:
    [email protected]
  • הגב ל: עיסוק בפילאטיס

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024