X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום טיפול משפחתי, זוגי
אודות הפורום
אודות פורום טיפול משפחתי, זוגי

פורום טיפול משפחתי, זוגי מנוהל על ידי יאיר היימן. מטרתו של הפורום היא לאפשר לכם להעלות שאלות הקשורות במגוון קשיים ומצבים הנוגעים לתא המשפחתי, ליחסים זוגיים, הורות וילדים. בין היתר ניתן לשאול לגבי קשיי תקשורת, משברים בנישואין, קנאה, בגידות, חלוקת תפקידים והנאה וסיפוק בזוגיות, ובכל עניין אחר...

פורום טיפול משפחתי, זוגי מנוהל על ידי יאיר היימן. מטרתו של הפורום היא לאפשר לכם להעלות שאלות הקשורות במגוון קשיים ומצבים הנוגעים לתא המשפחתי, ליחסים זוגיים, הורות וילדים. בין היתר ניתן לשאול לגבי קשיי תקשורת, משברים בנישואין, קנאה, בגידות, חלוקת תפקידים והנאה וסיפוק בזוגיות, ובכל עניין אחר הנוגע לקשר הזוגי. כמו כן, ניתן לקבל ייעוץ לגבי הצבת גבולות לילדים, שמירה על כללים וחוקים בבית, מנהיגות ההורים, פתרון בעיות בין אחים, שיפור התקשורת עם ילדים, התמודדות עם קשיי גיל ההתבגרות ובכל סוגיה הקשורה לתא המשפחתי. בנוסף, בפורום אפשר לשאול לגבי בעיות רגשיות בני המשפחה, כדוגמת הסתגרות, חרדה, דיכאון, קשיי השתלבות בחברה ובמסגרות, הפרעת קשב וריכוז ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, להעלות את שאלותיכם ולקבל מענה מקצועי ודיסקרטי מיאיר היימן.

מנהלי פורום טיפול משפחתי, זוגי

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • חוסר באינטימיות
    מירה
    10:22 02/03/15 02/03
    10:22
  • שלום , שמי מירה ואני נשואה כבר יותר מעשור ואם לשני ילדים. באופן כללי יש לי זוגיות טובה ואנחנו מתפקדים טוב כהורים ושותפים. אולם אני מרגישה שבמישור האינטימי התקשורת בנינו לקויה. אנחנו לא כל כך נוגעים אחד בני, לא מלטפים והביטוי העיקרי לאינטימיות בא במגע מיני הקורה אחת לשבוע או שבועיים. מידי פעם נושא זה צף ואנחנו מדברים עליו, ומנסים לתחזק את האינטימיות בנינו, אולם זה לא מחזיק יותר מידי זמן. כמו כן בעלי מתנגד ללכת לטיפול זוגי. מה אפשר לעשות ?

• הגב ל: חוסר באינטימיות

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תשובה
    ד"ר נגה נברו
    14:52 04/03/15 04/03
    14:52
  • קודם כל, גם אם בעלך מתנגד ללכת לטיפול זוגי, את יכולה להתחיל לבד ומטפל זוגי טוב ידע איך להנחות אותך לשדל את בעלך להגיע יחד איתך. לגבי הבעיה: נשאלת השאלה האם זו תופעה שהתפתחה או סגנון של בעלך שתמיד היה שם. ישנם אנשים שהצורך שלהם במגע קבוע פחות בהרבה מאשר של בני/בנות זוגם ואין זה קשור בהכרח בטיב או מהות היחסים. לעיתים, ככל ש"מציקים ודורשים יותר, דווקא התופעה וההימנעות יגברו. אם זוהי תופעה חדשה יחסים או כזו שהתפתחה במהלך היחסים יש לבדוק את מהותה.
    לעיתים יש דברים המפריעים במגע אך נמנעים או מתביישים לדבר עליהם ולעיתים זה משהו אחר מהותי שיכול להתרחש בזוגיות. אם הזוגיות שלכם טובה אני מליצה לא להחריף את המצב אך כן להתייעץ עם מומחה (מדגישה "מומחה" כי הנושא עדין) לטיפול זוגי. יש להיזהר ולהימנע מכל מיני עצות חבריות שיכולות להיות "עצות אחיטופל" בסיכומו של דבר.

בהצלחה

בברכה,
    ד"ר נגה (רובינשטיין) נברו, פסיכולוגית בכירה ומדריכה מוסמכת בכירה בטיפול משפחתי וזוגי, מייסדת ומנהלת "מכון שינוי".
    טלפון: 09-9551973
    מייל: [email protected]
    או: [email protected]
  • הגב ל: תשובה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024