X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אנדוקרינולוגיה
אודות הפורום
אודות פורום אנדוקרינולוגיה

פורום אנדוקרינולוגיה שע"י המחלקה הפנימית במרכז הרפואי כרמל חיפה מנוהל על ידי ד"ר סמיר קאסם, שהינו מומחה ברפואה פנימית, אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ומנהל מחלקה פנימית א' במרכז הרפואי כרמל חיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לרפואה פנימית, מחלות בלוטת התריס, יתר פעילות בלוטת...

פורום אנדוקרינולוגיה שע"י המחלקה הפנימית במרכז הרפואי כרמל חיפה מנוהל על ידי ד"ר סמיר קאסם, שהינו מומחה ברפואה פנימית, אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ומנהל מחלקה פנימית א' במרכז הרפואי כרמל חיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לרפואה פנימית, מחלות בלוטת התריס, יתר פעילות בלוטת התריס, תת פעילות בלוטת התריס, גושים בבלוטת התריס, אוסטאופורוזיס - Osteoporosis, מחלות של בלוטת יותרת התריס (היפו והיפר פאראתירואידיזם), יותרת המוח (היפופיזה), אקרומגליה (מחלה של יותרת המוח), פרולקטינומה, גושים ביותרת המוח, גידולים בבלוטת יותרת המוח, מחלות בבלוטת יותרת הכלייה (אדרנל), ירידה בתפקוד המיני אצל גברים, שיעור יתר באישה, הפרעות במחזור אצל נשים ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בד"ר סמיר קאסם על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אנדוקרינולוגיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • הזעת יתר חמורה בבית השחי
    Daniel Ludu
    11:01 12/01/17 12/01
    11:01
  • שלום,

שמי איתי, בן 24, סטודנט לרפואה, ללא עבר של מחלות קודמות או נטילת תרופות על בסיס קבוע.
    לפני כחצי שנה עברתי להתגורר במדינה קרה, בה הטמפרטורה הממוצעת בחודשי החורף נעה סביב ה0 - 10 מעלות מתחת לאפס, עם לחות מעט גבוהה מהלחות הממוצעות בישראל.
    בחודשיים האחרונים אני סובל מהזעת יתר (יחסית סימטרית, אך לא לחלוטין) בבית השחי. ללא הזעות לילה. ההזעה הינה תופעה חדשה אשר לא מוכרת לי מעברי, ואני שם לב שהיא תלוית יום (לא חריפה באופן זהה כל הזמן). כלל לא הבחנתי בתופעה בזמן שהותי בישראל לצורך ביקורי מולדת, מכאן המחשבה שיש קשר למזג האוויר או לתנאים ההסתגלותיים. בדיקות דם שערכתי הראו ערכי פעילות תקינה של הthyroid , אבל ערכים מעט גבוהים מהממוצע של Potassium, להערכתי כי הייתי קצת מיובש בבוקר הבדיקה. הדבר אינו קשור כלל להאם אני חווה קור או חום (יתכן ואשב במקום קר מאוד, ארגיש קור ועדיין אזיע באופן לא פרופורציונלי לחלוטין). ההזעה מחריפה במקומות סגורים, ומגיעה עד לכדי רטיבות באזור האקסילרי. ניסיתי להשתמש בדאורדורנט מיוחדים, לא הועיל כלל. כנ"ל שימוש בטלק. הדבר מן הסתם מלווה בחוסר נוחות גדול שכן אני צריך להחליף חולצות על בסיס קבוע במהלך היום .. בטמפרטורות כאלו נמוכות, יחד עם ריחות גוף וכל אי הנוחות הנלווית.

אשמח לייעוץ או הכוונה, אני באמת כבר לא יודע מה לעשות ואיך לטפל בבעיה, זה מתסכל ומעייף. יתכן ויש קשר לתזונה? לחץ נפשי כתוצאה ממבחנים ? (הלימודים קשים וכמו סטודנט טוב אני אוכל וישן לעיתים באופן לא מאוד סדיר ..

תודה רבה מראש

• הגב ל: הזעת יתר חמורה בבית השחי

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הזעת יתר חמורה בבית השחי
    ד"ר סמיר קאסם
    11:48 15/01/17 15/01
    11:48
  • שלום איתי
    לא ציינת מה המשקל, ואם יש תלונות נוספות כגון כאבי ראש, שינוי בגודל אצבעות או מידת נעליים.
    במידה ויש עודף משקל - זה לכשעצמו יכול לגרום להזעה
    ממליץ גם להשלים בירור לשלול אקרומגליה (הפרשת יתר של הורמון גדילה) כולל בדיקת רמות IGF1 ורמות הורמון גדילה שעה לאחר שתי פרוסות לחם עם ריבה או לאחר נטילת 100 גרם גלוקוז דרך הפה.

בברכה,
    ד"ר סמיר קאסם, מומחה ברפואה פנימית, אנדוקרינולוגיה וסוכרת, מנהל מחלקה פנימית א' וב' במרכז הרפואי כרמל חיפה.
    טלפון: 04-8250485 / 04-8250484
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: הזעת יתר חמורה בבית השחי

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • משקל ותלונות נוספות
    איתי
    11:55 15/01/17 15/01
    11:55
  • היי, ראשית תודה על התשובה וההתייחסות.
    אני שוקל 65 ק"ג, והגובה 1.81, אני די " שחיף " ככה שעודף משקל אינו הבעיה .. אם כבר אז להפך. אין שום תסמינים נוספים כמו כאבי ראש או שינוי בגודל האצבעות ומידת הנעליים. תודה.

• הגב ל: משקל ותלונות נוספות

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024