X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון
אודות הפורום
אודות פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטנטון מנוהל על ידי פרופסור אבי שצ'ופק, מומחה לרפואת אף-אוזן-גרון המכהן כמנהל היחידה האוטונוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין", וכרופא בכיר במחלקת אף-אוזן-גרון בבית החולים "כרמל". מטרתו של הפורום הינה לאפשר להעלות שאלות בכל הקשור למחלות האוזן, לי...

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטנטון מנוהל על ידי פרופסור אבי שצ'ופק, מומחה לרפואת אף-אוזן-גרון המכהן כמנהל היחידה האוטונוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין", וכרופא בכיר במחלקת אף-אוזן-גרון בבית החולים "כרמל". מטרתו של הפורום הינה לאפשר להעלות שאלות בכל הקשור למחלות האוזן, ליקויי שמיעה, סחרחורת וטנטון. כמו כן, הינכם מוזמנים לקרוא וללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בתחומים אלה.

מנהלי פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • קושי פתאומי ובלתי מוסבר בהבנת דיבור
    לא מבין דיבור
    18:54 04/04/21 04/04
    18:54
  • לפרופ' שלום רב. אני בן 20 ולפני כשנה וחצי התחיל טינטון ללא סיבה ברורה. באותו זמן לא הייתה טראומה אקוסטית אך עבדתי בבית קפה מחצית מהשבוע (יש לציין שלא היה רועש כ"כ כיוון שעבדתי בערב כשהיה פחות עמוס). בוצע שבוע אחרי בדיקת שמיעה- כל התדרים תקינים למעט אוזן ימין תדר 6khz - סף השמיעה היה 25db. בזמן זה לא היו בעיות שמיעה סובייקטיביות.
    המשכתי לעבוד שם אך עם אטמים מוחדרים היטב כדי לא להסב נזק נוסף לשמיעה. לפתע 5 חודשים אחרי אני צופה בטלוויזיה ומגלה שאני לא מבין מה מדברים, במקום דיבור אני מבין חצאי מילים או שאני שומע קו?נ?סו?נ?נ?טים
    כמו 'ס' 'ש' ו'צ'. ביצעתי בדיקת שמיעה נוספת ולהפתעתי הכול תקין, אפילו התדר 6KHZ באוזן ימין ירד לסף של 20db. בבדיקה אוטולוגית הכול תקין, בדיקת ABR תקינה, MRI מוח שבוצע תקין גם הוא.
    אני כבר אובד עצות, אם הבדיקות תקינות מדוע איני מבין דיבור? אני לא מבין דיבור גם בתנאים אופטימליים כלומר אזורים שקטים או במיוחד כל צליל שמופק ע"י טלוויזיה או מחשב, והדבר חמור במיוחד בעיקר שמאזין לשפה האנגלית. גם בהנחה ויש אובדן שמיעה סמוי, האם זה מסתדר עם העובדה שהקושי להבין דיבור הוא גם בתנאים אופטימליים? מה השתנה פתאום אם לא הסבתי נזק נוסף למנגנון השמיעה? האם יש בדיקות נוספות שעליי לבצע? יש לציין שבבדיקות השמיעה דיסקרימינציה 100%- מלבד שיחות אחד על אחד בחדר שקט איני מבין דיבור כלל, זה עד כדי כך חמור. הרופאים שראיתי כולם אובדי עצות.

• הגב ל: קושי פתאומי ובלתי מוסבר בהבנת דיבור

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    פרופסור אבי שצ'ופק
    22:20 04/04/21 04/04
    22:20
  • אכן קשה לדעת במה מדובר.
    זה יכול להתאים ל - Auditory Neuropathy אך העובדה שה - ABR תקין לא מתאימה לאבחנה זו.
    האם הגברה של עוצמת הקול מועילה?

בברכה, פרופסור אבי שצ'ופק, אוטו-נוירולוג מומחה, מנהל היחידה האוטו-נוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין".
    טלפון: 04-8568491
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    לא מבין דיבור
    23:03 04/04/21 04/04
    23:03
  • תודה רבה על התגובה פרופסור.
    הגברה של עוצמת הקול לא מועילה בשום צורה. האם הנזק יכול להתאים למצב של סינפטופטיה או אובדן תאי שיער פנימיים, או שהבעיות היו אמורות לבוא לידי ביטוי בעיקר כשמנסים להבין דיבור על רקע רעש (איני מבין גם בתנאים אופטימליים כפי שציינתי).
    בנוסף, על מה העובדה שאני שומע קונסוננטים במקום מילים יכולה להעיד?
    האם בכלל הגיוני שבהנחה שיש נזק בתדרים הגבוהים מאוד 8-16khz זה מספיק כדי להסביר את הנזק? הרי שגם בתנאים אופטימליים אני לא מבין.
    כיצד אני יכול להתקדם על מנת להגיע לאבחנה והאם יש משהו שלדעתך ניתן לנסות? תודה מראש!

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    פרופסור אבי שצ'ופק
    11:27 05/04/21 05/04
    11:27
  • מציע שתתיעץ עם אודיולוג בכיר כמו פרופ' יוסי אטיאס משניידר או פרופ' יעל חנקין משיבא.

בברכה, פרופסור אבי שצ'ופק, אוטו-נוירולוג מומחה, מנהל היחידה האוטו-נוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין".
    טלפון: 04-8568491
    מייל: [email protected]

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021