X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון
אודות הפורום
אודות פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטנטון מנוהל על ידי פרופסור אבי שצ'ופק, מומחה לרפואת אף-אוזן-גרון המכהן כמנהל היחידה האוטונוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין", וכרופא בכיר במחלקת אף-אוזן-גרון בבית החולים "כרמל". מטרתו של הפורום הינה לאפשר להעלות שאלות בכל הקשור למחלות האוזן, לי...

פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטנטון מנוהל על ידי פרופסור אבי שצ'ופק, מומחה לרפואת אף-אוזן-גרון המכהן כמנהל היחידה האוטונוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין", וכרופא בכיר במחלקת אף-אוזן-גרון בבית החולים "כרמל". מטרתו של הפורום הינה לאפשר להעלות שאלות בכל הקשור למחלות האוזן, ליקויי שמיעה, סחרחורת וטנטון. כמו כן, הינכם מוזמנים לקרוא וללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בתחומים אלה.

מנהלי פורום סחרחורת, ליקויי שמיעה וטינטון

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • טינטון אחרי שתיית אלכוהול חד פעמית
    תמר מג'הול
    18:02 27/05/20 27/05
    18:02
  • היי
    אני תמר, בת 30.
    לפני 4 שבועות שתיתי לראשונה אלכוהול והשתכרתי.
    באותו רגע ששתיתי, יחד עם השתייה עצמה, הופיע לי טינטון. חשבתי שזה יחלוף תוך כמה דקות. אבל זה לא. זה נשאר.
    מאז אני עם טינטון חזק 24\7.
    יש לציין שזה היה בבית ללא רעש וללא חומרים אחרים שלקחתי. (חנונית)
    בכל אופן, הטינטון מתגבר כאשר אני עושה מתיחה צווארית לצד וגם עברתי לפני חצי שנה תאונת דרכים קשה (אבל הכל בסדר מבחינת הC.T צוואר וגב).
    בדיקת א.א.ג תקינה ובדיקת שמיעה מושלמת. אין איבוד של אף תדר.

עכשיו שאלות:
    1. אם מה שהדליק את הטינטון זה אלכוהול ותוצאות הבדיקות תקינות- יכול להיות שזה יחלוף עם הזמן?
    2. הבנתי שטינטון נגרם מנזק לשערות הקטנות באוזן, האם זה נכון גם במקרה של שתיית אלכוהול חד פעמית ללא טראומה אקוסטית נלווית? או שיתכן והפגיעה איננה שם?
    הפגיעה יכולה להיות גם במוח למשל? (אין לי תופעות חוץ מטנטון. אין לי סחרחורת למשל).
    3. האם התגברות הטנטון כאשר יש מתיחה צווארית זו תופעה שמייצגת את כל המטונטנים והאם זה מעיד שמקור הבעיה הוא למעשה אולי צווארי, אולי זה הדליק משהו מהתאונה?
    4. אילו טיפולים יש היום שיכולים לעשות שינוי חיובי כדי לשקם את האיזור שנפגע באוזן\מוח? אני יודעת שיש תרגילים שנועדו לגרום למוח להתרגל לזה ולהתייחס לזה כאילו זה לא קיים ולא לשמוע את זה- אבל השאלה היא אילו כלים יש לרפואה היום להביא להקלה פיזיולוגית סימפטומטית של הדבר.
    קראתי על אלטרול. יודעת שהוא למצבים פסיכיאטרים אבל האם הוא גם מייצר שינוי פיזיולוגי בהקשר לטנטון או רק מול המצב הנפשי שנגרם מהטנטון?

תודה
    תמר

• הגב ל: טינטון אחרי שתיית אלכוהול חד פעמית

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    פרופסור אבי שצ'ופק
    06:49 28/05/20 28/05
    06:49
  • 1. כן.
    2. לפי מה שתיארת מקור הטנטון כאן אינו באוזן הפנימית. הטנטון נגרם מפעילות של גרעינים עצביים בגזע המוח בדרך כלל כתגובה לחסר שמיעתי. כאן ישנה כנראה פעילות כזו ללא נזק שמיעתי.
    3. לא אופייני לכל מקרי הטנטון. ייתכן ומדובר בטנטון סומטי - Somatic tinnitus.
    4. אני מציע שתתיעצי עם מומחים העוסקים בטנטון לשלילת טנטון סומטי שעשוי להיות לו טיפול מועיל לפני החלטה על טיפול תרופתי.

בברכה, פרופסור אבי שצ'ופק, אוטו-נוירולוג מומחה, מנהל היחידה האוטו-נוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין".
    טלפון: 04-8568491
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    תמר מג'הול
    10:03 28/05/20 28/05
    10:03
  • תודה רבה פרופ'
    הייתי אצל רופא א.א.ג מומחה טינטון.
    לצערי יתכן והתשובות אינן נמצאות אצל רופאי אף אוזן גרון, שיודעים לאבחן בעיקר בעיות באף, אוזן וגרון.
    על טנטון סומטי יש ידע מוגבל, בטח בעברית, אבל קראתי עליו כעת באנגלית.
    עכשיו כמה שאלות נוספות, ברשותך :

1. פעילות יתר של גרעינים עצביים בגזע המוח ללא נזק שמיעתי- זה הולך יחד עם טינטון סומטי? או שאלו שתי תופעות שונות?.

2. קראתי שטיפולים בטנטון סומטי כוללים טיפול בגוף (צוואר, חוליות וכו), מכשיר TENS Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation וטיפול ביופידבק.
    עם מי אפשר להתייעץ על זה? נוירולוג? פיזיותרפיסט?

3. תא לחץ- עשוי להועיל במקרה כזה בעיניך? יש סכוי שזה יעזור לי? חשבתי על הכיוון הזה.

תודה פרופסור
    חג שמח :)

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    פרופסור אבי שצ'ופק
    11:25 28/05/20 28/05
    11:25
  • 1. אין מחקרים בנושא זה.
    2. חוקר שעסק הרבה בתחום הטנטון הסומטי הוא ד"ר רוברט לוין שעובד באיכילוב אא"ג.
    3. זו לא התוויה לתא לחץ.

בברכה, פרופסור אבי שצ'ופק, אוטו-נוירולוג מומחה, מנהל היחידה האוטו-נוירולוגית של שירותי בריאות כללית במרכז הרפואי "לין".
    טלפון: 04-8568491
    מייל: [email protected]

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021