X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום טיפול ומניעת אבנים בכליות
אודות הפורום
אודות פורום טיפול ומניעת אבנים בכליות

פורום איבחון, טיפול ומניעת אבנים בכליות מנוהל על ידי מערכת האתר, הפורום הוקם על מנת לאפשר לכם לשאול שאלות במגוון נושאים הקשורים לאבנים בכליות, לרבות אבן בכליה, אבן בשופכן, טיפול אנדוסקופי באבנים, אורטרוסקופיה, טיפול מלעורי באבני כליה, מניעה של אבנים בכליות, פרופילקטיקה של אבנים בכליות, מע...

פורום איבחון, טיפול ומניעת אבנים בכליות מנוהל על ידי מערכת האתר, הפורום הוקם על מנת לאפשר לכם לשאול שאלות במגוון נושאים הקשורים לאבנים בכליות, לרבות אבן בכליה, אבן בשופכן, טיפול אנדוסקופי באבנים, אורטרוסקופיה, טיפול מלעורי באבני כליה, מניעה של אבנים בכליות, פרופילקטיקה של אבנים בכליות, מעקב מחלת אבנים, אורולוגיה, אבנים בדרכי השתן, כאב של אבנים בכליות, וכמו כן נושאים באורולוגיה כללית.

מנהלי פורום טיפול ומניעת אבנים בכליות

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • שתי אבנים בבדיקת אולטרסאונד
    אלון
    11:58 11/09/18 11/09
    11:58
  • שלום,אני בן 32,עשיתי בדיקת אולטרסאונד - כליות ודרכי שתן - עקב תכיפות במתן שתן ותחושת צריבה. התגלו הממצאים הבאים:
    כליה ימנית - אבן לא חוסמת בקוטר כ-0.4 ס"מ בגביע התחתון.
    כליה שמאלית - אבן לא חוסמת בקוטר עד 0.5 ס"מ בגביע האמצעי.
    כל השאר תקין.

היו לי כבר אבנים בשתי הכליות לפני כשנתיים,עם כאבים שחשבתי שאני הולך למות.
    איך אני מונע את הכאבים האלה עכשיו,אם הפעם אני יודע מראש על האבן?
    אני שותה 2 ליטר מים ביום (עכשיו העליתי ל3 ליטר), אני שותה מיץ לימון וחומץ תפוחים אורגני שקראתי שאולי יעזור. האם האבנים בגודל הזה יצאו לבד? או שאצטרך התערבות של ניתוח,ריסוק או מלעורי?
    בפעם הקודמת הם יצאו לבד. המטרה שלי היא למנוע את כאבי התופת מהפעם הקודמת.
    איזה טיפול מתאים לזה יותר?

עוד שאלה...למה זה חוזר אצלי? אני רק בן 32...האם זה שהחומצה האןרית שלי תמיד גבוהה בבדיקות הדם קשור? אני יודע שיש סוג של אבן כזאת.
    אשמח לעזרה,תודה.

• הגב ל: שתי אבנים בבדיקת אולטרסאונד

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • שתי אבנים בבדיקת אולטרסאונד
    ד"ר איתי סבלר
    12:13 11/09/18 11/09
    12:13
  • שלום אלון
    תודה על השאלה
    נוכחות של אבן "קטנה" בכל כליה מצריכה מספר פעולות:
    1. הגדרה ברורה של מצב האבנים: גודל, מיקום ושלילת אבנים בשופכנים ( במיוחד לאור תלונות בהטלת שתן שציינת אם מדובר בתלונות חדשות יחסית). ממליץ לבצע CT פרוטוקול אבנים ככלי אבחנתי מדויק יותר מאולטראסאונד.
    2. דיון לגבי אופציות מעקב/טיפול, הסבר על כל אחת מהגישות, יתרונות וחסרונות והחלטה משותפת על המשך הדרך.
    *לא ניתן לצפות מהלך קליני מראש
    3. במקרה של החלטה על טיפול פעיל, ז.א. לא לחכות לפליטה עצמונית שיכולה להיות כרוכה בכאבים עזים, ככל הנראה הטיפול המומלץ יהיה אנדוסקופי (אורטרוסקופיה) ולא מלעורי ששמור למקרים מסובכים ואבנים גדולות. ניתן גם לדיין ריסוק חוץ גופי.
    4. כיוון שמדובר במחלה דו צדדית וחוזרת, ממליץ בירור מטבולי מלא שיכלול בדיקות דם ואיסוף שתן לגילוי של סיבת המחלה.
    5. לאחר טיפול באבנים (אם אכן מדובר באבנים, לפעמים US אינו מדייק בממצאים כליתיים), ממליץ לשקול טיפול מניעתי לפי תוצאות הבירור המטבולי.
    6. רמות גבוהות של חומצה אורית בדם לא מחייבות נוכחותה מוגברת בשתן, לכן יש צורך בבירור מטבולי ו, אם אפשר אנליזה של אבני כליה.
    בברכה
    איתי

בברכה,
    ד"ר איתי סבלר
  • הגב ל: שתי אבנים בבדיקת אולטרסאונד

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024