X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הפרעות קצב
אודות הפורום
אודות פורום הפרעות קצב

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר ...

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב בבית החולים כרמל הן במרפאה להפרעות של קצב הלב במרכז הרפואי לין בחיפה. ד"ר דנון הינו בעל ניסיון רב ועשיר בתחומי הפרעות קצב הלב (ובכלל זה תורשתיות), השתלת קוצבי לב (ודפיברילטורים) מכל הסוגים, סגירת אוזנית, וכן אבלציות. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לפרפור פרוזדורים, פרפור עליות, אבלציה, עילפון, מניעה של מוות לבבי פתאומי, קוצב, קוצבי לב, דפיברילטור, הפרעות קצב חדריות, פעימות מוקדמות, מדללי דם, טיפולים פולשניים ולא פולשניים (תרופתיים) בהפרעות קצב, השתלות קוצבים ודפיברילטורים, הפרעות קצב תורשתיות, הפרעות קצב הלב, צריבות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר באנשי הצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום הפרעות קצב

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • דופק נמוך
    לי
    12:16 27/12/21 27/12
    12:16
  • שלום,
    אני בת 44. לא מזמן השתתפתי בניסוי שהצריך ענידת שעון שמודד בין השאר דופק ושמתי לב שהדופק שלי חלק מהזמן בסביבות 52-53. אני סובלת כבר 20 שנה ממחלת מאנייר שמתבטאת בסחרחורות וטינטון ועכשיו התחלתי לחשוב שאולי גם לדופק שלי יש השפעה על הסחרוחורות והעייפות מהם אני סובלת לפעמים. אם אני קמה מהר ממצב של שכיבה לעמידה אני מרגישה על סף עילפון. בנוסף לזה, בבדיקת דם באופן קבוע רמת המלחים אצלי מעט נמוכה מהנורמל כי אני מקפידה לא לאכול הרבה מלח בגלל מנייר. האם יש צורך בטיפול בדופק הנמוך ?
    תודה

• הגב ל: דופק נמוך

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • דופק נמוך
    ד"ר אסף דנון
    21:46 27/12/21 27/12
    21:46
  • שלום, דופק 52-53 לדקה במנוחה אינו נמוך באופן חריג, ובדר"כ הפיצוי יהיה בכך שכל התכווצות של הלב, כמות הדם שתצא תהיה גדולה יותר ותפוקת הלב תישמר.
    סחרחורת במעבר לעמידה בדרך כלל קשורה לכך שבמעבר לעמידה כחצי ליטר דם מצטבר ברגליים ויש צורך לפצות על כך על ידי התכווצות של העורקים כדי לשמור על אותו לחץ דם ולהימנע מסחרחורת. לעתים הפיצוי לא מספיק מהיר ויש סחרחורת. קרוב לוודאי שהדופק גם עולה במעבר לעמידה ותוכלי למדוד זאת בקלות עם מד סטורציה/לחץ דם בקופת חולים.
    בעקרון אין טיפול תרופתי לדופק איטי והטיפול הינו קוצב לב קבוע כאשר יש בכך צורך (במצב כמו שלך עד כמה שאני מבין אין בכך צורך). תרופות מסויימות יכולות להעלות את הדופק אבל לזמן קצר ועם תופעות נוספות שאינן תמיד רצויות (לדוגמה, ונטולין לאסטמה ועוד).
    -ככל הידוע לי, במחלת מנייר מומלץ להימנע מצריכת מלח מוגברת אבל לא בהכרח להמעיט כמה שיותר. מדובר על סדר גודל של 2.5 גרם מלח ליממה שזו גם ההמלצה לאדם רגיל.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה
  • הגב ל: דופק נמוך

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2022