X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הפרעות קצב
אודות הפורום
אודות פורום הפרעות קצב

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר ...

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב בבית החולים כרמל הן במרפאה להפרעות של קצב הלב במרכז הרפואי לין בחיפה. ד"ר דנון הינו בעל ניסיון רב ועשיר בתחומי הפרעות קצב הלב (ובכלל זה תורשתיות), השתלת קוצבי לב (ודפיברילטורים) מכל הסוגים, סגירת אוזנית, וכן אבלציות. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לפרפור פרוזדורים, פרפור עליות, אבלציה, עילפון, מניעה של מוות לבבי פתאומי, קוצב, קוצבי לב, דפיברילטור, הפרעות קצב חדריות, פעימות מוקדמות, מדללי דם, טיפולים פולשניים ולא פולשניים (תרופתיים) בהפרעות קצב, השתלות קוצבים ודפיברילטורים, הפרעות קצב תורשתיות, הפרעות קצב הלב, צריבות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר באנשי הצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום הפרעות קצב

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • תסמונת LGL
    מאור
    12:12 03/11/17 03/11
    12:12
  • שלום אובחנתי כסובל
    Preexcjtation syndrome short pr interval Lown Gonon Levine syndrome
    With multiple episodes of syncope and reduces functional capacity not controlled by beta והומלץ לי על אבלצייה? אשמח אם תיתן לי מידע על תסמונת הנ''ל?
    וקרדיולוג אמר לי שקיימת חשיבות רבה לאבלציה במקרה שלי מכיוון שתסמונת מכניסה אותי לסיכון חיים האם אתה תומך בטענה זאת?

• הגב ל: תסמונת LGL

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תסמונת LGL
    ד"ר אסף דנון
    22:08 05/11/17 05/11
    22:08
  • lown ganong levine syndrome הינו מונח שכיום משתמשים בו בעיקר לתיאור של SHORT PR (כלומר, מרווח קצר בין הפעלת העליות להפעלת חדרי הלב) ללא עדות להפרעות קצב או הולכה חשמלית דרך מסלול עוקף. במלים פשוטות, לעתים חדרי הלב מופעלים דרך מסלולים חשמליים לא תקינים ומהירים יותר, ומצב זה עלול לגרום להפרעות קצב, בחלקן אך מסוכן. במונח LGL, מה שנאמר שיש לך, רוב האלקטרופיזיולוגים ישתמשו כאשר יש הולכה מעט מהירה אך אין תיעוד של הפרעת קצב או של מסלול חשמלי עוקף מהעלייה לחדרים. ההסבר להולכה המעט יותר מהירה אינו ברור אך האפשרויות כוללות- תכונות הולכה מהירות מהרגיל של רקמת הלב הרגילה או מסלול עוקף בין העליות לאיזור בחלק העליון של המחיצה הבין-חדרית בלב. אני לא כל כך משתמש במונח LGL ואם כן, אני משתמש בו כאשר ההולכה מהירה מעט מהרגיל ללא הפרעות קצב. מכאן ששימוש כזה במונח LGL משמעו שאין סימפטומים ואין סכנה. יתכן והאלקטרופיזיולוג שבדק אותך משתמש במושג בצורה אחרת.
    במידה ואבדת הכרה מס' פעמים יש צורך לבר את המנגנון. הבירור כולל בראש וראשונה אנמנזה (תיאור העילפון), ואח"כ בדיקות עזר כולל אק"ג, הולטר, אקו לב ועוד.. לפי הצורך. לדוגמה- אם אבדת הכרה במאמץ, אעשה מבחן מאמץ. אם אני חושד שאולי וקיים מסלול חשמלי נוסף אך לא רואה אותו בבירור באק"ג, אפשר לעשות אק"ג עם מתן תרופה שנקראת ADENOSINE (בדיקה שאורכת דקה בלבד) ולעתים ניתן לראות בבירור האם יש מסלול חשמלי נוסף.
    כמובן שאיני יכול לתמוך או לדחות את טענת הקרדיולוג שלך ללא המידע המלא. אוכל להמליץ לך באי מייל על אלקטרופיזיולוג בקירבה למקום מגוריך.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה
  • הגב ל: תסמונת LGL

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2022