X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הפרעות קצב
אודות הפורום
אודות פורום הפרעות קצב

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר ...

פורום הפרעות קצב שע"י המערך הקרדיולוגי בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי פרופ' אבינעם שירן, מומחה בין-לאומי לרפואה פנימית ולקרדיולוגיה המכהן כראש המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי כרמל, כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אסף דנון, רופא קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב בבית החולים כרמל הן במרפאה להפרעות של קצב הלב במרכז הרפואי לין בחיפה. ד"ר דנון הינו בעל ניסיון רב ועשיר בתחומי הפרעות קצב הלב (ובכלל זה תורשתיות), השתלת קוצבי לב (ודפיברילטורים) מכל הסוגים, סגירת אוזנית, וכן אבלציות. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לפרפור פרוזדורים, פרפור עליות, אבלציה, עילפון, מניעה של מוות לבבי פתאומי, קוצב, קוצבי לב, דפיברילטור, הפרעות קצב חדריות, פעימות מוקדמות, מדללי דם, טיפולים פולשניים ולא פולשניים (תרופתיים) בהפרעות קצב, השתלות קוצבים ודפיברילטורים, הפרעות קצב תורשתיות, הפרעות קצב הלב, צריבות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר באנשי הצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום הפרעות קצב

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • תוצאות הולטר24 שעות
    אריאל
    16:00 15/02/18 15/02
    16:00
  • אני בת 24, בריאה. באמצע דצמבר שתי התעלפויות שנמשכו ב15 שניות כל אחת בהפרש שבוע בדיוק אחת מהשניה שלוו בתחושה מקדימה של דופק מהיר, כבדות, סחרחורות וטשטוש ראייה. ללא איבוד שליטה על סוגרים או חבלה בשל התחושה המקדימה שגרמה לי להתיישב לפני. מעולם לא התעלפתי לפני כן.
    רופא המשפחה המליץ על הולטר 24 שעות.
    בתוצאות ההולטר מבלינסון כתוב רק:

"סיכום הבדיקה:
    קצב סינוס
    טווח 58-133
    ממוצע 80
    בשעות הבוקר טכיקרדיה עד 146 לדקה, רושם שמדובר בסינוס טכיקרדיה".

ללא המלצות או נתונים נוספים. לא היו לי אירועים חריגים בזמן ההולטר. האם הבדיקה תקינה למרות הסינוס טכיקרדיה?

תודה

• הגב ל: תוצאות הולטר24 שעות

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תוצאות הולטר24 שעות
    ד"ר אסף דנון
    08:19 19/02/18 19/02
    08:19
  • הבדיקה תקינה וכמובן שזה לא אומר כלום. בדר"כ אין טעם בהולטר מכיוון שהסיכוי לתעד הפרעת קצב נמוך ביותר. גם במקרים של הפרעות קצב, האק"ג דקה לפני ודקה אחרי תקין לחלוטין.
    יש צורך לחזור ולשמוע את סיפור ההתעלפות, להסתכל על אק"ג רגיל ולחשוב משם.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה
  • הגב ל: תוצאות הולטר24 שעות

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • שאלת המשך
    אריאל
    20:37 16/04/18 16/04
    20:37
  • בהקשר של האק''ג, יש לציין שאחרי ההתעלפות השניה שלוותה גם בירידה משמעותית בשמיעה בימים שאחרי הופניתי למיון דרך מוקד אחיות ושם נעשה גם אק''ג שהדגים היפוך גלי T ב V1, עם הערה שלא הופיע בבדיקה קודמת במיון לפני כמה שנים וגם לא הופיע באק''ג חודש-חודשיים לפני במרפאה.

רופא המשפחה שלי אומר שזה תקין ואף רצוי שיהיה גל הפוך בליד הזה ופטר אותי מיד מהמשך בירור קרדיאלי.

האם לדעתך ההתעלפויות עם הממצא החדש מהאק''ג בדצמבר עשויים לרמז על בעיה לבבית ורצוי להתייעץ עם קרדיולוג?
    כי יש לציין שכן הייתי אצל נוירולוג שביקש EEG שחזר תקין ולאחר עוד אפיזודה של ירידה בשמיעה ופגישה איתו לאחר מכן ביקש גם MRI ראש שיבוצע בשבוע הבא.

תודה לך

• הגב ל: שאלת המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • שאלת המשך
    ד"ר אסף דנון
    22:11 16/04/18 16/04
    22:11
  • רופא המשפחה צודק לגבי גל ה T. מיקום מעט שונה ולא מדוייק של V1 יכול לשנות את מראה גל ה T באק"ג הקודם.
    קשה לי לומר האם יש או אין בעיה לבבית.
    לפני שמבצעים בדיקה רפואית כלשהיא יש לחשוב טוב מה מחפשים.

בברכה,
    ד"ר אסף דנון, קרדיולוג מומחה לאלקטרופיזיולוגיה ולקוצבי לב המשמש כרופא בכיר הן ביחידת אלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במרכז הרפואי "כרמל" בחיפה
  • הגב ל: שאלת המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • בהקשר למשפטך האחרון
    אריאל
    21:24 17/04/18 17/04
    21:24
  • הנוירולוג חושד בממצא כלשהו במח, יותר לכיוון עצב השמיעה (אם כי אין ממש קשר להתעלפות).
    אולי קרדיולוג זה מיותר?
    רופא המשפחה שלי העלה גם אפשרות ללופ ריקורדר כי עדיין יש לי חולשות פתאומיות כאלה עם סחרחורות ודופק מהיר בדיוק כמו שהיו לי לפני שתי ההתעלפויות הקודמות (רק ללא איבוד הכרה ממש), אך אמר שכעת לא היה שולח אותי לבדיקה כל עוד אין התעלפות ממש.
    אני מרוצה מזה, מה דעתך?

• הגב ל: בהקשר למשפטך האחרון

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • בהקשר למשפטך האחרון
    ד"ר אסף דנון
    09:32 18/04/18 18/04
    09:32
  • מרבית אירועי העילפון קשורים ללב ולשינויים בלחץ הדם ורק מיעוטם קשור לבעיה נוירולוגית.
    לופ רקורדר (LOOP RECORDER) הרגיל אינו מתאים למי שמתעלף מכיוון שלא תוכלי לשדר אק"ג בזמן התעלפות. לופ רקורדר הרגיל מתאים למי שיש לו תחושה כגון דפיקות לב אך אינו מתעלף. מי שמאבד הכרה צריך AUTO-TRIGGERED LOOP RECORDER שמקליט אוטומטית הכל (לא בסל הבריאות, 650 ש"ח לחודש), או שיש אפשרות גם ללופ רקורדר אוטומטי בסל הבריאות אך כזה שיש צורך ללחוץ על כפתור הקלטה והמכשיר מקליט 3 דקות אחורה בלבד (כלומר, המטופל או מלווה צריכים ללחוץ על כפתור מייד בסיום העילפון).
    איני יכול לתת יעוץ פרטני במסגרת הפורום.

בברכה,
  • הגב ל: בהקשר למשפטך האחרון

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2022