X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום נוירולוגיה ילדים
אודות הפורום
אודות פורום נוירולוגיה ילדים

פורום נוירולוגיה ילדים שע"י מחלקת ילדים, מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור נתי צלניק, רופא ילדים בכיר, מומחה בנוירולוגיית והתפתחות הילד ומנהל המערך הנוירולוגי וההתפתחותי בילדים ונוער במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפה לניהול הפורום ד"ר לילך שמר-מאירי נוירולוגית מומחית בנוירולוגיית י...

פורום נוירולוגיה ילדים שע"י מחלקת ילדים, מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור נתי צלניק, רופא ילדים בכיר, מומחה בנוירולוגיית והתפתחות הילד ומנהל המערך הנוירולוגי וההתפתחותי בילדים ונוער במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפה לניהול הפורום ד"ר לילך שמר-מאירי נוירולוגית מומחית בנוירולוגיית ילדים והתפתחות הילד, ועובדת במערך של שרותי בריאות כללית וכיועצת לנוירולגיית ילדים בבית חולים כרמל במחלקת ילדים שבראשות פרופ' גיורא פילר. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לילדים עם פרכוסי חום, פרכוסים, אפילפסיה, כאבי ראש, הפרעות קשב וריכוז, איחור התפתחותי, עיכוב התפתחותי, אוטיזם, סירבול מוטורי, שיתוק מוחין, מחלות דלקתיות של מערכת העצבים, טיקים, הפרעה בגדילת היקפי הראש, הפרעות תקשורת ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום נוירולוגיה ילדים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • ריזלט לילד וכן שאלה על יתר לחץ תוך גולגולתי
    איילת
    02:12 13/05/22 13/05
    02:12
  • שלום
    בני בן שש וחצי.
    סובל מגיל שנה מכאבי ראש ועשרות הקאות שמתחילות לפנות בוקר מתוך שינה,ב פוטופוביה,התקפים נמשכים כשבוע, משכחי כאב לא עוזרים.כאב שמתגבר מאוד בשכיבה.
    ביצע אמאראיי מח בגיל 3 - תקין.מחבד נוזלים בארובות העיניים.
    ביצע בדיקות קרקעית העין 4 פעמים לאורך השניםכולל פעמיים אצל עוירואופטלמולוג - נמצא תקין תמיד. אבל מעולם לא ביצע בדיקה ממש ביום התחלת בהתקף רק כמה ימים אחרי.

כעת כאמור בן שש וחצי. בחודשים האחרונים חלה החמרה בתדירות ההתקפים. ייתכן בגלל הפסקת טיפול בדפלפט. דפלםט עזר מאוד בהפחתת עוצמת פנינוהכאבים וההתקםים במשך חצי שנה ואז הפסיק.
    רופא נוירולוג מומחה לכאב ראש - נתן לו מרשם לריזלאט שזה כדור מאוד חזק ואני חוששת.
    נוירולוגית ילדים שלחה מחדש לאמאראיי, ובדיקות גנטיות.
    ביצע גם שוב איאיג'י -תקין.
    ניקור מותני לא ביצע מעולם והרופאים לאורך השנים לא המליצו לבצע עם בדיקת קרקעית עין תקינה.מצד שני קראתי שיכול להיות שהבדיקת קרקעית תהיה תקינה ועדיין יהיה יתר לחץ.

בין ההתקפות אין הקאות או בחילות או פוטופוביה.אבל הוא ילד ולפעמים כשאני שואלת הוא אומר קצת כואב או פתאום בשכיבה.אני כן מבחינה בוודאות שבין התקפות הילד מתנהג רגיל לחלוטין.

האם ייתכן שהוא בכלל סובל מיתר לחץ תוך גולגולתי למרות שהשירות קרקעית העין היו תקינות?
    נאמר לי לא פעם שיותר לחץ תוך גולגולתי מאופיין ברצף ולא ההתקפות, אבל קראתי שיכולות להיות התקםות...
    והאם יש מספיק נסיון בריזלאט עם ילדים?

ביקשתימעגשיו לבצע ניקור מותני ונאמר לי שחייבים אמאראיי קודם - וזה בהקדמה מחאה עם חומר ניגוד. מאוד לא רוצה שוב להכניס אותו לאמאראיי בייחוד שכבר עשינו אחד לפני ארבע שנים ותקין.

האם אני סתם חוששת מיתר לחץ תוך גולגולתי או להיפך?
    תטדה רבה.

• הגב ל: ריזלט לילד וכן שאלה על יתר לחץ תוך גולגולתי

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • ריזלט לילד וכן שאלה על יתר לחץ תוך גולגולתי
    פרופ' נתי צלניק
    19:20 16/05/22 16/05
    19:20
  • ההתקפים יכולים להיות מיגרנה למרות שאם כל התקף נמשך (כמו שאת כותבת) שבוע ימים - זה מאד בלתי טיפוסי ומחייב בירור. הבירור כולל גם ניקור מותני. הסיכוי שיש לחץ תוך גולגולתי מוגבר כאשר בדיקת קרקעית העיניים תקינה הוא נמוך מאד - אבל יש גם מקרים נדירים כאלה.

בברכה,
    פרופ' נתי צלניק, מנהל את המערך הנוירולוגי וההתפתחותי בילדים ונוער במרכז הרפואי כרמל.
    טל' 04-8250247
    מייל: [email protected] \ [email protected]
  • הגב ל: ריזלט לילד וכן שאלה על יתר לחץ תוך גולגולתי

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2022