X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורטופדיית כתף וגפיים
אודות הפורום
אודות פורום אורטופדיית כתף וגפיים

פורום אורתופדיית כתף מנוהל על ידי ד"ר בני ברנפלד, מומחה אורתופדיה כללית, ומנהל המחלקה האורתופדית בבית חולים כרמל שבחיפה ומבכירי הרופאים בארץ בתחומו. בפורום ניתן לשאול על מגוון תחומים באורתופדיית כתף, ביניהם בעיות בכתף עקב גמישות יתר, בורסיטיס, הסתיידות הכתף, כתף קפואה, חבלות בכתף וחבלות מפ...

פורום אורתופדיית כתף מנוהל על ידי ד"ר בני ברנפלד, מומחה אורתופדיה כללית, ומנהל המחלקה האורתופדית בבית חולים כרמל שבחיפה ומבכירי הרופאים בארץ בתחומו. בפורום ניתן לשאול על מגוון תחומים באורתופדיית כתף, ביניהם בעיות בכתף עקב גמישות יתר, בורסיטיס, הסתיידות הכתף, כתף קפואה, חבלות בכתף וחבלות מפרק הכתף כולל שברים באזור מפרק הכתף. כמו כן, ניתן לשאול אודות פריקות, אי יציבות כתף חבלתית ולא חבלתית, בעיות גידי שרוול מסובב, קרעים כרוניים ואקוטיים, טיפול ניתוחי ושמרני בפגיעות כתף, וניתוחים ארתוסקופיים גידי שרוול מסובב. בנוסף, בפורום ניתן לשאול על תיקון ארתוסקופי לאי יציבות מפרק כתף, החלפות מלאות וחלקיות של מפרק כתף, טיפול ניתוחי לשברים בעצם בריח, זרוע ועצם השכם. הינכם מוזמנים לפנות דרך הפורום ולקבל תשובות מקצועיות לשאלותיכם.

מנהלי פורום אורטופדיית כתף וגפיים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • קרע בלברום וב ssp
    מוטי
    17:08 01/01/22 01/01
    17:08
  • שלום,
    לפי חצי שנה אובחנתי באולטרה סאונד עם קרע בסופרה ספינטוס נשלחתי ל - mri
    להלן הפיענוח על ידי מכון הדימות:
    סיגנל גרמי תקין. עיבוי בצקתי של רצועת ה­Superior acromioclavicular ligament ,המשכית. שאר הרצועות של ה­ACJ נראות תקינות. גיד הביצפס הארוך במקום בביציפיטל גרוב. ללא בורסיטיס סובדלטואידית בולטת. נוזל תוך פרקי בכמות זעירה. טנדינופתיה עם קרע תוך סיבי בגיד הסופרה ספינטוס. גידי הסובסקפולריס, האינפרה ספינטוס והטרס מינור תקינים. עיבוי בצקתי מתון של הרסס האקסילרי. ללא ממצא בולט בלברום. מסה שרירית שמורה, ללא החלפה שומנית משמעותית.
    לסיכום:
    תמונה של מתיחה ב­Superior acromioclavicular ligament. אין עדות לטנדינופתיה בגידי השרוול המסובב. עיבוי בצקתי מתון של הרסס האקסילרי.

בנוסף עוד שני רופאים פיענחו את ה - mri
    רופא א - הזכיר רק את הקרע ב - ssp והמליץ על ניתוח במטרה שהקרע לא יתרחב.
    רופא ב -
    מבחני צביטה הוקינס neer - חיובי
    מבחני empty can חיובי כוח 4/5
    lhb חיובי
    נםוליאון ו - LIFT OFF סב סקפולריס - שלילי
    הורנבלואר - שלילי
    מבחן CROSS CHEST ADD ל ACJ - חיובי
    מבחן אובריין ל SLAP - חיובי
    מבחני יציבות חרדה שלילי RELOCATION
    סולקוס - ++
    הדמיה - MRI כתף ימין קרע של הלברום העליון וקרע מלא של ה SSP 1.5 סמ גוטלייר
    DG: shoulder pain rt

אני לא מצליח להבין איך שני רופאים לא זכירו את הקרע של הלברום לעומת הרופא השני שמיד המליץ על ניתוח עקב הקרע בלברום וטען שאין מנוס אלא מניתוח
    לעומת זאת רופא א ציין שטיפול שמרני יעשה את העבודה ולא הזכיר שום פגיעה בלברום
    טופלתי אצל פיזיותרפיסט במשל חודשיים והיה שיפור משמעותי אך בחודש האחרון אני ברגרסיה חזקה. הפיזיותרפיסט טוען בצורה נחרצת שאין מקום לניתוח
    החלפתי פיזיותרפיסט כדי לנסות נקודת מבט שונה שאולי תביא לשיפור
    גם פיזיותרפיסט ב טוען שאין מקום לניתוח אך לדעתו, לאור התסמינים, יש לי נזק בלברום

עכשיו לתסמינים -
    לאחר הפציעה לאט לאט הצלתי להרים את היד ולחזור לתפקד אבל היד הייתה חלשה וכואבת בעיקר בפעולת שכיבות סמיכה והרמת היד ב 90 מעלות לצד הגוף
    לפעמים הייתי מרגיש שהיד נתקעת לי כאשר אני עושה תנועה מלמעלה למטה
    ניתן לדמיין את זה כאילו משהו נכנס למסילה.
    היום הקליקים בכתף החמירו לאחר הפיזיותרפיה ויש כאבים שמקרינים לפעמים לגב הכתף.
    תסמין מוזר שפתאום הופיע- אם אני מחזיק משקל בתשעים מעלות מלפנים לחזה
    עצם השכמה בולטת יותר בצד ימין(הצד הפגוע) לעומת צד שמאל - ממש ניתן להרגיש את חוסר האיזון - אשמח מאוד להבין איך דבר כזה יכול לקרות.
    לסיכום:
    אני אבוד מרוב חוות הדעת המנוגדות ואי ההתאמה בדיאגנוסטיקה
    היה לי תור לניתוח וביטלתי אותו כי הפיזיותרפיסטים כעסו עליי ועל הרופאים.
    האם יכול להיות מצב שכל זמן שאני לא מנתח אני עושה לעצמי נזק משמעותי יותר לכתף ?
    האם אפשר לחיות עם קרעים בלברום ללא כאבים כמו שאפשר עם ssp?
    לאחרונה גם יש לי כאבים יותר בצוואר בצד ימין ובעבר היו לי גם בצד שמאל - עשיתי סיטי לא מזמן ונמצאו שני בלטים
    האם יש השפעה לקרע על הצוואר? יש לי חוסר איזון בכתפיים - כתף ימין(הפצועה) נמוכה יותר מכתף שמאל
    האם זה משהו שאפשר לתקן על ידי חיזוק השרירים או שזה בגלל הקרע?
    תודה רבה

• הגב ל: קרע בלברום וב ssp

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2022