X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורטופדיית כתף וגפיים
אודות הפורום
אודות פורום אורטופדיית כתף וגפיים

פורום אורתופדיית כתף מנוהל על ידי ד"ר בני ברנפלד, מומחה אורתופדיה כללית, ומנהל המחלקה האורתופדית בבית חולים כרמל שבחיפה ומבכירי הרופאים בארץ בתחומו. בפורום ניתן לשאול על מגוון תחומים באורתופדיית כתף, ביניהם בעיות בכתף עקב גמישות יתר, בורסיטיס, הסתיידות הכתף, כתף קפואה, חבלות בכתף וחבלות מפ...

פורום אורתופדיית כתף מנוהל על ידי ד"ר בני ברנפלד, מומחה אורתופדיה כללית, ומנהל המחלקה האורתופדית בבית חולים כרמל שבחיפה ומבכירי הרופאים בארץ בתחומו. בפורום ניתן לשאול על מגוון תחומים באורתופדיית כתף, ביניהם בעיות בכתף עקב גמישות יתר, בורסיטיס, הסתיידות הכתף, כתף קפואה, חבלות בכתף וחבלות מפרק הכתף כולל שברים באזור מפרק הכתף. כמו כן, ניתן לשאול אודות פריקות, אי יציבות כתף חבלתית ולא חבלתית, בעיות גידי שרוול מסובב, קרעים כרוניים ואקוטיים, טיפול ניתוחי ושמרני בפגיעות כתף, וניתוחים ארתוסקופיים גידי שרוול מסובב. בנוסף, בפורום ניתן לשאול על תיקון ארתוסקופי לאי יציבות מפרק כתף, החלפות מלאות וחלקיות של מפרק כתף, טיפול ניתוחי לשברים בעצם בריח, זרוע ועצם השכם. הינכם מוזמנים לפנות דרך הפורום ולקבל תשובות מקצועיות לשאלותיכם.

מנהלי פורום אורטופדיית כתף וגפיים

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • קרע מלא גיד ביצפס הארוך
    רועיקי
    02:29 15/09/18 15/09
    02:29
  • היי שמי רועי, בן 40 - ברקע תמיד הייתי ספורטאי, אקרובט, אתלט.
    היום אני מורה לחנ"ג,מאמן ספורט, קפוארה, אתלטיקה ומתאמן בעצמי לא מעט.
    ולפני 3 שבועות בסוף אימון חבלים נתלש לי הראש הארוך של הביצפס (קרע מלא של גיד).

הנה תוצאות הMRI:
    "לא הודגמו שברים, בצקות או אוסטאונקרוזיס במבנה הגרמי.
    מודגם קרע מלא עם ניתוק של גיד הביצפס הארוך מאחיזתו הפרוקסימאלית עם רטרקציית גדם הגיד כ- 11 ס"מ.
    אותות חריגים דיפוזים במעבר מיוטנדינוטי של ראש ארוך שריר הביצפס.
    מרקם ונפח של שאר השרירים תקינים.
    משטחי השומן והמבנים הנוירו-וסקולרים שמורים."

אני חייב לציין שלא ממש לקחתי מנוחה, כי אני מאמין בחזרה הדרגתית לפעילות (מתונה כמובן) ואני חייב לציין שאני כמעט לא סובל מכאבים, עושה בקלות 10 מתח (לא עושה יותר כרגע כי אני בונה את עצמי),שכיבות סמיכה, מסובב ידיים כמעט בחופשיות, ודי מרגיש טוב. הבעיה היא כרגע אסטטית (אני יכול להתמודד עם זה), והפחד שלי הוא שאם לא אעשה ניתוח- אולי אאבד מכוחי. אני מתאמן לקראת נינג'ה ישראל ולכן זה בעוכריי. מצד שני אני חושש מהשבתה וניתוח שיוציא אותי מעבודתי לחצי שנה הקרובה.
    מה אתה ממליץ לי לעשות?
    אני מדגיש שכרגע אני מתפקד מצויין. ורמת הכאב שלי היא אולי 2 מתוך 10.

תודה רבה
    רועי

• הגב ל: קרע מלא גיד ביצפס הארוך

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • קרע מלא גיד ביצפס הארוך
    ד"ר וסילי צ'רמיסין
    07:14 16/09/18 16/09
    07:14
  • בוקר טוב.
    קרע בגיד long head of biceps (LHB הוא דבר די נפוץ בקרב גברים מעל גיל 45-50. אתה צודק - הנזק הוא ברוב אסטטי ואין כאבים מיוחדים.
    תפקידו של LHB הוא רק סיבוב חיצוני של אמה. לפי מחקרים רוב המטופלים עם קרע בגיד LHB מסתדרים במשך שנה ללא התערבות ניתוחית או טיפול נוסף אח. פחות מ20 אחוז מטופלים, שעסוקים בעבודה פיזית קשה (ואתה לא שם) מציינים העייפות יתר ביד הפגועה.
    דבר אסטטי חשוב במיוחד לחברה צעירים. במקרים האלא ניתן לבצע ניתוחtenodesis, לימצוא את הגיד הקרוע ולחבר אותו באזור ראש הזרוע. הניתוח לא יתקן איבוד תיפקודי, אך יעשה מראה החיצוני של הזרוע יותר יפה. הניתוח הוא לא חובה לכן ההחלטה על כך הוא לגמרי שלך.
    בכל מקרה כדאי להיפגש עם אורתופד כתף ולבדוק ביחד ניתוני MRI ואופציות טיפוליות.
    בהצלחה!

בברכה,
    ד"ר וסילי צ'רמיסין, מומחה לכירורגיה אורתופדית ומנתח כתף, המשמש כאחראי תחום כתף בקופת חולים "כללית" מחוז חיפה וגליל מערבי, בבית החולים "כרמל" ובמרכז הרפואי "לין".
    מייל: [email protected]
    www.drkatef.co.il

טלפון: 073-3700700 \ 04-8250277
  • הגב ל: קרע מלא גיד ביצפס הארוך

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021