X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום מחלות כבד
אודות הפורום
אודות פורום מחלות כבד

פורום מחלות כבד מנוהל על ידי פרופסור אלי צוקרמן, מומחה בינלאומי למחלות כבד, מנהל היחידה למחלות כבד בבתי החולים כרמל ולין, ויו"ר החברה הישראלית לחקר הכבד. בפורום ניתן להעלות שאלות הנוגעות לכל תחומי מחלות הכבד, לרבות אבחון וטיפול בהפטיטיס B ו- C, מחלות כבד אוטואימוניות, כבד שומני, מחלות כבד ...

פורום מחלות כבד מנוהל על ידי פרופסור אלי צוקרמן, מומחה בינלאומי למחלות כבד, מנהל היחידה למחלות כבד בבתי החולים כרמל ולין, ויו"ר החברה הישראלית לחקר הכבד. בפורום ניתן להעלות שאלות הנוגעות לכל תחומי מחלות הכבד, לרבות אבחון וטיפול בהפטיטיס B ו- C, מחלות כבד אוטואימוניות, כבד שומני, מחלות כבד אלכוהולית, מחלות כבד הקשורות להריון, מחלות כבד עם רקע של הפרעה לדרכי המרה, ומחלות כבד תורשתיות ומטאבולית (כמו מחלת וילסון). כמו כן, ניתן לשאול בפורום אודות אבחון וטיפול בהפרעות לתפקודי הכבד עקב נטילה של תרופות, אבחון שחמת הכבד וטיפול בסיבוכיה עם ביופסיה ואמצעים בלתי פולשניים, וטיפול בחולים הנדרשים להשתלת כבד. הינכם מוזמנים לפנות אל פרופסור צוקרמן דרך הפורום ולקבל מענה לשאלותיכם.

מנהלי פורום מחלות כבד

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • כבד שומני
    לילך
    21:36 10/04/19 10/04
    21:36
  • לפני כחודש נשלחתי ל mri לאחר חודש שלם של בחילות והקאות בלתי פוסקות וגילויי נגעים בכבד ב ct .
    להלן תוצאות ה mri:
    הכבד בעל גבולות סדירים. נראית הסננה שומנית בלתי אחידה של המרקם. אין לזהות נגע פוקאלי. יש לציין האדרה
    מעט בלתי אחידה בשלבים מוקדמים באונה השמאלית, כאשר הרקמה נראית יותר הומוגנית בשלבים מאוחרים
    לאחר ההזרקה, יתכן משנית להסננה שומנית בולטת. ללא עדות לשטיפה מוקדמת פוקלית.
    כיס המרה הודגם ללא אבנים.
    דרכי המרה התוך והחוץ כבדיות אינן מורחבות.
    בראש וגוף הלבלב נראית הרחבה מינורית של מספר צינורות צד.
    הטחול והאדרנלים שמורים.
    ללא ממצא חריג בכליות. אין לראות הידרונפוזיס.
    לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות או נוזל חופשי בבטן עליונה.
    בסיכום:
    הסננה שומנית בלתי אחידה של מרקם הכבד. רושם שתופעה זו מסבירה את המראה של מרקם באונה השמאלית.
    אין לזהות נגע פוקלי מוגדר בכבד. רצויה השוואה ישירה עם בדיקות הדמיה קודמות וקורלציה עם בדיקות מעבדה.

חזרתי לרופא המשפחה עם התוצאות והוא טען שכולם סובלים מכבד שומני ותוצאות ה mri מצויינות והלוואי על כולם.
    מיותר לציין שעדיין מקיאה, ירדתי מעל 11 קג חולשה מסיבית חוסר תאבון .. רופא המשפחה טוען שההקאות לא נוגעות לכבד השומני ואין לו תשובות עבורי בנתיים ההקאות ממשיכות

לשאלתי יש מה לעשות עם כבד שומני? והאם באמת ההקאות לא קשורות לכבד?

יש לציין שכבר כמה שנים שיש לי כולסטרול רע גבוה וגם הטוב גבוה אני לא אדם שמן כלל bmi 21.3 וכמו כן יש לציין שאני אחרי ניתוח בטן שבוצע לפני 3 חודשים.

• הגב ל: כבד שומני

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • כבד שומני
    פרופ' אלי צוקרמן
    11:14 15/04/19 15/04
    11:14
  • כבד שומני קיים גם באנשים שאינם שמנים. (יש סיבות נוספות). הממצאים דורשים הערכה (מקובלת) של כבד שומני . MRI אינו הכלי לכך ויש לפנות למומחה כבד. הכבד השומני אכן אינו "אחראי" לירידה במשקל ולהקאות.

בברכה,
    פרופ' אלי צוקרמן, מומחה בינלאומי למחלות כבד, המשמש בתור מנהל יחידת מחלות הכבד במרכז הרפואי כרמל ובמרכז הרפואי לין שבחיפה.
    פרופסור צוקרמן מקבל מטופלים במרפאת מומחים השוכנת ברחוב ורדיה 12 שבחיפה. החזר כספי מכל קופות החולים.
    מייל: [email protected] \ [email protected]
    טלפון מרפאה: 077-218002415

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • כבד שומני
    לילך
    15:22 15/04/19 15/04
    15:22
  • תודה על תשובתך.
    האם צריך לפנות שוב לרופא המשפחה ולעשות מעקב בנוגע לכבד שוני או לעזוב את זה ככה?
    כמו כן שכחתי לציין שיש לי כבר 5 שנים הליקובקטר פקטורי פלורי בעל ערכים גבוהים שרופא המשפחה מסרב לטפל בו משום שיש לי בעיות בקיבה .. האם ללכת לרופא גסטרולוג בנושא זה? כירורג ?אשמח לדעת למי לפנות.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019