X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום פיזיותרפיה
אודות הפורום
אודות פורום פיזיותרפיה

פורום פיזיותרפיה מנוהל על ידי עינת אזולאי. עינת, מנהלת שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, את לימודי הפיזיותרפיה, עשתה עינת באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, המשיכה עינת לתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. במקביל, המשיכה עינת להתמחות בשיקום חולי לב-ריאה, שיקום אורתופדי ופיזיולוגיה של ...

פורום פיזיותרפיה מנוהל על ידי עינת אזולאי. עינת, מנהלת שירות הפיזיותרפיה במרכז רפואי העמק, את לימודי הפיזיותרפיה, עשתה עינת באוניברסיטת תל אביב. לאחר מכן, המשיכה עינת לתואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. במקביל, המשיכה עינת להתמחות בשיקום חולי לב-ריאה, שיקום אורתופדי ופיזיולוגיה של המאמץ.

במסגרת הפורום ניתן לפנות בשאלות ולקבל תשובות מקצועיות בכל נושא הקשור לעולם הפיזיותרפיה. בין היתר, ניתן לשאול על כאבי גב, ברכיים וצוואר, חבלות, שברים וקרעים ברצועות, ניתוחים, ושאלות הקשורות ליולדות, תינוקות ופגים. עוד ניתן לקבל מענה לגבי בעיות ברצפת אגן בגברים ונשים, פעילות גופנית נכונה ומותאמת, בניית תכנית אימון לכלל האוכלוסייה ולספורטאים, וטיפול בסחרחורת.

כמו כן, ניתן לשאול בפורום אודות ניקוז לימפתי, בעיות נשימה, בעיות נוירולוגיות, מחלות שרירים, בעיות בעמוד השדרה, קידום הבריאות ארגונומיה, ועוד.

הנכם מוזמנים לפנות בשאלות אל עינת אזולאי, לקבל מענה מקצועי וללמוד מתשובות שניתנו לגולשים אחרים.

מנהלי פורום פיזיותרפיה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • אצבעות הידיים נרדמות בשינה
    אור
    23:41 21/03/21 21/03
    23:41
  • שלום

בן 45
    מזה תקופה אני סובל מהירדמות אצבעות הידיים בשינה.
    זה קורה גם ביד ימין וגם ביד שמאל, אני מתעורר בשינה (איני יודע אם מזה או מסיבה אחרת) ומרגיש שהאצבעות רדומות (גם תחושה של נפוח וכואב).
    זה יכול לקרות גם מספר פעמים בלילה.
    מה שמעניין זה שזה קורה באצבעות היד שלא עליה אני שוכב.
    אני ישן על הצד, וכשאני שוכב על צד ימין אצבעות יד שמאל נרדמות, וכשאני על צד שמאל אצבעות יד ימין נרדמות. (ההגיון אומר שאם זה כתוצאה מלחץ על היד זה היה צריך להיות דווקא היד עליה אני שוכב).

מה יכולה להיות הבעיה? מה הסיבה לכך?
    מדוע דווקא היד שלא עליה אני שוכב? האם זה קשור לבעיה ביד או בעמוד שדרה או משהו אחר?
    האם נדרש בירור וטיפול?
    והאם זה מסוכן? יכול חלילה להיות מצב שאצבעות נרדמות ויהיה נזק בלתי הפיך?

תודה רבה

• הגב ל: אצבעות הידיים נרדמות בשינה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • אצבעות הידיים נרדמות בשינה
    רני ויינר, פיזיותרפיסט
    07:37 22/03/21 22/03
    07:37
  • שלום אור
    תופעה של הירדמויות לרוב קשורה למערכת כלי הדם או העצבים.
    היא יכולה להיות פריפרית(כמו תסמונת התעלה הקרפלית) או מרכזית(כמו לחץ עצבי בעמוד השדרה הצווארי).
    עליך לגשת לרופא המשפחה, לתאר לו את התופעה, אילו אצבעות נרדמות, מתי, מה מקל והאם מופיע גם במהלך היום בתפקודים שונים. תפקידו של רופא המשפחה להחליט על המשך הטיפול והאם להערכתו יש מקום לייעוץ נוסף של נוירולוג, (לדוגמה לצורך בדיקת הולכה עצבית), כירורג כלי דם, או לאורטופד(במידה ומתרשם ממקור צווארי).
    לרוב זו בעיה פתירה, חשוב שתמשיך בירור.
    רק בריאות,

בברכה,
    רני ויינר שלמה, פיזיותרפיסט מוסמך, משמש בתור פיזיותרפיסט במחלקות מרכז רפואי העמק שבעפולה, עם התמקדות במכון לשיקום לב.
    מייל: [email protected]
    טלפון: 04-6494140
  • הגב ל: אצבעות הידיים נרדמות בשינה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024