X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום טיפולי IVF (נעול)
אודות הפורום
אודות פורום טיפולי IVF (נעול)

פורום טיפולי IVF מנוהל על ידי מערכת של את הרופא, במסגרת הפורום ניתן לשאול על טיפול טבעי בבעיות פוריות הנובע ממגוון סיבות. בין היתר ניתן לשאול על פתרונות טבעיים ולא פולשניים לסתימות והידבקויות בחצוצרה, מיומות, הגברת הביוץ, הסדרת הפרופיל ההורמונאלי, רירית רחם דקה, שחלה פוליציסטית, רחם דו קרנ...

פורום טיפולי IVF מנוהל על ידי מערכת של את הרופא, במסגרת הפורום ניתן לשאול על טיפול טבעי בבעיות פוריות הנובע ממגוון סיבות. בין היתר ניתן לשאול על פתרונות טבעיים ולא פולשניים לסתימות והידבקויות בחצוצרה, מיומות, הגברת הביוץ, הסדרת הפרופיל ההורמונאלי, רירית רחם דקה, שחלה פוליציסטית, רחם דו קרני, אנדומטריוזיס, וכן חיזוק ופתרון לספירת זרע ודלקות זרע אצל גברים. עוד אפשר לשאול בפורום על טיפולים טבעיים לבעיות פוריות בעזרת רפואה מסורתית, רפואה סינית, רפואה תימנית, דיקור סיני, צמחי מרפא, תוספי מזון, טיפול באדים, עיסוי וטיפול מגע, ועוד. הנכם מוזמנים לפנות אל ברכה מזור במסגרת הפורום ולקבל מענה לשאלותיכם בהקדם האפשרי.

מנהלי פורום טיפולי IVF (נעול)

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • שחלות פוליציסטיות גלולות ואקטרופיון
    קטי
    20:48 02/10/17 02/10
    20:48
  • שלום,

אני בת 22 בריאה בדרך כלל.

נטלתי גלולות דיאנה מגיל 15 באופן סדיר - עקב אי התחלת מחזור (במהלך הביקור הראשון במרפאת הנשים נמצא כי השחלות שלי הן במרקם פוליציסטי אך חוץ מזה לא נעשתה בדיקה מעמיקה יותר ), ולפני כשנה הייתה לי הפסקה מאוד ארוכה, כשחידשתי את המרשם הרופא אמר לי לחכות לווסת שלא הגיעה(היה העדר ווסת במשך כשלושה חודשים) עד לפני כשבועיים במהלך קיום יחסי מין עם בן זוגי שהבחין בדימום - כשבמהלך היחסים חשתי כאבים בבטן התחתונה. אני חשבתי שזה המחזור והדימום נמשך גם כמשך של ווסת רגילה שהייתה לי( 5 ימים) היום בעת ביקור במרפאת נשים בבדיקה גניקולוגית היה לי דימום שוב ובמהלך הבדיקה נמצא כי יש לי פצע על אקטרופיון באיזור צוואר הרחם. ניתן לי טיפול חיטוי ונאמר לחזור לבדיקת PAP בעוד כחודש.

קראתי ומצאתי ששימוש ממושך בגלולות יכול ליצור אקטרופיון בצוואר הרחם אך מצד שני כל רופאי הנשים שביקרתי אצלם אמרו כי אין טיפול לשחלות פוליציסטיות חוץ מגלולות.

מה ניתן לעשות?

• הגב ל: שחלות פוליציסטיות גלולות ואקטרופיון

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר גיא שרים
    21:32 02/10/17 02/10
    21:32
  • שלום,
    ראשית, אספר לך על אשה שהגיעה אליי לקליניקה. בת 26, שנוטלת גלולות גבר 10 שנים כי רופאים אבחנו אצלה את תסמונת ההשחלות הפוליציסטיות על סמך מחזורים מועטים ושחלות במרקם פוליציסטי. דבר אחד רופאים אילו לא ידעו. כי בגיל העשרה לא מאבחנים את תסמונת השחלות הפוליציסטיות על סמך ממצאים איל בלבדו אלא נדרש דבר נוסף ומרכזי. אי לכך, היא טופלה בגלולות. 10 שנים. לא היה לי את תסמונת השחלות הפוליציסטיות. האבחנה שלה היתה שונה. היעדר הטיפול המתאים גרם לה שהשדיים לא גדלו לפי הפוטנציאל הגנטי (וזה אחד מהסיפורים הקשים של חייה, מבחינתה), כמו כן, נגרמה לה ספיגת עצם, חוסר מיצוי פוטנציאל בניית העצם שלה. דרך אגב, היא גם לא הרתה עקב טיפול לא מתאים. כשהגענו לאבחנה הנכונה, הספיק מחזור טיפול אחד על מנת שתהרה.
    כך, במיוחד מי שאובחן לה PCOS בגיל ההתבגרות, כדאי שתגיע למומחה בתחום.
    ייתכן שיש קשר בין הגלולות לאקטרופיון, אולם זו כנראה בעיה שולית אצלך (שגם, דרך אגב, ניתנת לטיפול.

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    קטי
    21:41 02/10/17 02/10
    21:41
  • קודם כל תודה רבה על התגובה המהירה והמפורטת.

שנית, באמת האבחנה נעשתה על ידי בדיקה גניקולוגית פשוטה ותו לא.
    יחד עם זאת ישנם תסמינים נוספים כמו אקנה שיעור יתר וכו' שהשפיעו על מתן דיאנה כתרופה לכך. שאלתי העיקרית הייתה האם יש קשר בין השחלות הפוליציסטיות וטיפול לא נכון בתסמונת(אם בכלל קיימת) ליצירת אקטרופיון והאם יש טיפול יעיל לשניהם? ואם כן האם דרך מרפאתך?

תודה מראש

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר גיא שרים
    21:47 02/10/17 02/10
    21:47
  • גלולות יכולות לגרום לאקטרופיון. הן גם יכולות להיות חלק מהטיפול ב-PCOS. יש טיפולים יעילים במניעת סיבוכי קצרי טווח וארוכי טווח ב-PCOS. היות וזו לא מחלה "גינקולוגית" אלא בעיה מטבולית עם ביטויים רבים ביניהם גם מחזורים לא סדירים ושחלות במרקם פוליציסטי, הטיפול צריך להתייחס לכל האספקטים הללו.
    כמו שכתבתי ניתן גם לטפל באקטרופיון.
    את מוזמנת לקליניקה שלי לשיחת ייעוץ.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024