X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום כף רגל סוכרתית
אודות הפורום
אודות פורום כף רגל סוכרתית

פורום כף רגל סוכרתית מנוהל על ידי ד"ר מקסים גורביץ', מומחה לכירורגיה אורתופדית הנמנה על המומחים היחידים בארץ שעוסק באופן מקצועי בתחום כף רגל סוכרתית, בעל ניסיון רב ויכולת מקצועית לטפל בבעיה זו. ד"ר גורביץ' הינו אחראי על שירות כף רגל סוכרתית וטיפול בפצעים קשי ריפוי במערך האורתופדי של המרכז ...

פורום כף רגל סוכרתית מנוהל על ידי ד"ר מקסים גורביץ', מומחה לכירורגיה אורתופדית הנמנה על המומחים היחידים בארץ שעוסק באופן מקצועי בתחום כף רגל סוכרתית, בעל ניסיון רב ויכולת מקצועית לטפל בבעיה זו. ד"ר גורביץ' הינו אחראי על שירות כף רגל סוכרתית וטיפול בפצעים קשי ריפוי במערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה, ובעל קליניקות פרטיות בכפר סבא וחיפה בהן ניתן ייעוץ בתחום כף רגל סוכרתית ובתחומים נוספים הקשורים בטיפול בכף רגל סוכרתית ופצעים קשיי ריפוי. במסגרת הפורום ניתן לשאול בין היתר על תסמינים של כף רגל סוכרתית, גורמים לכף רגל סוכרתית, סכנה לאובדן גפה עקב כף רגל סוכרתית, טיפול בכף רגל סוכרתית, אבחנה של כף רגל סוכרתית, דרכי מניעת התפתחות הנמק, טיפול שמרני בכף רגל סוכרתית, מצבי חירום, אוסטיאומיליטיס, ועוד. הנכם מוזמנים לפנות אל ד"ר גורביץ' דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי לשאלותיכם בהקדם האפשרי.

מנהלי פורום כף רגל סוכרתית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • פצע שלא מחלים
    אא
    22:58 20/04/19 20/04
    22:58
  • שלום רב, בת 29. לפני 3 וחצי חודשים עברתי ניתוח כריתת סינוס פילונידלי. היה לי את הסינוס הזה יותר מ 4 שנים ולא טיפלתי מביישנות. עד עכשיו הפצע מפריש מוגלה ולפעמים כואב (יום כואב יום לא.. ממש גלים).. חודש אחרי הניתוח הייתי אצל המנתח והוא אבחן "הפרדות שולי פצע". לפני שבוע וחצי הייתי שוב והוא אמר שאצלי פשוט ההחלמה לוקחת יותר זמן..
    לפני כמה ימים הייתי במרפאת פצעים קשיי ריפוי והם המליצו על החלפת תחבושות עם סילברסל יומית לאחר שטיפה עם אוקטינילין ולהחדיר לעומק עם פינצטה (ע"י אחות)במשך חודש שלם. הייתי שלשום אצל האחות והיא הוסיפה על זה גם פולידין... המקום שורף לי וכואב לי מאוד. בלי טיפול היה לי פחות כואב. המצב כבר מייאש אני יותר מידי זמן עם הפצע... וגם הטיפול היומי לא נעים בכלל.. ממש חופרים שם לנקות לי מוגלה... (אני גם ממש ביישנית)..
    יש לי מספר שאלות.. 1) כמה זמן לדעתך אם אני מקפידה על ההוראות זה יעבור?
    2) אני קוראת בגוגל שפצעים קשי ריפוי מסוכנים לקבוצות מסוימות כמו סוכרתיים... לי אין שום בעיה שבגללה יש לי עיכוב בפצע.. האם אצלי אם לא אטפל, זה יכול לגרום נזק? מבחינת כאבים ביום יום הם נסבלים... מה הסיכונים אצלי בעצם?
    תודה רבה

• הגב ל: פצע שלא מחלים

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    23:04 20/04/19 20/04
    23:04
  • שלום אא!
    מדובר בבעיה מאוד מורכבת, בלי לבדוקך לא ניתן לתת שום יעוץ קונקרטי, אך התכנית הטיפולית שניתנה לך ( למעט שטיפה עם פולידין ) נראית לי סבירה.
    אני ממליץ לך לעבור בדיקת פרוקטולוג ( אולי יש מקום להתערבות ניתוחית נוספת ) ולהיות במעקב רופא מומחה לטיפול בפצעים קשיי ריפוי.
    בברכת החלמה מלאה

בברכה,
    ד"ר מקסים גורביץ' - מומחה לכירורגיה אורתופדית.
    מטפל באופן פרטי במיקומים הבאים:
    חיפה - ההסתדרות 55, קניון לב המפרץ קומה 3.
    כפר סבא - רפפורט 3, קניון כפר סבא הירוקה.
    טלפון לתיאום: 077-996-87-87
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    אא
    23:17 20/04/19 20/04
    23:17
  • תודה רבה על התשובה..
    למה כתבת שזו בעיה *מאוד* מורכבת? בגלל הזמן?
    תוכל לאמר מה הסיכונים שאני לוקחת אם אני משאירה את המצב ככה? יש סיכונים אם אני בריאה בכללי או רק אי נעימות?
    עברתי בדיקת פרוקטולוג.. הוא אמר שאין סינוסים נוספים..
    נראה שהכל בסדר חוץ מזה שהפצע עדיין עם מוגלה..
    הרופא במרפאת פצעים אמר לי לחזור עוד חודש (אחרי שכל יום אפנה לאחות לחבישה)..
    שוב תודה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    09:09 21/04/19 21/04
    09:09
  • שלום רב!
    מורכבות הבעיה היא בכך שהניא מציגה בעיה פרוקטולוגית קשה עם מרכיב של פצע קשי ריפוי ונדרשת מעורבות מומחים שונים ( פרוקטולוג ורופא פצע )
    כמובן שסינוס פילונידלי שלא מטופל עלול לגרום לסיבוכים. אני שוב ממליץ לך להיות במעקב צמוד ותקוף של רופא פצע ופרוקטולוג.
    בברכה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    אא
    09:29 21/04/19 21/04
    09:29
  • תודה רבה על התשובות

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    09:42 21/04/19 21/04
    09:42
  • מאחל לך חג שמח ורפואה שלמה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    אא
    15:30 28/04/19 28/04
    15:30
  • שלום ד"ר,
    בביקורת היום נאמר לי שייקח לפצע יותר מחודש להחלים ושזה פצע קשה..
    האחות אומרת שיש שיפור בהפרשה אף על פי שאני לא מרגישה כך...
    הלילות שלי קשים.. אני סובלת בהם.. הפצע והאזור כואב, מגרד, מדמם ומפריש.. אני לא יכולה להתהפך, לא יכולה לשכב על הגב... כבר כמה ימים רצוף שאני לא ישנה רצוף בלילה...
    ביקשתי מהאחות שתביא לי מרשם לסילברסל ואכניס לבדי לפצע במקום להגיע כל יום .. ושבמקום זה אגיע פעמיים בשבוע נגיד.. גם ככה זה לא עוזר... היא אמרה שהיא לא יכולה והביאה לי פד-גזות... בנוסף, הסתבר לי היום שמה ששמים לי זה לא מה שהרופא פצע המליץ לשים.. מכיוון שזה עדיין לא הגיע למרפאה (כבר שבועיים שמים לי דברים אחרים..).. אולי בגלל זה אין שיפור בפצע אני מיואשת ומותשת מזה
    מהיכן אני יכולה להשיג תחבושות שיספגו הפרשות לטיפול ביתי?
    אני מרגישה שהלכתי סתם כל יום.. התעייפתי מללכת לשם.. אני בדכאון מהפצע הזה לפני שבועיים אמרו לי החלמה חודש.. עברו שבועיים ואומרים לי "יותר מחודש" מה יהיה? בעבודה כבר כועסים עליי.. ובצדק.. הכל נהרס לי בגלל הפצע הזה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    11:27 29/04/19 29/04
    11:27
  • שלום רב!
    אני מאוד מבין את מצבך, פצע כרוני זה מצב מייאש, מתמשך וגורם לתחלואה נלווית...
    לא ניתן להתחייב על זמן ריפוי הפצע ולעתים זה לוקח הרבה מעבר למשוער בתחילת הטיפול.
    אני ממליץ לך להמשיך במעקב וטיפול רופאים מומחים בתחום ולהקפיד על מילוי הוראותיהם המדויק !!
    בברכת החלמה מלאה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    אא
    23:22 06/05/19 06/05
    23:22
  • הפצע לא מבריא
    אני לא מבינה למה אי אפשר פשוט לתפור את זה ?
    בהתחלה היו לי שם תפרים שהיו צריכים לימס ולא נמסו משום מה.. ואז הוציאו לי אותם והשאירו פתוח כי היה זיהום.. למה אי אפשר לנסות עכשיו לתפור אולי יזרז?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    08:30 07/05/19 07/05
    08:30
  • שלום רב!
    אנא קראי בעיון את תשובותיי הקודמות.
    בברכה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    אא
    09:55 07/05/19 07/05
    09:55
  • קראתי.. אני פועלת כך. לא עוזר.. לא משנה
    שאלתי את האחות על התפרים והיא אמרה "במקרי קיצון תופרים".. אני כבר חמישה חודשים עם הפצע הדפוק הזה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    10:14 07/05/19 07/05
    10:14
  • שלום רב!
    אני ממליץ לך שוב להתייעץ עם פרוקטולוג, האם יש מקום להתערבות ניתוחית נוספת.
    בברכת החלמה מלאה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    אא
    23:56 16/05/19 16/05
    23:56
  • שלום ד"ר,
    אני משתדלת ללכת לפי הכללים .. האחיות יום שני אמרו שהפצע קצת הצטמצם והכיוון טוב..
    שלישי לא יכלתי ללכת כי היתה לי נסיעה ארוכה של 8 שעות..
    וברביעי כשהלכתי האחות אמרה שיש החמרה.. גם הרגשתי את זה.. ירד לי מלא דם והיו מלא הפרשות..
    האם לדעתך זה באמת קרה בגלל הישיבה החד פעמית באוטו?
    כשהפצע ייסגר עד הסוף תהיה לי הגבלה כלשהי (האם יהיה אסור לי לעשות דברים שמא ייפתח) או שהכל יהיה רגיל כמו לפני הניתוח?
    שבוע הבא יש לי ביקורת אצל פרוקטולוג שיחווה דיעה..
    תודה רבה לך על התשובות
    וסליחה שאני חופרת

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    22:40 17/05/19 17/05
    22:40
  • ערב טוב!
    בהחלט ייתכן שבעקבות ישיבה ממושכת ברכב ( מעל 8 שעות ! ) חלה נסיגה במצב הפצע. צריך להמשיך את הטיפול בקפדנות ולהיות במעקב פרוקטולוג.
    כאשר הפצע ייסגר סופית ככל הנראה לא תישאר נכות או הגלה משמעותית.
    בברכהת החלמה מלאה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    אא
    08:51 30/05/19 30/05
    08:51
  • שלום ד"ר
    הייתי אצל פרוקטולוג לפני שבוע וחצי והוא אמר שהעומק של הפצע אותו דבר (הכניס מטוש- כאב מאוד) והוא ביקש ביקורת אחרי שבועיים... שזה עוד כמה ימים. הוא רוצה לקחת תרבית משם.. הבעיה שאהיה במחזור ואני גם ככה מתביישת מהסיטואציה.. משרים לי את הפצע עם אוקטנילין במשך כמה דקות ארוכות ובטוח אלכלך את המיטה שם.. ומתעסקים שם עם הפצע וזה לא נעים בכלל... הפצע לא על הישבן חיצוני.. ממש מותחים לי את העכוזים.. האם זה בסדר שאגיע שלושה שבועות אחרי? (הוא נמצא רק בימי ראשון..). מה כבר יכל לקרות בשבועיים שעברו. אני מרגישה שההפרשות אותו דבר והכאבים אותו דבר.. מה גם שלאחות אני גם לא הולכת במחזור ואחרי כמה ימים בלי חבישה הפצע מחמיר.. מנסיון.. הרופא יראה פצע לא טוב מתמיד וחבל לי.. כי זה רק בגלל חבישות ולא המצב האמיתי..

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    15:08 30/05/19 30/05
    15:08
  • שלום רב!
    חייבים להקפיד על החלפת חבישה בצורב סדירה ובלי קשר למחזור ( גם אם לא נעים ... )
    כדאי מאוד לבקר את הפרוקטולוג במועד הנקוב ולא למרוח עוד שבוע!
    הטיפול אותו את מקבלת נראה סביר מאוד וחשוב להקפיד עליו !
    בברכה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    אא
    08:12 10/06/19 10/06
    08:12
  • בוקר טוב
    חיברו אותי לוואק לפני שבוע.. יש לי כמה שאלות..
    1. בגלל שהפצע מדמם שמים לי את הספוג הלבן.. כבר שמו לי חבישה 3 פעמים בלבן.. האם חייב לעבור דרך הספוג השחור או שהפצע כן יכול להירפא רק עם הספוג הלבן?
    2. במדידת הפצע לפני שבוע הוא היה בגודל של אורך 3 ס"מ רוחב 1 ס"מ ועומק 1.5 ס"מ.. אתמול כשהאח בא לחבוש הוא מדד אורך 5 ס"מ רוחב 1.5 ס"מ ועומק 2.5 ס"מ.. אמרתי לו שלא הגיוני.. איך יכול להיות שהפצע גדל.. הוא אמר שזה קורה כי המכשיר מנקה את הפצע ואז מתגלה הגודל האמיתי.. כמה זמן ייקח לסגור פצע בגודל כזה לדעתך? זה יקרה בכלל?
    3. אם הפצע לא ייסגר מה עושים? שמעתי שאם עוברת חצי שנה עושים ניתוח נוסף..עברו אצלי 5 חודשים.. ואני ממש חוששת
    4. עשו לי תרבית לפצע ויצאו לי 4 חיידקים.. פרוטאוס מיראביליטיס, סטרפטוקוקוס אורליס (תרבית עשירה), סטרופטוקוקוס מיטיס (תרבית עשירה) ואשרכיה קולי.. אמרו לי שאין משמעות לתרבית בפצע פתוח.. אבל אולי זה מה שגורם לפצע לא להירפא? למה לקחו תרבית אם אין לה משמעות בכלל?
    תודה רבה..

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    20:39 11/06/19 11/06
    20:39
  • שלום רב!
    אלך לפי הסעיפים:
    1. ספוג לבן או שחור - זה דבר טכני, תסמכי על הצוות המטפל
    2. בהחלט יכול להיות שלאחר תחילת הטיפול בוואק - הפצע עלול לגדול במימדיו.
    3. אם הפצע לא ייסגר - יהיה צורך בניתוח פרוקטולוגי נוסף
    4. תרבית עם 4 חיידקים שונים משקף נוכחות חיידקים בפצע ( קולוניזציה ) ולא מקשף זהום
    למה לקחו תרבית - לא יכול לענות לך .
    בברכת החלמה מלאה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    א
    20:45 19/06/19 19/06
    20:45
  • שוב אני. סורי. אתמול הייתי בביקורת והפצע סוף סוף מתחיל להגיב לטובה בזכות הוואק. העומק הצטמצם בס"מ תוך שבועיים. אבל כנראה בגלל החבישה ההדוקה כל אזור הפצע מגרד באופן נוראי ונוצרה פריחה שמגיעה לישבן חיצוני. הרופא ראה את זה ואמר שאין זיהום אז להמשיך שבועיים נוספים עם הוואק ונתנו לי יומיים חופש מהוואק בגלל הפריחה כדי שהעור ינשום.. מחר יבואו לחבר אותי שוב והעור עדיין פריחה פחות מגרד מפחגת שיחמיר.. מה עושים?
    אם הוואק הקטין לי עומק ב 1 ס"מ בשבועיים ונשאר לי 1.5 ס"מ עומק (5 ס"מ אורך ו 2 רוחב). זה אומר שתוך חודש וחצי הפצע ייסגר לגמרי? יכול להיות שהפצע יפסיק להגיב לוואק פתאום או שמעכשיו בטוח הוא יחלים?
    אני כ"כ רוצה שהסיוט הזה ייגמר.
    אני עם הפצע חצי שנה כבר וכ"כ עייפה מזה..

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פצע שלא מחלים
    ד"ר מקסים גורביץ'
    19:41 21/06/19 21/06
    19:41
  • שלום רב!
    אני ממליץ לשים מסביב לפצע משחת Dermagran או Cavilon כדי למנוע גירוי העור מסבבי ל VAC.
    לגבי משך ההחלמה - לא ניתן עדיין לדעת תוך כמה זמן הפצע ייסגר.
    אני מאחל לך החלמה מהירה ככל הניתן.
    בברכה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019