X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אונקולוגיה אורולוגית
אודות הפורום
אודות פורום אונקולוגיה אורולוגית

פורום אונקולוגיה אורולוגית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפים לניהול הפורום ד"ר גאזי פארס, וד"ר גל רינות מזרחי. ד"ר גאזי פארס הינו מומחה לכירורגיה אורולוגית, וסגן מנהל המחלקה ה...

פורום אונקולוגיה אורולוגית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפים לניהול הפורום ד"ר גאזי פארס, וד"ר גל רינות מזרחי. ד"ר גאזי פארס הינו מומחה לכירורגיה אורולוגית, וסגן מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות בנושא: גידול הערמונית, שאת הערמונית, גידול כלייה, גידולים בדרכי השתן, גידולי כיס השתן, גידולי אשכים, גידולי בלוטת האדרנל, גידולי אבר המין, סרטן כיס השתן, שאת האשכים, שאת אפיתל המעבר, TCC. ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אונקולוגיה אורולוגית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • הישנות ?טעות ? מה הסבירות שהפענוח מציאותי ?
    ניסים
    18:01 30/09/18 30/09
    18:01
  • בן 50+ , לפני 5 חודשים עברתי ניתוח בלאפ לשימור כליה לכריתת ציסטה וגידול סמוך שהיה חשודים כ-RCC בכליה שמאלית . הניתוח עבר ללא סיבוכים .עברתי לפני מספר ימים mri בטן תוצאות הפענוח העלו בי סימני שאלה ודאגה כפי שתבין בהמשך מפענוח mri לפני ואחרי הניתוח.
    נראה כאילו שום דבר לא השתנה אחרי הניתוח והציסטה והמוקד בסמוך לה נשארו באותו מקום .
    אני לא רופא , אבל לא נראה לי שיכולה להיות הישנות בפרק זמן כה קצר של פחות מחצי שנה .
    פענוח 2-2018 mri בטן כיוון כליות (בוצע בחודשיים לפני הניתוח ):
    בכליה שמאל , באזור הבין קוטבי , באספקט ליטרי מודגמת ציסטה עם מחיצות עדינות ללא שינוי מהותי בהשוואה לבדיקה קודמת .
    בצמוד לציסטה מוקד אקזוטיפי לטרלי כ- 1.1 ס"מ , עובר האדרה , גדל במקצת בהשוואה קודמת ( היה 0.7 ס"מ - חשוד כ- rcc.
    בעקבות הממצאים ב-mri הנ"ל הוחלט על כריתת הציסטה ומקד בסמוך לה .

פענוח mri בטן אחרון ,9-2018 ( 5 חודשים , אחרי הניתוח )
    פענוח בהשוואה לבדיקה מ-2015 (הרדיולוג -מפענל לא התייחס משום מה ל- mri מהשנה האחרונה.
    להלן הפענוח:
    שתי כליות בגודל ומיקום תקין .
    בגליה השמאלית בין קוטבי באספקט ליטרי מודגמת ציסטה עם מחיצות ומוקד אקזוטיפי סמוך בגודל 0.9 ס"מ גדל לעומת בדיקה קודמת (מ-2015 כאמור) , שעבר האדרה היקפית.

.הערה***: ה mri הזה 9-2018 נעשה בבית חולים אסף הרופא שמשום מה השוואה את הממצאים ל mri בטן ישן מ-2015 וזאת למרות שנמסרה לפקידת הקבלה דיסקים להטמעה מהשנה האחרונה שבוצעו בבית חולים אחר. אין לי מושג מה הסיבה לכך ......
    ונראה שהמפענח לא היה מודע בכלל לניתוח שעברתי (לא נראה לי שזה משנה משהו ).
    אציין שעברתי גם u/s בטן עליונה (כולל כליות ) 4 חודשים אחרי הניתוח ובמהלך הבדיקה ספרתי לרדיולוג שהיא גם רופאה שעברתי ניתוח לשימור כליה שמאל ובפענוח היא ציינה רק - הכליות בגודל ומבנה תקינים. מצב לאחר כריתה חלקית של הכליה השמאלית .
    ללא שום פרטים נוספים באשר לכליה שמאל.
    ..
    מצורף דוח ניתוח ופתולוגיה של הרקמה שנכרתה(RCC שלב 1).
    אשמח אם תשפוך אור על הממצאים ומה עליי לעשות ?
    בתודה מראש ניסים

• הגב ל: הישנות ?טעות ? מה הסבירות שהפענוח מציאותי ?

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הישנות ?טעות ? מה הסבירות שהפענוח מציאותי ?
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    13:59 10/10/18 10/10
    13:59
  • תאור הוא של הממצא דורש התייחסות של מנתח כי מתואר ממצא בעל מאפיינים של גידול /הישנות - בתנאי שאין פה טעות

בברכה,
    ד"ר יבגני גלייזרוב, מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ו"לין".
    טלפון: 04-8250843
  • הגב ל: הישנות ?טעות ? מה הסבירות שהפענוח מציאותי ?

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021