X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הריון ולידה
אודות הפורום
אודות פורום הריון ולידה

פורום הריון ולידה מנוהל על ידי שירלי שוורץ, המשמשת כמנהלת מועדון היולדות של מרכז רפואי העמק בעפולה. התשובות בפורום יינתנו על ידי רופא מבית החולים:
* ד"ר שבתאי רומנו, מומחה למיילדות וגינקולוגיה המשמש כמנהל מערך נשים, מיילדות וגינקולוגיה.

במסגרת הפורום ניתן להעלות שאלות...

פורום הריון ולידה מנוהל על ידי שירלי שוורץ, המשמשת כמנהלת מועדון היולדות של מרכז רפואי העמק בעפולה. התשובות בפורום יינתנו על ידי רופא מבית החולים:
* ד"ר שבתאי רומנו, מומחה למיילדות וגינקולוגיה המשמש כמנהל מערך נשים, מיילדות וגינקולוגיה.

במסגרת הפורום ניתן להעלות שאלות במגוון נושאים הקשורים להריון ולידה, כגון התכוננות וקורסי הכנה ללידה, ניתוחים קיסריים מתוכננים, לידות פתולוגיות, הריון בסיכון גבוה, סכרת בהריון וניהול של הריון תקין. כמו כן, ניתן לשאול בפורום לגבי ניתוחים שמתבצעים במחלקת הנשים, סיבות לניתוחים ואופציות ניתוחיות, אנדומטריוזיס והיסטרוסקופיות. בנוסף, ניתן לשאול אודות טיפול בצניחת רחם ועל כל תחום הפוריות: אי פריון ראשוני ומשני, הפריה חוץ גופית, תרומת זרע, תרומת ביצית, תרומת עוברים, ועוד. הינכם מוזמנים לפנות אל מנהלי הפורום ולקבל תשובות מקצועיות.

מנהלי פורום הריון ולידה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • תוסף ברזל בהריון
    עדי
    23:57 25/01/21 25/01
    23:57
  • היי,
    אני אשמח לחוות דעת נוספת בנוגע לערכי ההמוגלובין שלי בהריון וההשפעה שלהם על המשך לקיחת תוסף מולטי-ויטמין להריון פרנטאל.
    אני נמצאת כרגע בשבוע ה13 להריון. בשל דלקות חוזרות באחת העניים, אני גם נמצאת במעקב אצל ראומטולוגית שהפנתה אותי לבדיקות דם מורחבות. הערכים שקיבלתי בבדיקות הדם באמצע שבוע 12 הם:
    -המוגלובין - 11.7 - נמוך מהמותר אבל להבנתי תקין להריון
    -ברזל - 115 - תקין 
    -Hematocrit - 34.7 - מעט נמוך
    -Ferritin - 136 - גבוה מהטווח
    - MCV mean cell volume: 88
    - MCH mean cell Hemoglobim: 29.8
    - MCHC-M.cell HB cont.: 33.7
    - RDW-Red Cell Distri.Width: 12.4%

למיטב הבנתי רמות ההמוגלובין שלי תקינות לשלב הזה בהריון. עם זאת, הפריטין קצת גבוה.
    התייעצתי עם הגיניקולוג שלי דרך המזכירה שלו. אני לא בטוחה שהוא ראה את כל התוצאות ושהוא תיקשר אליי את התשובה בצורה תקינה דרכה.
    לפי מה שהוא אמר, אני צריכה להפסיק לגמרי לקחת את תוסף הפרנטאל כי הוא מכיל 60 מ"ג ברזל ואני לא זקוקה לזה בגלל רמות הברזל והפריטין שלי.

אשמח לחוות דעת נוספת כי בפרנטאל יש תוספים אחרים חשובים (כמו יוד, חומצה פולית, ויטמין די ואחרים) וידוע לי שלאורך ההריון מאגרי הברזל מתדללים ככל שעובר הזמן עוד יותר ולכן כן כדאי לקחת תוספת ברזל כלשהי כדי להיות בצד הבטוח.
    כמו כן, כרגע לא נקבעו לי בדיקות להמשך מעקב, אלא רק ביקור אצל הגניקולוג בשבוע 18.

1. האם לדעתכם כדאי להמשיך לצרוך את התוסף פרנטאל?
    2. אם לא, האם יש סיכון בזה שאמשיך לקחת אותו?
    3. האם כדאי לקחת ברזל במינון אחר כלשהו?

תודה רבה על העזרה!

קבצים מצורפים:
    • צורפו קבצים שרק המנהל יכול לראות.
  • הגב ל: תוסף ברזל בהריון

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תוסף ברזל בהריון
    ד"ר שבתאי רומנו
    09:25 26/01/21 26/01
    09:25
  • את יכולה להמשיך עם הפרנטל הסכנה בעודף ברזל במקרה שלך נמוכה משום שכמו שכתבת יש ניצול של הברזל ע"י העובר לאורך ההריון וגם בהנקה .

בברכה,
    ד"ר שבתאי רומנו, מומחה למיילדות וגינקולוגיה המשמש כמנהל מערך נשים, מיילדות וגינקולוגיה בבית חולים העמק שבעפולה.
    מספר טלפון: 052-2488759
    מייל: [email protected]
  • הגב ל: תוסף ברזל בהריון

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021