X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום הריון ולידה
אודות הפורום
אודות פורום הריון ולידה

פורום היריון ולידה מנוהל על ידי מערכת האתר. במסגרת הפורום ניתן להעלות שאלות במגוון נושאים הקשורים להיריון ולידה, כגון התכוננות וקורסי הכנה ללידה, ניתוחים קיסריים מתוכננים, לידות פתולוגיות, היריון בסיכון גבוה, סוכרת בהיריון וניהולו של היריון תקין. כמו כן, ניתן לשאול בפורום לגבי ניתוחים שמתב...

פורום היריון ולידה מנוהל על ידי מערכת האתר. במסגרת הפורום ניתן להעלות שאלות במגוון נושאים הקשורים להיריון ולידה, כגון התכוננות וקורסי הכנה ללידה, ניתוחים קיסריים מתוכננים, לידות פתולוגיות, היריון בסיכון גבוה, סוכרת בהיריון וניהולו של היריון תקין. כמו כן, ניתן לשאול בפורום לגבי ניתוחים שמתבצעים במחלקת הנשים, סיבות לניתוחים ואופציות ניתוחיות, אנדומטריוזיס והיסטרוסקופיות. נוסף על כך, ניתן לשאול על טיפול בצניחת רחם ועל כל תחום הפוריות: אי-פריון ראשוני ומשני, הפריה חוץ-גופית, תרומת זרע, תרומת ביצית, תרומת עוברים ועוד. הינכם מוזמנים לפנות אל מנהלי הפורום ולקבל תשובות מקצועיות.

מנהלי פורום הריון ולידה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • המשך הרפס
    שני
    15:20 14/09/20 14/09
    15:20
  • שאלה אחרונה מצטערת על החפירה
    אם יש כרגע הרפס פעיל הסיכון הוא רק בלידה או גם עכשיו בזמן ההריון חלילה ניתן להדביק גם ככה ?
    בנוסף בבדיקת דם היום של הרפס נכתב ככה
    Hsv(1+2)igg ab -pozitive
    פה לא הבנתי מה המשמעות בתוצאות רשום שאם יש תשובה חיובית הייתה הדבקה באחד הסוגים בעבר מה שנכון בסוג 1 אבל בנוסף כתוב גם כך : עליה ברמת igg בדגימה מעידה על זיהום חריף בהווה בשונה מדגימה וחשד לזיהום רדום , רשום רק חיובי איך אפשר לדעת אם רמת הigg עלתה ?
    Hsv2 igg ab - nagative
    פה רשום בתוצאות שלא הייתה הדבקה בעבר בסוג 2

• הגב ל: המשך הרפס

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    ד"ר שבתאי רומנו
    11:13 15/09/20 15/09
    11:13
  • זה רק מראה עד כמה קבלת התשובות או שליחתם ללא הבנה גורמים לחששות מיותרים . אין כרגע כלל על פי התשובות עדות שיש לך הרפס . יש עדות שיש לך נוגדנים להרפס כנראה מעברך , בהרפס פעיל בד"כ יש עלייה בבדיקת IGG בהפרש של שבועיים בין בדיקה אחת לשניה והופעה של נוגדנים IGM חיוביים ולכן המידע שעליו התבססת לא פורש נכון . מאוד חשוב שכאשר נלקחת בדיקה ע"י רופא שיפענח עבורך את התוצאות ולא לשלוח בדיקות שהסיבה לכך לא ברורה מדוע . האם הועלתה אפשרות של מחלה חריפה ???
    כנראה שלא
    האם יש ממצאים קליניים ? כנראה שלא
    לכן כדאי לישר קו עם רופא הנשים המטפל להשלמת המידע על פי הממצאים .

בברכה,
    ד"ר שבתאי רומנו, מומחה למיילדות וגינקולוגיה המשמש כמנהל מערך נשים, מיילדות וגינקולוגיה בבית חולים העמק שבעפולה.
    מספר טלפון: 052-2488759
    מייל: [email protected]

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    שני
    11:51 15/09/20 15/09
    11:51
  • אני באמת מאוד מודאגת .... בדיקות הדם היו רק לבדיקת igg בלי igm שבודק מחלה פעילה , ולא כתוב רמה של הigg רק שחיובי ואם יש עליה במספר זה מעיד על מחלה פעילה אבל לא רשום מספר , במידה ואעשה שוב בדיקת דם עוד שבועיים כיצד אוכל להשוות ביניהם אם לא מצויין מספרם כעת :/ התורים לגניקולוגית רחוקים

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    ד"ר שבתאי רומנו
    15:19 15/09/20 15/09
    15:19
  • זה חסר תועלת ביצוע בדיקות מיותרות ללא סיבה . משמעות הבדיקה שבעבר נחשפת להרפס ופתחת נוגדים , מעבר לכך אין בבדיקה הנ"ל שום משמעות . אם היה חשש אז היו מורים לך לעשות גם IGM ןגם שתי בדיקות בהפרשים של שבועיים אחת מהשניה .

בברכה,
    ד"ר שבתאי רומנו, מומחה למיילדות וגינקולוגיה המשמש כמנהל מערך נשים, מיילדות וגינקולוגיה בבית חולים העמק שבעפולה.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    שני
    15:46 15/09/20 15/09
    15:46
  • אם יש נוגדנים להרפס מסוג 1 זה אומר שיש גם נוגדנים להרפס מסוג 2 למרות שהיה בעבר רק סוג 1 ?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    ד"ר שבתאי רומנו
    11:12 16/09/20 16/09
    11:12
  • לפי התשובה הראשונה ששלחת יש לך נוגדנים להרפס 1 ו-2 . את עסוקה בדברים חסרי ערך . כמו שאמרתי . אם שלחת בדיקה מבלי שצריך היה עכשו אנחנו מתעסקים בדברים חסרי ערך רפואי . כמובן הכול בטל ומבוטל אם נשלחה בדיקה בחשד למחלה פעילה של הרפס .

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    שני
    13:12 16/09/20 16/09
    13:12
  • אולי לא הסברתי את עצמי טוב ביום שלישי שעבר לפני שבוע ראיתי בשפתים החיצוניות בנרתיק כמו נפיחות למעלה בשניהם יבלת לא יודעת איך לקרוא לזה ובהמשך הופיע נקודות קטנות לבנות יש לציין שלא כואב בכלל , לא היה תור לגניקולוגית שלי לכן ביקשתי מהרופאת משפחה שלי תבדיקת דם להרפס מחר יש לי תור לגניקולוגית שלי אבל זה כמעט עבר נישאר מעט היבלת לכן לא יודעת אם היא תאכל לאבחן שזה הרפס או לא ... למה אמרת שאם הבדיקות בחשד למחלה פעילה זה בטל ?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    שני
    13:19 16/09/20 16/09
    13:19
  • הבדיקה נשלחה בחשד למחלה פעילה אז מה זה אומר?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    ד"ר שבתאי רומנו
    14:05 16/09/20 16/09
    14:05
  • זה לא אומר כלום מלבד העובדה שנחשפת לוירוס בעבר ויש לך נוגדנים , קרוב לודאי שזה התלקחות חוזרת אבל בכדי להגיד זאת צריך להסתכל ולראות האם יש עדות קלינית להרפס בפות או במקום אחר . ואז לבדיקה אין ערך בפני עצמו . ניתן לקחת משטח להדגים האם יש וירוס בפצעונים ?

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    שני
    15:25 16/09/20 16/09
    15:25
  • קודם כול אני רוצה להגיד לך תודה על הסבלנות :) שני דברים נוספים הבעיה העיקרית היא רק בלידה נכון בהריון עצמו אין סיכון חס וחלילה עד ללידה ? ואם בעבר הייתה חשיפה רק להרפס סוג 1 זה אומר שיש נוגדנים גם להרפס סוג 2 ?

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    ד"ר שבתאי רומנו
    10:16 17/09/20 17/09
    10:16
  • הבעיה העיקרית סביב הלידה , הסיכון של הדבקת העובר בהריון מאוד קטנה , על פי מה ששלחת יש לך נוגדנים לשני הסוגים של הרפס .

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • המשך הרפס
    שני
    11:12 17/09/20 17/09
    11:12
  • תודה רבה לך על המענה ממש מרגיע ונחמד שיש מישהו שמבין בתחום וניתן לקבל מידע מימנו זה מאוד עוזר שיהיה חג שמח

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024