X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח
אודות הפורום
אודות פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח

פורום נוירולוגיה מנוהל על ידי ד"ר סיון בלוך, מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי, רופאה בכירה ומנהלת שירות שבץ בבית חולים כרמל, ומנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית בבית חולים לין. בפורום ניתן להעלות כל שאלה הקשורה למערכת העצבים ולמחלות נוירולוגיות וכן לגבי תסמינים, אבחונים ודרכי בירור, תוצאות בדיקות, ט...

פורום נוירולוגיה מנוהל על ידי ד"ר סיון בלוך, מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי, רופאה בכירה ומנהלת שירות שבץ בבית חולים כרמל, ומנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית בבית חולים לין. בפורום ניתן להעלות כל שאלה הקשורה למערכת העצבים ולמחלות נוירולוגיות וכן לגבי תסמינים, אבחונים ודרכי בירור, תוצאות בדיקות, טיפולים אפשריים, שיקום ומניעה. בין היתר, ניתן לשאול בפורום בנושאי שבץ מוחי, אפילפסיה, כאבי ראש, הפרעות תנועה, מחלות עצב שריר, מחלות דלקתיות של המוח ובדיקות נוירולוגיות שונות. הינכם מוזמנים לפנות אל ד"ר סיון בלוך דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי מהיר.

מנהלי פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • תחושת שריפה ברגליים - b12 - דיקור מותני.
    נח
    22:55 21/10/19 21/10
    22:55
  • שלום
    תודה על התגובה על שאלות ששאלתי לפני כמה ימים בפורום.

יש לי שאלה נוספת
    כאמור- יש לי תחושת שריפה ברגליים ( מתגבר בישיבה- אך לא רק) כבר שנה בערך ( אולי יותר)
    הנוירולוג שהיה סקפטי לגבי התלונות שלי - שלח אותי בכל זאת לMRI
    ב MRI ספק נראה אות מוגבר עם האדרה קלושה. עמ שדרה גבי. d11
    עכשיו הנוירולוג מציע שאעשה דיקור מותני.

רקע חשוב- הייתי טבעוני שנים רבות - ולא לקחתי תוסף- בבדיקות אקראיות לפני שנה בערך הb12 היה נמוך (148) ומסתבר שגם היה נמוך יותר בבדיקות קודמות יותר מ2013 (101)! (שלא ידעתי עליהן)
    ( קרוב לודאי שלאורך כל השנים האלה בין לבין ה b12 היה נמוך גם כן)

בהתחלה ר.המשפחה ייחס את התלונות שלי לb12 - לקחתי תוסף אך תחושת השריפה ברגליים לא נעלמה- (בבדיקת דם b12 580)

מס שאלות ברשותך באותו עניין.
    - האם יכול להיות שכל התחושות נובעות ממחסור ב b12? (נוצר נזק משנים של b12 נמוך)

- האם יכול להיות שהתוספים "משקרים" בבדיקות הדם ואני עדיין במחסור? ( יש הרבה אינפו' ברחבי הרשת- על יעילות ב.דם בי12 - SERUM | MMA ) ושכדאי לקחת את התוסף בזריקות, וכך אולי תיתכן הקלה בסימפטומים (כאילו זה מה ההגוף שלי "מבקש"- והתוספים לא מספקים לו את מה שהוא צריך)

- האם מחסור כזה בb12 לאורך שנים יכול לגרום לMS?

-והאם בדיקור תוצאות חיוביות (Oligoclonal bands) הן בהכרח MS? או ייתכנו מחלות/ תופעות אחרות עם
    אותן תוצאות?

-והאם מחסור בb12 יקבל איזשהו ביטוי בתוצאות הדיקור?

- האם מחסור בb12 (בלבד) יכול להראות תוצאות "חיוביות" כאילו מדובר בMS?

סליחה על כמות השאלות - בעיקר אני רוצה להאיר את נושא ה b12 כי אורח החיים שלי היה קיצוני בהקשר הזה, ועם הסימפטומים שאני חווה, נשמע שיש קשר בין השניים.

תודה.

• הגב ל: תחושת שריפה ברגליים - b12 - דיקור מותני.

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תחושת שריפה ברגליים - b12 - דיקור מותני.
    ד"ר סיון בלוך
    11:14 23/10/19 23/10
    11:14
  • מחסור ב B12 יכול לעיתים גם לתת אות לא תקין ב MRI במיקום מסויים
    בדיקת נוגדנים אולגולקלונלים יכולה לעזור לכיוון האתיולוגיה של הבעיהממליצה להמשיך בירור לפי המלצת הנוירולוגי המטפל
    בברכת בריאות שלמה

בברכה,
    ד"ר סיון בלוך הינה מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי. משמשת כרופאה בכירה וכמנהלת שירות שבץ בבית החולים כרמל, וכמנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית במרכז הרפואי לין. שבחיפה.
    טלפון: 04-8250690
  • הגב ל: תחושת שריפה ברגליים - b12 - דיקור מותני.

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024