X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח
אודות הפורום
אודות פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח

פורום נוירולוגיה מנוהל על ידי ד"ר סיון בלוך, מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי, רופאה בכירה ומנהלת שירות שבץ בבית חולים כרמל, ומנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית בבית חולים לין. בפורום ניתן להעלות כל שאלה הקשורה למערכת העצבים ולמחלות נוירולוגיות וכן לגבי תסמינים, אבחונים ודרכי בירור, תוצאות בדיקות, ט...

פורום נוירולוגיה מנוהל על ידי ד"ר סיון בלוך, מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי, רופאה בכירה ומנהלת שירות שבץ בבית חולים כרמל, ומנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית בבית חולים לין. בפורום ניתן להעלות כל שאלה הקשורה למערכת העצבים ולמחלות נוירולוגיות וכן לגבי תסמינים, אבחונים ודרכי בירור, תוצאות בדיקות, טיפולים אפשריים, שיקום ומניעה. בין היתר, ניתן לשאול בפורום בנושאי שבץ מוחי, אפילפסיה, כאבי ראש, הפרעות תנועה, מחלות עצב שריר, מחלות דלקתיות של המוח ובדיקות נוירולוגיות שונות. הינכם מוזמנים לפנות אל ד"ר סיון בלוך דרך הפורום ולקבל מענה מקצועי מהיר.

מנהלי פורום נוירולוגיה ומחלות כלי הדם במוח

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • בדיקת mri מוח ארובות העיין ועמוד שדרה צווארי
    חנה
    00:25 21/05/19 21/05
    00:25
  • שלום רב, אני בת 64. בעקבות תלונה על זרמים בכתף,צוואר וראש ובבעיות בעיניים, נשלחתי לבדיקת mri מוח בלי ועם חומר ניגוד,ארובות העין ועמוד שדרה צווארי. אני חוששת מאוד מחומר הניגוד. אינני יודעת אם אני אלרגית ןהאם תהיינה תופעות לואי ובכלל קראתי על הנזק האפשרי שבחומר זה והסיכונים בקשר לתפקודי כליות.. יש לי מספר שאלות: א- לפני הבדיקה, עלי לעשות בדיקת דם לקריאטנין כבדיקה היחידה המבוקשת לתפקודי כליות. האם הבדיקה מספיקה כדי לתת מידע מספיק על תפקוד הכליות?(יש לי אבנים בכליות האם יש בכך סיכון?) ב- האם חומר הניגוד הכרחי לבדיקה ולא מסוכן? ג-האם הבדיקה נערכת באופן רצוף(כ 50 דקות) או בשני שלבים? ד-האם כדאי ןאפשר לקחת כדור הרגעה (לוריוון) לפני הבדיקה? (מחשש ממקום סגור..ובכלל..) והאם לא יוסיף על תופעות לואי אפשריות? אני עושה בדיקה כזו בפעם הראשונה וקצת חוששת. תודה ...

• הגב ל: בדיקת mri מוח ארובות העיין ועמוד שדרה צווארי

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר סיון בלוך
    11:52 30/05/19 30/05
    11:52
  • לפני הזרקת חומר הניגוד יש לבצע בדיקת דם לתיפקודי כליות , בדיקה זו מספיקה על מנת לוודא כי התיפקוד הכלייתי מספיק על מנת לפנות את חומר הניגוד בהמשך.
    תופעות הלוואי מחומר הניגוד שניתן ב MRI הן נדירות מאוד, תוסםת חומר ניגוד מעלה את הרזולוציה של הבדיקה .
    הבדיקה מתבצעת ללא הפסקה וניתן, ואף מומלץ, במידה ויש חששות מהבדיקה, ליטול לורין.
    שיהיה בהצלחה.
    בברכת בריאות שלמה

בברכה,
    ד"ר סיון בלוך הינה מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי. משמשת כרופאה בכירה וכמנהלת שירות שבץ בבית החולים כרמל, וכמנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית במרכז הרפואי לין. שבחיפה.
    טלפון: 04-8250690

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    חנה
    23:33 31/05/19 31/05
    23:33
  • תודה על התשובה המפורטת ובכל זאת ברצוני לוודא,ליתר ביטחון,- א-האם בדיקת דם לתפקודי כליות הכוונה ל קריאטנין בלבד? האם חלבון בשתן אינו מדד שנלקח בחשבון? ב- האם שינוי בערך הקריאטנין תוך חצי שנה מלמד על פגיעה מסוימת בכליה? (לפני 6 חודשים היה לי הערך-0.51 וערכי היחוס 0.5-0.9 ובבדיקת הדם השבוע היה הערך 0.66 וערכי היחוס השתנו ל 0.2-1.2 )האם השינוי מעיד על בעיה? תודה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר סיון בלוך
    12:08 10/06/19 10/06
    12:08
  • ערך הקראטנין יגול להשתנות מעט מבדיקה לבדיקה , כל עוד הוא בטווח התקין , אין בכך שום בעיה.
    בברכת בריאות שלמה

בברכה,
    ד"ר סיון בלוך הינה מומחית לנוירולוגיה ושבץ מוחי. משמשת כרופאה בכירה וכמנהלת שירות שבץ בבית החולים כרמל, וכמנהלת המרפאה הנוירו-וסקולרית במרכז הרפואי לין. שבחיפה.
    טלפון: 04-8250690

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024