X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום רפואת ילדים וטף
אודות הפורום
אודות פורום רפואת ילדים וטף

פורום רפואת ילדים וטף מאפשר לכם ההורים לקבל מענה מהיר ומקצועי. הפורום מנוהל על ידי ד"ר מוטי חיימי, רופא ילדים מומחה ברפואת ילדים ובהמטולוגיה ואונקולוגיה של ילדים, מורשה ברפואה אסתטית (עיצוב שפתיים וחומצה היאלורונית). ילדים ותינוקות נוטים לסבול מבעיות רפואיות שונות המעוררות בהורים דאגה רבה,...

פורום רפואת ילדים וטף מאפשר לכם ההורים לקבל מענה מהיר ומקצועי. הפורום מנוהל על ידי ד"ר מוטי חיימי, רופא ילדים מומחה ברפואת ילדים ובהמטולוגיה ואונקולוגיה של ילדים, מורשה ברפואה אסתטית (עיצוב שפתיים וחומצה היאלורונית). ילדים ותינוקות נוטים לסבול מבעיות רפואיות שונות המעוררות בהורים דאגה רבה, וכן הזדקקות לייעוץ מקצועי. על מנת שתוכלו להבין את מצבו של הילד בצורה טובה יותר, לעמוד על תוצאות בדיקות ואבחונים, ולפנות לטיפול רפואי הולם, מאפשר לכם הפורום לכתוב שאלות וגם ללמוד מניסיונם של מבקרים אחרים באתר. בין היתר ניתן להעלות שאלות הנוגעות למחלות עונתיות, ליקויי התפתחות, פציעות שונות, הצטננות, תולעים, חיסונים, מחלת הנשיקה, אבעבועות רוח, שיעולים, עצירות ושלשולים וכל מחלת ילדים אחרת. הינכם מוזמנים להיעזר בפורום ולקבל תשובות מד"ר מוטי חיימי במהירות האפשרית.

מנהלי פורום רפואת ילדים וטף

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעה מאת תאריך ושעה
  •   המוגלובין ופריטין נמוכים לאחר תרומת דם
    בת 23
    10/09/2017 00:00
  • מזכירה מהודעתי האחרונה.

ב4 לאוגוסט תרמתי תרומת דם מלאה במד''א ללא בעיות חוץ מסחרחורות בשעות שאחרי.
    ב20 לאוגוסט התקשרו אליי מבנק הטסיות בבלינסון ללא קשר (תורמת קבועה כמעט כל חודש) בבקשה לבוא לתרום כי יש מחסור חמור בטסיות.
    כשהגעתי עשו כרגיל ספירת דם שהגיעה תוך 40 שניות בתוצאה נמוכה-10.5, כשבדרך כלל ההמוגלובין שלי נבדק אצלם ובמעבדת קופ''ח בחצי שנה האחרונה תמיד מעל 12. גם לחץ הדם היה מעט נמוך, 115 על 70 ולא נתנו לי לתרום עם בקשה לחזור לרופא המטפל.
    חזרנו על הספירה כדי לוודא שלא הייתה טעות אצלם וההמוגלובין חזר 10.7 (עלה ב0.02), הפריטין צנח ל 4.4 (לפני שבועיים עמד על 5.6), ברזל 29, טרנספרין תקין, LDH GOPT GGT תקינים, חומצה פולית עלתה מעט ל8.5 וB 12 תקין.

למרות תרומת הדם, רופא המשפחה שלי טוען שהצניחה ברמת ההמוגלובין והפריטין חדה מדי ולא נראית כסיבה לצניחה המהירה. לדבריו תמיד הייתי על סף האנמיות עם ברזל נמוך (מקסימום 50) ופריטין והמוגלובין נמוכים (בסביבות ה11.5) ואמר שכרגע עם פריטין 4.4 וברזל 29 הם ממש ברצפה ויש להעלות את הרמה כמה שיותר מהר. הוא אמר שאילו כדורי הרזל שרשם לי לא יועילו עד סוף החודש או שיגרמו לי עצירות (ובמילא יש לי בעיה עם זה בחודשים האחרונים) מיד לחזור אליו לשקול טיפול בעירויי ברזל, וגם לשקול בירור גסטרו למעי הדק וקולונוסקופיה כדי לוודא שאין דימום משם...
    אני בריאה למעט אסתמה ותת פעילות תת קלינית בבלוטת התריס, לוקחת יוטירוקס 50 מ''ג כבר חודשיים בהנחיית אנדו' כדי לראות אם יעזור בתלונות על עצירות, עייפות, מועקות בחזה וסחרחורות.

האם הוא לא מעט מגזים בדחיפות לעירויי ברזל בהתחשב בתרומת הדם האחרונה, או שהצניחה בהמוגלובין חדה מדי למרות התרומה?

תודה

• הגב ל: המוגלובין ופריטין נמוכים לאחר תרומת דם

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  •   המוגלובין ופריטין נמוכים לאחר תרומת דם
    ד"ר מוטי חיימי
    17/10/2017 17:43
  • אני מסכים אתך שלא נראה שיש צורך כעת בעירוי ברזל, ויש לתת הזדמנות לטיפול בברזל דרך הפה לפעול.
    אם לא יהיה שיפור- יש לערוך בירור גניקולוגי ושל מערכת העיכול (מקורות אפשריים לאובדן דם)

בברכה,
    ד"ר מוטי חיימי, רופא ילדים מומחה ברפואת ילדים ובהמטולוגיה ואונקולוגיה של ילדים.
    מורשה ברפואה אסתטית (טיפולי אסתטיקה וחומצה היאלורונית).
    לפרטים ותיאום פגישה: [email protected]
  • הגב ל: המוגלובין ופריטין נמוכים לאחר תרומת דם

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  •   המשך
    בת 23
    11/11/2017 23:41
  • לבקשת רופא המשפחה שלי חזרנו על ספירה ופריטין, המוגלובין כעת 11.1 (היה 10.7 חודש שעבר) ופריטין דווקא ירד מעט מ4.4 ל4.3, כל זאת תחת פריפול כבר כמעט חודשיים.
    מצד שני אני גם עם שלשולים של עד 5 פעמים ביום (מימי מאוד וחסר צורה) כבר כמעט חודשיים גם כן שהתחילו עוד לפני הפריפול.

רופא המשפחה שלי מודאג ורוצה שאתחיל עירויי ברזל לא יאוחר משבועיים מעכשיו כי לדבריו עוד כמה שבועות הגוף ינצל את כל הפריטין שנשאר וההמוגלובין יירד לי בבת אחת ל7-6 מה שיוביל אותי למיון ועירויי דם. הוא חושב שיש לי בעיית ספיגה במעי למרות שאני במעקב גסטרו במילא בחודשים האחרונים (בשל מועקות בחזה וצרבות, שלשולים ועצירויות לסירוגין) עם קלפרוטקטין תקין לחלוטין, CT מעי תקין (לא רוצה לעשות קולונוסקופיה) וללא צליאק בבדיקת דם. הגסטרוסקופיה מתוכננת לינואר.
    מחזור כרגיל ואיננו השתנה כבר שנים וUS רחם תקין.

האם לדעתך אכן יש בעיית ספיגה אם כל הבדיקות (למעט קולונו שאני לא מוכנה לעשות) מראות שהמעי תקין ואין מחלה או שאולי מקור הבעיה אינו במערכת העיכול? והאם לדעתך הרופא שלי אינו מגזים ואכן יש דחיפות למתן ברזל בשבועיים הקרובים אחרת אגיע למיון ולעירוי דם?

תודה.

• הגב ל: המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  •   המשך
    ד"ר מוטי חיימי
    15/03/2018 18:28
  • אם ההמוגלובין עלה ל-11.1 תחת הטיפול דרך הפה- זה מראה שיש ספיגה ויש תגובה, אך יש צורך להמשיך בטיפול לפחות למספר חודשים!!
    אין טעם לבדוק שוב אחרי חודש אחד, גם אם הפריטין לכאורה "ירד".

בכל מקרה- לגבי צורך בטיפול דרך הוריד- נראה לי קצת נמהר- ומי שצריך להחליט על כך הוא המטולוג ולא רופא המשפחה

בברכה,
    ד"ר מוטי חיימי, רופא ילדים מומחה ברפואת ילדים ובהמטולוגיה ואונקולוגיה של ילדים.
    מורשה ברפואה אסתטית (טיפולי אסתטיקה וחומצה היאלורונית).
    לפרטים ותיאום פגישה: [email protected]
  • הגב ל: המשך

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2018