X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורולוגיה כללית
אודות הפורום
אודות פורום אורולוגיה כללית

פורום אורולוגיה כללית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר יבגני גלייזרוב. ד"ר יבגני גלייזרוב הינו אורולוג מומחה במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל, חיפה. מטרתו ש...

פורום אורולוגיה כללית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר יבגני גלייזרוב. ד"ר יבגני גלייזרוב הינו אורולוג מומחה במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל, חיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות בנושא: ערמונית מוגדלת, תרופות להקטנת \ קיווץ ערמונית, תופעות לוואי, השתנה לילית, דלקת בדרכי השתן, תכיפות במתן שתן, דחיפות במתן שתן, הפרעות במתן שתן, דם בשתן, עצירת שתן, אבנים בכיס השתן, היצרות בשופכה, הידרוצל, כאבים במותן, כאבים באשכים ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורולוגיה כללית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • אבן בכליה
    Asher
    04:12 19/11/15 19/11
    04:12
  • שלום וברכה.
    שמי אשר ואני מתגורר כעת בניו יורק.
    סליחה מראש על האריכות.
    לפני שבוע ביום רביעי לפנות בוקר שעתיים אחרי שהתעוררתי עם כאבים עזים בבטן התחתונה עם נטיה לצד ימין פניתי לחדר מיון שם נעשתה לי בדיקת CT בה התגלה כדלהלן:
    There is a 2 or 3 mm distal right ureteral/UVJ stone with some possible right hydronephrosis. There is mild right perinephric induration.
    הרופר אמר לי שהאבן כבר כמעט בשלפוחית ושהיא כנראה תצא מעצמה. הוא שלח אותי הביתה עם מרשם ל FLOMAX ומשכחי כאבים.
    עוד באותו היום חלפו הכאבים העזים בבטן התחתונה ובלילה יצא עם השתן דם וחתתיכות שנראו כמו דם קרוש או חול אדום נימוח. למחרת החלו כאבים קלים עד בינוניים להפריע לי כשמיקום הכאב מחליף בין אמצע הבטן בצד ימין לבין הגב.
    בששי בלילה שוב יצא עם השתן דם ומשהו שנראה והרגיש כמו חתיכות עור כמו גם החול האדום או חתיכות קטנות של דם קרוש.
    למרות שאת האבן מעולם לא ראיתי יוצאת, מני אז גם הכאבים הבינוניים ירדו בהדרגה וביום שני הלכתי לעבודה כרגיל.
    מה שמפריע לי זה שבכל זאת מיני אז בכל זאת נשארו עקצוצים כאלו ואחרים שלולא היה לי את האבן כנראה שלא הייתי מתייחס אליהם, אך כעת אני כמובן יותר מתייחס לכאבים.
    הכאבים אמנם לרוב קלים מאוד אך לפעמים מתחזקים עם פעילות היום או מורגשים כשאני עושה פעולות ספיציפיות כמו חגירת חרוגת בטיחות ברכב, כשהם מחליפים מקום בין צד הבטן (FLANK) לקידמת הבטן ולפעמים גם עם הקרנה לגב, למרות שנראה לי שכל יום שעובר ישנם פחות כאבים שהרי ביום הראשון זה הרגיש כמ שברי זכוכית בתוך הבטן הרי שעכשיו זה בא בדמות עקיצה פה ועקיצה יותר חזקה שם שנעלמת אחרי זמן קצר. אך זה כבר שבוע שלם שאני לא PAIN FREE.
    שאלותיי הן:
    1. האם זה נורמלי ששבוע אחרי עדיין יהיו לי עקצוצים כאלו ואחרים?
    2. האם מסתבר שהאבן אף פעם לא יצאה והיא הגורמת לכל זה?
    3. יכול להיות שהאבן גרמה לי לפציעה פנימית והיא הגורמת לכל זה? האם זה מצב מסוגן?
    4. קיבלתי תור לאורולוג בעוד כשבועיים וחצי, האם כל התסמינים שלי מחייבים אותי לחפש בדחיפות אחר תור מהיר יותר לאורולוג או שאם אין החמרה אני יכול להמתין?

המון תודות
    אשר

• הגב ל: אבן בכליה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • אבן בכליה
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    09:48 19/11/15 19/11
    09:48
  • שלום אשר
    עדיין יכולים להיות כאבים/מיחושים/עקצוצים וכוי אם האבן לא נפלטה
    התופעות בפני עצמן אינן מסוכנות , ביציעת אבן לרוב יש פגיעה ברירית דרכי שתן שמחלימה ספונטנית ללא שום SEQUELAE
    לפי סיפורך לא ניתן להסיק שאבן נפלטה , עליך להמשיך פלומקס (אומניק) עד לביקור אצל אורולוג , ככל הנראה תצטרך בדיקת הדמיה נוספת לוידוי מצב האבן לפי החלטת אורולוג אותו תבקר
    במקרה כמו שלך (מבחינת מיקום וגודל אבן) זה טיפול הבחירה להמתין חודש ימים עם טיפול שמרני בתרופות מסוג שאתה נוטל כי סיכויי פליטת אבן עצמונית הינם גבוהים. כמובן במידה ומופיעים כאבים חזקים /חום יש לפנות לעזרה רפואית מייד ולא להמתין לתור שקבעת
    כל טוב

בברכה,
    ד"ר יבגני גלייזרוב, מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ו"לין".
    טלפון: 04-8250843
  • הגב ל: אבן בכליה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019