X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורולוגיה כללית
אודות הפורום
אודות פורום אורולוגיה כללית

פורום אורולוגיה כללית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר יבגני גלייזרוב. ד"ר יבגני גלייזרוב הינו אורולוג מומחה במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל, חיפה. מטרתו ש...

פורום אורולוגיה כללית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר יבגני גלייזרוב. ד"ר יבגני גלייזרוב הינו אורולוג מומחה במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל, חיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות בנושא: ערמונית מוגדלת, תרופות להקטנת \ קיווץ ערמונית, תופעות לוואי, השתנה לילית, דלקת בדרכי השתן, תכיפות במתן שתן, דחיפות במתן שתן, הפרעות במתן שתן, דם בשתן, עצירת שתן, אבנים בכיס השתן, היצרות בשופכה, הידרוצל, כאבים במותן, כאבים באשכים ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורולוגיה כללית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • מעקב בזמן טיפול בטוסטוסטרון תחליפי
    יוסי
    07:04 06/11/15 06/11
    07:04
  • שלום

בן 42, מטופל מזה כמה חודשים בתחליף לטוסטוסטרון (ג'ל בהתחלה, וכעת זריקת נבידו)
    1. מעבר למעקב אחר רמות טוסטוסטרון בדם, איזה מעקב נדרש?
    2. האם זה משפיע על הורמונים נוספים?
    3. האם נדרש מעקב בדיקות דם? איזה? באיזו תדירות? (קראתי שזה עלול להשפיע על ספירות הדם ותפקודי כבד)
    4. ולגבי הערמונית, שאלתי אורולוג, והוא אמר לי שבגילי (42) אין צורך בבדיקה. האם זה אכן כך באופן מוחלט? או שיש הנחיות/המלצות כלשהן?

תודה רבה

• הגב ל: מעקב בזמן טיפול בטוסטוסטרון תחליפי

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מעקב בזמן טיפול בטוסטוסטרון תחליפי
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    09:13 07/11/15 07/11
    09:13

• שלום יוסי
    קודם כל הטיפול במצב של חוסר טסטוסטרון יש לבצע בשיתוף פעולה הדוק עם רופא אנדוקרינולוג שתפקידו היתי מגדיר כמוביל
    ניהול ומעקב כולל:
    הערכה קלינית לרבות בדיקת שד וערמונית הערכה לבבית ,רמות טסטוסטרון,ספירת דם,PSA לפני תחילת טיפול
    הערכה קלינית,ספירת דם,PSA ,רמות טסטוסטרון 3, 6 ו12 חודשים לאחר תחילת טיפול ואחר כך פעם בשנה
    למרות גילך צעיר לא היתי מדלג על מעקב PSA עקב העדר הוכחות כעת של בטיחות טיפול בהשלמת טסטוסטרוןלטווח ארוך מבחינת סיכון להתפתחות שאת הערמונית , לטווח קצר נראה שטיפול לא מעלה שכחיות של שאת ערמונית
    למרות שזה לא צויין בהנחיות איגוד אורולוגי אירופאי (לע"ל)מעקב תפקודי כבד ובדיקת שד תקופתית נראים הגיוניים
    כל טוב

בברכה,
    ד"ר יבגני גלייזרוב, מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ו"לין".
    טלפון: 04-8250843
  • הגב ל: מעקב בזמן טיפול בטוסטוסטרון תחליפי

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה, והמשך השאלה
    יוסי
    01:13 17/11/15 17/11
    01:13
  • שלום

אכן אין זה במקום המשך הטיפול והמעקב אצל האנדוקרינולוג.

למה הכוונה בבדיקת שד? זה רלוונטי גם לגבר?
    מה כלול ב"הערכה לבבית"?
    לאור העובדה שהאורולוג לא מצא לנכון לבדוק פיזית את הערמונית, האם אני יכול להסתפק במעקב אחר רמות PSA בדם ולדעת שאני מכוסה מבחינת הסיכון להגדלת הערמונית?
    אני שואל זאת גם באופן כללי, וגם לאור העובדה שבין כה וכה אני סובל קצת מבעיה במתן/זרימת השתן, כך שלא אוכל לראות בזה סמן קליני שיעורר חשד אם חלילה תהיה הגדלה של הערמונית

תודה ולילה טוב

• הגב ל: תודה, והמשך השאלה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה, והמשך השאלה
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    15:30 18/11/15 18/11
    15:30
  • שלום
    בדיקת שד פירוש הדבר מישוש והסתכלות , במידה וקיים חשד לממצא משמעותי בירור נוסף .רלוונטי לגברים הזקוקים טיפול להיפוגונדיזם עקב כך ששאת שד מהווה התווית נגד לטיפול משלים בטסטוסטרון
    הערכה לבבית - שיחה עם רופא משפחה/פנימאי/קרדיולוג לגבי תסמינים הקשורים לאפשרות של נוכחות בעית לב אפשרית ובדיקה גופנית מכוונת , המשך הערכה לפי ממצאים
    רמת PSA בלבד אינה מספקת מבחינת מעקב מבחינת ערמונית לדעתי - במיוחד עם אתה גם סובל מהפרעות בהטלת שתן
    כל טוב

בברכה,
    ד"ר יבגני גלייזרוב, מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ו"לין".
    טלפון: 04-8250843
  • הגב ל: תודה, והמשך השאלה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019