X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורולוגיה כללית
אודות הפורום
אודות פורום אורולוגיה כללית

פורום אורולוגיה כללית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר יבגני גלייזרוב. ד"ר יבגני גלייזרוב הינו אורולוג מומחה במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל, חיפה. מטרתו ש...

פורום אורולוגיה כללית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגייה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר יבגני גלייזרוב. ד"ר יבגני גלייזרוב הינו אורולוג מומחה במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל, חיפה. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות בנושא: ערמונית מוגדלת, תרופות להקטנת \ קיווץ ערמונית, תופעות לוואי, השתנה לילית, דלקת בדרכי השתן, תכיפות במתן שתן, דחיפות במתן שתן, הפרעות במתן שתן, דם בשתן, עצירת שתן, אבנים בכיס השתן, היצרות בשופכה, הידרוצל, כאבים במותן, כאבים באשכים ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורולוגיה כללית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • חיוניות בדיקת ציסטואורתרוסקופיה
    meyi
    18:08 17/12/18 17/12
    18:08
  • אני בן 67 בריא באופן כללי
    psa ירד מ 7.05 באפריל 2018 ל 5 נובמבר 2018
    ב mri ביוני שנה זו נפח ערמונית 39 סמ"ק. ב us כעת דווח על 60 סמ"ק (לפני כן היה כ 45) - לטענת הרופא ייתכן וקיימת טעות באחת הבדיקות

בבדיקת "פלומטריה: 4.9/234 עקומה מוארכת מקוטעת שארית 137 מ"ל
    "צב"ס(פיענוח) אבנים רבות בשלפוחית השתן. בצילום "אבנים רבות מסוידות בשלפוחית"
    ב us "שלפוחית שתן בקיבולת טובה, עם טרבקולציה קלה בדפנות".
    אני משתמש מזה שנים ב permixon 160 פעמיים ביום
    בדיקת שתן שלי במשך השנים ללא זיהומים או ממצאים שליליים אחרים

בחודש האחרון חל שיפור במתן שתן

לאור תוצאות אלה של us, צילום בטן ובדיקת זרם שתן המליץ הרופא על תוספת תרופה של פרומניקס 0.4 פעם ביום וכן ביצוע בדיקת ציסטואורתרוסקופיה כדי לראות טוב יותר את מצב השלפוחית והאבנים.

שאלותיי: א. האם זרימת השתן כה חמורה שיש צורך בתוספת תרופה?
    ב. מה החיוניות בבדיקה פולשנית זו והאם תרומתה לידע ולטיפול שווים את הסבל, אי הנוחות והסיכונים שבה? או לחילופין האם בדיקת mri לא תיתן מידע מספיק (לא פולשנית, לא גורמת אי נוחות ואין בה סיכונים).
    ג. קראתי שסיאליס (או כדור אחר מאותה קבוצה שנמצא בסל הבריאות) נותן תוצאות דומות של הרחבת צינור השתן ומשתמשים בו לצורך כך. האם אינו עדיף על פרומניקס? אין לי לחץ דם נמוך ולא בעיות לב.

בהערכה רבה

• הגב ל: חיוניות בדיקת ציסטואורתרוסקופיה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    meyi
    18:10 17/12/18 17/12
    18:10
  • אשמח לתשובה גם במייל (שכחתי לציין)

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    meyi
    08:23 18/12/18 18/12
    08:23
  • ברצוני להוסיף כי משקלי סביר ואינני מתעורר בלילה לשירותים (אני קם בין 5 ל 7 בבוקר)

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    10:11 20/12/18 20/12
    10:11
  • מבחינת אבנים בדרכי שתן לרבות כיס שתן בדיקת בחירה הינה CT פרוטוקול אבנים (דווקא MRI בדיקה לא טובה לאבנים בדרכי שתן)
    מתן תרופה כמו פרומניקס הינו טיפול בעקר בתסמינים של הפרעות בהשתנה (בתנאי שאי סיבה אחרת שמסבירה אותן והנחת עבודה שמדובר בהגדלת ערמונית שפירה כסיבת התלונות). לפי תוצאת בדיקת זרימת שתן נראה שיש סכוי טוב שתרופה כמו פרומניקס תשפר את התלונות
    סיאליס יומי 2.5 או 5 מ"ג /יום יכול להיות חלופה לתרופות מסוג של פרומניקס או גם ניתן להשתמש בהן ביחד .

בברכה,
    ד"ר יבגני גלייזרוב, מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ו"לין".
    טלפון: 04-8250843

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    10:12 20/12/18 20/12
    10:12
  • ראה תשובה קודמת .

בברכה,
    ד"ר יבגני גלייזרוב, מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ו"לין".

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    10:13 20/12/18 20/12
    10:13
  • אני עונה רק בפורום

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    meyi
    09:20 21/12/18 21/12
    09:20
  • תודה רבה

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    15:23 03/01/19 03/01
    15:23
  • בהצלחה

בברכה,

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הפרעות מתן שתן, סיאליס, פרומניקס
    meyi
    18:57 23/01/19 23/01
    18:57
  • בהמשך: מזה שבוע אני משתמש בטאדם 5 (סיאליס) ואני לא רואה שיפור בזרימת שתן, אחרי כמה זמן לערך אני אמור להבחין בשיפור בזרימה?

כמה זמן אחר שימוש בפרומניקס אני אמור להבחין בשיפור בזרימת שתן? האם תופעת שפיכה אחורית (כתוצאה משימוש בתרופה זו) שכיחה? האם לאחר הפסקת השימוש בתרופה תופעה זו נעלמת?
    רב תודות על התיחסותך.

• הגב ל: הפרעות מתן שתן, סיאליס, פרומניקס

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • הפרעות מתן שתן, סיאליס, פרומניקס
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    10:44 07/02/19 07/02
    10:44
  • בשתי התרופות זה יכול לקחת מס' שבועות .
    שפיכה אחורית בזמן שימוש בפרומניקס הינה יחסית שכיחה ובד"כ חולפת לאחר הפסקת טיפול

בברכה,
  • הגב ל: הפרעות מתן שתן, סיאליס, פרומניקס

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019