X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורולוגיה כללית
אודות הפורום
אודות פורום אורולוגיה כללית

פורום אורולוגיה כללית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגיה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפים לניהול הפורום ד"ר גאזי פארס, ד"ר גל רינות מזרחי וד"ר מהרן כבהה. ד"ר גאזי פארס הינו מומחה לכירורגיה אורולוגית וסגן ...

פורום אורולוגיה כללית שע"י מחלקת אורולוגיה בבית החולים כרמל בחיפה מנוהל על ידי ד"ר יורם דקל, מומחה בכירורגיה אורולוגית ומנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפים לניהול הפורום ד"ר גאזי פארס, ד"ר גל רינות מזרחי וד"ר מהרן כבהה. ד"ר גאזי פארס הינו מומחה לכירורגיה אורולוגית וסגן מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל, ד"ר גל רינות מזרחי היא אורולוגית מתמחה בכירורגיה אורולוגית במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל וד"ר מהרן כבהה הינו רופא אורולוג בכיר במחלקה האורולוגית במרכז הרפואי כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות בנושא: ערמונית מוגדלת, תרופות להקטנת \ קיווץ ערמונית, תופעות לוואי, השתנה לילית, דלקת בדרכי השתן, תכיפות במתן שתן, דחיפות במתן שתן, הפרעות במתן שתן, דם בשתן, עצירת שתן, אבנים בכיס השתן, היצרות בשופכה, הידרוצל, כאבים במותן, כאבים באשכים ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורולוגיה כללית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • החלפת דואודרט בתרופה בעלת מעכב יצירת DHT בלבד
    מתייעץ
    18:11 04/04/18 04/04
    18:11
  • שלום,
    אבי בן 71 ובעקבות הגדלה שפירה של הערמונית (והסימפטומים הלא נעימים הנלווים לה) הוא מקבל ב-15-16 חודשים האחרונים "דואודרט". לפי מה שאני מבין, התרופה עוזרת לו באופן משמעותי, אם כי לא באופן מושלם (הוא עדיין קם די הרבה פעמים בלילה להטיל שתן).

לפני כמה חודשים, אחרי שקם בלילה לעשות את צרכיו, הוא כנראה התעלף לרגע קצר, נפל על הפנים, פצע את הסנטר ושבר את השיניים הקדמיות. מסתבר שהוא חווה סחרחורות (או משהו בסגנון) כמה פעמים מאז שהחל לקחת את התרופה. אני ביולוג, אז יש לי קצת הבנה בתחום, ולמרות שבהתחלה חשבתי שההתעלפות קשורה בגיל של אבי, כשקראתי ממה התרופה מורכבת הבנתי שכנראה שזה באמת בגלל התרופה, ויותר נכון בגלל המרכיב בה שחוסם רצפטורים אלפא אדרנרגיים.

בהנחה שזו באמת סיבה אפשרית לסחרחורת והנפילה, השאלה שלי היא כזו: מכיוון שהוא מטופל כבר יותר משנה ב"דואודרט" האם יש סיכוי סביר שבזכות מעכב יצירת ה-DHT שבתרופה הערמונית שלו כבר הוקטנה מספיק (איך בודקים את זה? אולטרסאונד?) כך שהוא כבר לא ממש "נהנה" מהמרכיב היותר סימפטומטי (חוסם הרצפטורים האלפא אדרנרגיים) שבתרופה? האם יש סיכוי סביר שאם יקבל במקום תרופת "קומבו" שכזו תרופה שמכילה רק את מעכב יצירת ה-DHT הוא לא יחווה החמרה (מורגשת) בסימפטומים הקשורים בשלפוחית?

הוא לא דיבר על זה עם האורולוג שלו, לפי דעתי בגלל שהוא פחד שיפסיקו לו את הטיפול כליל והסימפטומים של הערמונית המוגדלת יחמירו בחזרה. מכיוון שהעניין הזה של סחרחורות והתעלפויות - בוודאי שבגילו - זה ממש לא משחק ילדים, אני תוהה האם יש סיכוי סביר שניתן יהיה לפתור את בעיית הסחרחורות/התעלפויות מבלי לגרום להחמרה ניכרת בסימפטומים הקשורים בהטלת שתן (ומבלי כמובן להגדיל את הסיכוי להתפתחות של סרטן הערמונית - אם זה בכלל משהו שיכול להתפתח מהגדלה שפירה של הערמונית).

תודה מראש!

• הגב ל: החלפת דואודרט בתרופה בעלת מעכב יצירת DHT בלבד

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • החלפת דואודרט בתרופה בעלת מעכב יצירת DHT בלבד
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    12:08 17/04/18 17/04
    12:08
  • שלום
    במידה ואביך עבר בירור של סחרחורת ולא נמצאה סיבה אחרת פרט לטיפול בדואדרט - כעבור שמעל שנה של טיפול בהחלט יש מקום לשקול הפסקת דואדרט ולעבור לטיפול באוודרט (ארמוניה) בלבד תוך ידיעה שיש סיכוי מסויים (לא גבוה) שתחיל החמרה בתסמינים של הטלת שתן

בברכה,
    ד"ר יבגני גלייזרוב, מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ו"לין".
    טלפון: 04-8250843
  • הגב ל: החלפת דואודרט בתרופה בעלת מעכב יצירת DHT בלבד

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה רבה!
    מתייעץ
    13:59 17/04/18 17/04
    13:59
  • תודה רבה!

• הגב ל: תודה רבה!

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • תודה רבה!
    ד"ר יבגני גלייזרוב
    12:04 02/05/18 02/05
    12:04
  • כל טוב

בברכה,
    ד"ר יבגני גלייזרוב, מומחה בכירורגיה אורולוגית, רופא בכיר במחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי כרמל ו"לין".
    טלפון: 04-8250843
  • הגב ל: תודה רבה!

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2021