X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום מחלות וטיפולי רשתית
אודות הפורום
אודות פורום מחלות וטיפולי רשתית

פורום מחלות וטיפולי רשתית מנוהל על ידי ד"ר יורה ברק, מומחה מוביל בתחומו הנמנה על הסגל הרפואי של "מעין" - מרכז רפואי מתקדם לניתוחי עיניים. ד"ר יורה ברק משמש כמנהל יחידת הרשתית במערך העיניים של בית החולים רמב"ם בחיפה. מטרתו של הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות במגוון תחומים הקשורים לבריאות, ל...

פורום מחלות וטיפולי רשתית מנוהל על ידי ד"ר יורה ברק, מומחה מוביל בתחומו הנמנה על הסגל הרפואי של "מעין" - מרכז רפואי מתקדם לניתוחי עיניים. ד"ר יורה ברק משמש כמנהל יחידת הרשתית במערך העיניים של בית החולים רמב"ם בחיפה. מטרתו של הפורום היא לאפשר לכם לשאול שאלות במגוון תחומים הקשורים לבריאות, למחלות ולטיפולים ברשתית: היפרדות רשתית מדופן העין, ניוון רשתית, דלקות ברקמות העין, בצקת ברשתית, טיפול תרופתי וניתוחי רשתית, טיפולי לייזר וזריקות אווסטין. הנכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום ו/או לפנות ישירות אל ד"ר יורה על מנת לקבל מענה מהיר לשאלותיכם.

מנהלי פורום מחלות וטיפולי רשתית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • היפרדות רשתית וניתוח
    נטלי
    06:54 01/11/16 01/11
    06:54
  • שלום שמי נטלי בת 32 גילו לי היפרדות רשתית לפני שנה ו 3 חודשים כשהייתי בהריון בשבוע 6
    הרופא שטיפל בי בבית חולים איכילוב אמר שאין מה לעשות חוץ מניתוח חיגור ושאי אפשר לחכות הרבה כדי שלא יהיה יותר גרוע..אבל שנחכה לשליש השני של ההריון על מנת שנוכל לעשות את הניתוח .. אני לא הסכמתי לקחת את הסיכון ולעבור ניתוח בהרדמה מלאה בהריון והעדפתי להישאר במעקב ולעשות ניתוח קיסרי כדי למנוע נזק נוסף לעין.. בחודש שמיני באתי לביקורת והמצב נראה אותו הדבר אמרו לי לחזור חודשיים אחרי הלידה ושנקבע תאריך לניתוח ..לאחר הלידה הרופא בדק אותי ראה שהכל יציב והחליט לחכות לאחר חודש הגעתי שוב מיוזמתי מכוון שפתאום התחלתי לראות הבזקים בעין שזה משהו שלא היה לי לפני ומאוד הלחיץ אותי בבית חולים בדקו אותי ואמרו שהיפרדות נראית אותו הדבר אבל שיש שינויים בזגוגית ונקבע תאריך לניתוח כמה שיותר מהר .. הגעתי ליום של האישפוז החליט לבדוק אותי רופא אחר וקבע כי אין למה ללכת כרגע לניתוח כי זה נראה יציב וניתוח אצלי זה מורכב ומסובך והם לא יודעים אפילו איפה נמצא החור עם הנוזל כי לא מוצאים אותו בבדיקה ..השאלה שלי היא האם אפשר להשאיר אותי ככה ? אני מאוד מפחדת על העין שלי הראייה שלי ירדה משמעותית יש לי שטח מת בעין אני מאוד בלחץ יש לי תינוקת קטנה בבית .. ואני בלחץ על העין שלי .. מה עליי לעשות?

• הגב ל: היפרדות רשתית וניתוח

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • היפרדות רשתית וניתוח
    ד"ר ירון לנג
    10:05 01/11/16 01/11
    10:05
  • שלום רב,
    אינני מכיר את מצב הרשתית אצלך אך לאור העובדה שהניתוח נדחה כנראה שבעינך החולה ישנה היפרדות רשתית שאינה חדשה, מלווה בשינויים בזגוגית וגם ברשתית. יתכן שבמצב כזה יש לשקול ניתוח ויטרקטומיה עם או בלי חיגור, תלוי במצב. יש לדעת שלאחר ניתוח כזה יש אפשרות של התפתחות קטרקט בהמשך. בכל מיקרה רצוי לנתח ולנסות להצמיד את הרשתית חזרה למקומה. לעיתים נדרש לכך יותר מניתוח אחד. מומלץ שתיפני שוב ובהקדם לרופא שלך באיכילוב ואם הענין מתעכב לפנות לשאול חו"ד שניה.
    בברכת בריאות ובהצלחה,
    ד"ר לנג

בברכה, ד"ר ירון לנג, מומחה לרפואת עיניים, רופא בכיר ומנתח במרכז הרפואי לניתוחי עיניים - "מעין".
    טלפון: 077-9969-666.

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • היפרדות רשתית וניתוח
    נטלי
    07:09 02/11/16 02/11
    07:09
  • תודה רבה על המענה המהיר.
    הלכתי לשמוע חוות דעת נוספת ונאמר לי שהמצב שלי אכן מורכב.. ושנראה כי ההיפרדות היא שטוחה וצמודה ושניתוח חיגור כן מומלץ במקרה שלי אבל הרופא אמר שהמצב נראה יציב כבר הרבה זמן ואולי אפשר לחכות קצת עם הניתוח אבל מצד שני אומר שהקטע המת שאני רואה בעין יכול פתאום להיות בכל העין .. אף אחד לא נותן לי תשובה חד משמעית ואני נמצאת בבעיה .. האם עליי להתעקש על ניתוח בהקדם? אני מאוד מפחדת שאני לא יראה בעין

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • היפרדות רשתית וניתוח
    ד"ר ירון לנג
    12:18 02/11/16 02/11
    12:18
  • שוב שלום,
    לעיתים באמת ההחלטה לא קלה, אבל מאד קשה לתת עצה תאורטית. כעיקרון, רשתית מופרדת חלקית עלולה להפרד עם הזמן גם בחלקים אחרים. ברוב הגדול של המיקרים יש לנתח. לעיתים נדירות יותר, המצב אינו מתקדם ואפשר לעקוב בלבד, וכך לדחות את הניתוח אך זה מחייב המשך מעקב תקופתי בקפדנות.
    בברכה,
    דר לנג

בברכה, ד"ר ירון לנג, מומחה לרפואת עיניים, רופא בכיר ומנתח במרכז הרפואי לניתוחי עיניים - "מעין".
    טלפון: 077-9969-666.

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2022