X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורתופדיית עמוד שדרה
אודות הפורום
אודות פורום אורתופדיית עמוד שדרה

פורום אורתופדיית עמוד שדרה שע"י מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי כרמל בחיפה מנוהל על ידי ד"ר בני ברנפלד, מנהל המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפים לניהול הפורום ד"ר עלי סולימאן, מומחה באורתופדיית עמוד שדרה ורופא בכיר במחלקה האורתופדית במרכז הרפואי כרמל, וד"ר ארסן שפיגלמן, רופא או...

פורום אורתופדיית עמוד שדרה שע"י מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי כרמל בחיפה מנוהל על ידי ד"ר בני ברנפלד, מנהל המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי כרמל. כמו כן שותפים לניהול הפורום ד"ר עלי סולימאן, מומחה באורתופדיית עמוד שדרה ורופא בכיר במחלקה האורתופדית במרכז הרפואי כרמל, וד"ר ארסן שפיגלמן, רופא אורתופד מומחה ומנתח בכיר העומד בראש היחידה למחלות עמוד שדרה במחלקה האורתופדית במרכז הרפואי כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לשברים בחוליות, פריצת דיסק, שאיבת דיסק, כאבי גב, קיבוע חוליות הגב, הזרקת צמנט לחוליה, רובוט לניתוחי עמוד שדרה, שחרור לחץ מחוט השדרה, שחרור לחץ מאזור העצב, אוסטאופורוזיס, היצרות של תעלת השדרה, פגיעה בשורש של העצב בעמוד השדרה, שיתוק, שיתוק חלקי, תסמונת זנב הסוס, כאבי צוואר, ניתוח גב מלעורי, ניתוחי גב זעיר-פולשניים, טיפול בגלי רדיו, זריקה אפידורלית, בלוק אפידורלי, שברים אצל אנשים מבוגרים, מחלות ניווניות בעמוד השדרה, פריצות דיסקוס ושברים בחוליות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורתופדיית עמוד שדרה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • אולי מכאן תבוא הישועה - אשמח להכוונה ועזרה
    שרלה
    18:16 01/10/19 01/10
    18:16
  • שלום רב,
    אני בת 36 ובדרך כלל בריאה. אכתוב מעט באריכות על מנת להעביר כמה שיותר פרטים.

לפני כחודש הופיע כאב פתאומי בכף רגל שמאל, בין הבוהן לכרית כף הרגל. הכאב נמשך מספר ימים ולא הייתי מסוגלת לדרוך על הרגל, הרופאה החליטה שמדובר בדלקת ויעבור תוך כמה ימים.
    כשבוע וחצי לאחר שהופיע הכאב התחלתי לחוש תחושת רדימות בכף יד שמאל וכעבור כמה שעות גם רגל שמאל. הכאב בכף הרגל נעלם כלא היה ואותו החליפה תחושת נימול בכל כף הרגל והיד.
    במיון שללו אירוע מוחי ושחררו ללא שום בדיקה.
    במהלך החודש האחרון אני סובלת מיד שמאל רדומה לכל אורכה, רגל שמאל רדומה מכף הרגל ועד לברך. (תחושה שאני עם גרב עבה )כאבים עזים וזרמים בעיקר ביד ובהיקף של כתף שמאל.
    בדיקת mri ראש שללה מחלה דימיאליבית ויצאה תקינה למעט סינוס כרוני (לא קשור לסימפטומים המפורטים).
    בדיקת emg גפיים עליונות תקינה.
    בדיקת Emg גפיים תחתונות- התקבלו תשובות F ארוכות לעצב הטיביאליס השמאלי- רדיקולופטיה בגובה s1 משמאל.
    בשלושת הימים האחרונים חלה החמרה בסימפטומים. כאב חזק מאוד הופיע בצוואר העליון, מקרין לאוזן שמאל, עורף שמאל עד לגובה האוזן וגם לכתף שמאל ולגב העליון.
    נוסף לכך, יד ימין ורגל ימין החלו גם הם לעקצץ (בעיקר לאחר שכיבה).
    אני לא מסוגלת לכופף את הצוואר קדימה הכאב נוראי וכל תנועה שולחת זרמים לאורך יד שמאל.
    רופא המשפחה אמר לי לקחת קורקומין (יש לי הרגשה שהוא חושב שזה מצב נפשי אבל אני יודעת מה אני מרגישה ואני מתוסכלת מחוסר המענה.
    לאן לפנות? איזה תחום רפואה? איזה בדיקות/צילומים לעשות?
    אני כבר חודש בתוך כל הסיפור הזה.

שאלה נוספת, בתחילה כשרק החלו הסימפטומים ביצעתי בדיקות דם אשר יצאו תקינות, האם יש צורך לבצע שוב כעת? האם ייתכן שינויים בערכים מסויימים עקב התפתחות הבעיה?

נשלח ע"י אפליקציית שאל את הרופא לאייפון.
  • הגב ל: אולי מכאן תבוא הישועה - אשמח להכוונה ועזרה

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    ד"ר עלי סלימאן
    07:30 23/10/19 23/10
    07:30
  • בוקר טוב
    ממליץ בדיקת נוירולוג
    ממליץ בדיקת אורתופיד לשקול ביצוע
    בדיקת סיטי עמוד שדרה צווארי ועמוד שדרה מותני .

בברכה,
    ד"ר עלי סלימאן אורתופד בכיר, מומחה במחלות וניתוחי עמוד השדרה, אורתופד ומנתח עמוד שדרה במחלקה האורתופדיה של בית החולים כרמל, בית חולים אלישע ובמרכז הרפואי זבולון.
    טלפון במרכז הרפואי כרמל: 04-8250560 (דקלה)
    טלפון מרפאה - 04-852-4099
    מייל: [email protected]

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד.

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
    שרלה
    18:53 27/10/19 27/10
    18:53
  • תודה רבה על המענה
    אכן קיבלתי הפניה לבדיקת mri צווארי מקווה לבצע בקרוב

אשמח להתייחסות לתוצאות שקיבלתי היום, האם תקין?

ANTI CARDIOLIPIN IgG<1.6
    ANTI CARDIOLIPIN IgM<0.2
    A.B2 GLYCOPROTEI IgG<1.4
    A.B2 GLYCOPROTEI IgM 0.2 U/ml
    ANTI CARDIOLIPIN IgA<0.5
    GLUCOSE - U STRIP NEGATIVE
    BILIRUBIN- U STRIP NEGATIVE
    KETONES- U STRIP NEGATIVE
    SPECIFIC GRAV-U STRI 1.010
    PROTEIN- U STRIP NEGATIVE
    NITRITE- U STRIP NEGATIVE
    LEUCOCYTES - U STRIP +
    RBC calc. - U STRIP NEGATIVE
    UROBILINOGEN-U STRIP NORMAL
    PH- U STRIP 5.5
    LEUCOCYTES-SED 10-12

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פיענוח mri צווארי
    שרלה
    20:21 31/10/19 31/10
    20:21
  • שלום אודה להתייחסות ומענה ככל האפשר

שלום רב
    משהו שהתחיל בתחושת נימול בגפיים שמאליות בכל זמן נתון והחמיר תוך שלושה חודשים לנימול ארבעת הגפיים במצב שכיבה או ישיבה וכאבים עזים בצוואר, כתפיים (במיוחד שמאל, בית שחי וחזה עליון) חולשת שרירים ב-2 הידיים (לא הצלחתי להחזיק עוגת יום הולדת ) ועוד

עשיתי בדיקת mri צוואר וקיבלתי את הפיענוח ויש לי מס שאלות
    1- האם זה חמור
    2-איך מטפלים
    3- הגובה שלי 155 והמשקל 46, אני לא עושה ספורט למעט הליכות עם הכלב ואינני מרימה דברים כבדים ולא נחבלתי באף דרך. מה יכול לגרום ל6 בלטים / בקע בצוואר?
    4- בבדיקת emg לא עלו על הבעיה בצוואר אך כן אובחנה רדיקולופטיה בגובה s1 האם הגיוני שישנם פגיעות נוספות לאורך עמוד השדרה?
    5 כאב במפרק הירך השמאלי שהתחיל לפני כחצי שנה חזר להטריד, האם יכול להיות קשור?

פיענוח הבדיקה
    ממצאים:
    מעבר קרניו צרוויקלי בגדר הנורמה ללא צניחה של הטונזילות מתחת לפורמן מגנום. ללא עדות לתמטים , תזוזות או שינויים הרסניים בחוליות. מנח לורדוטי שמור. ללא עדות למסות פרה או פרא ורטברליות. תעלה הספינלית גרמית ברוחב תקין. חוט השדרה בעובי תקין ללא עדות לאותות חריגים מתוכו.
    בהסתכלות ספציפית על המרווחים הדיסקלים:
    C1-C2 - בגדר הנורמה.
    C2-C3 - בלט דיסק אחורי ומרכזי מינימלי.
    C3-C4 - בלט דיסק אחורי ומשמאל קל.
    C4-C5 - בלט דיסק אחורי ומשמאל קל.
    C5-C6 - בלט דיסק אחורי ומשמאל קל.
    ? C6-C7 בגדר הנורמה.
    ? C7-D1 בקע דיסקי אחורי ומרכזי קטן.
    התרשמות:שינויים דיסקופתיים מינימליים לאורך ע"ש הצווארי, ללא השפעה מהותית על רוחב של תעלת השדרה או תעלות
    השורש

• הגב ל: פיענוח mri צווארי

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2024