X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום אורתופדיית עמוד שדרה
אודות הפורום
אודות פורום אורתופדיית עמוד שדרה

פורום אורתופדיית עמוד שדרה שע"י מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי כרמל מנוהל על ידי ד"ר אלכסנדר ברוסקין, מומחה אורתופדיה כללית ועמוד שדרה, ומנהל היחידה למחלות עמוד השדרה בבית חולים כרמל שבחיפה ומבכירי הרופאים בארץ בתחומו. כמו כן שותפים לניהול הפורום ד"ר בני ברנפלד, מנהל המחלקה האורטופדית במרכז ...

פורום אורתופדיית עמוד שדרה שע"י מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי כרמל מנוהל על ידי ד"ר אלכסנדר ברוסקין, מומחה אורתופדיה כללית ועמוד שדרה, ומנהל היחידה למחלות עמוד השדרה בבית חולים כרמל שבחיפה ומבכירי הרופאים בארץ בתחומו. כמו כן שותפים לניהול הפורום ד"ר בני ברנפלד, מנהל המחלקה האורטופדית במרכז הרפוא כרמל, וד"ר עלי סולימאן. ד"ר ברוסקין הינו אורתופד מומחה בניתוחי עמוד השדרה, ורופא בכיר במחלקת אורטופדיה במרכז הרפואי כרמל. ד"ר עלי סולימאן, מומחה באורתופדיית עמוד שידרה, ורופא בכיר במחלקת אורתופדיה בית חולים כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכם להעלות שאלות הנוגעות לשבר\ים בחוליות, פריצת דיסק, פריצות דיסק, שאיבת דיסק, כאבי גב, קיבוע חוליות הגב, הזרקת צימנת לחולייה, רובוט וניתוחי עמוד שדרה, שחרור לחץ מחוט השדרה, שחרור לחץ מהעצבים, אוסטאופורוזיס, היצרות של תעלת השידרה, פגיעה בשורש של העצב בעמוד השדרה, שיתוק, שיתוק חלקי, תסמונת זנב הסוס, כאבי צוואר, ניתוח גב מילעורי, ניתוחי גב זעירים, טיפול בגלי רדיו, זריקה אפידורלית, בלוק אפידורלי, שברים אצל אנשים מבוגרים, מחלות ניווניות בעמוד השדרה, פריצות דיסקוס ושברים בחוליות ועוד. הינכם מוזמנים ללמוד מניסיונם של גולשים אחרים בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכם במהירות האפשרית.

מנהלי פורום אורתופדיית עמוד שדרה

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • פריצת דיסק צווארית
    מור
    21:23 05/06/19 05/06
    21:23
  • הועבר מפורום רפואה כללי.

שלום ד"ר.
    אשמח להתייעץ איתך. אני בת 26 סובלת כ5 שנים מכאבים חזקים בצוואר. עשיתי בדיקת סיטי פעמיים וmri פעמיים ומפעם לפעם נראה שהממצאים החמירו. אלו התוצאות האחרונות מבדיקת הmri שעשיתי לפני כחודש וחצי:
    מרווח c4-c5 היצרות קלה של הפורמינה מימין.
    מרווח c5-c6 שינויים ניוונים, היצרות קלה של הפורמינה משמאל.
    מרווח c6-c7 דיסק פרוץ גדול מאוד היוצר לחץ משמעותי על השק הדורלי וחוט השידרה. היצרות קלה עד בינונית של הפורמינה משמאל. הדיסק יוצר לחץ משמעותי יותר על החוט משמאל. קשה לקבוע בוודאות לגבי שינוי סיגנל בחוט. לסיכום, ההמצא בהחמרה בהשוואה לבדיקה קודמת מ2018. השינויים במרווח הדיסקלי גברו. הלחץ על החוט והשק הדורלי התגברו.

מודגמת הגדלה של שתי אונות התירואיד.
    מודגמת בלוטות מוגדלות בצוואר
    לאחר הזרקת חוצא ניגוד מודגמת האדרה היקפית סביבה דיסק פרוץ גדול. פרט לכך ללא האדרה פתולוגית.

חשוב לציין כי לפני הבדיקה פניתי לרופא מנתח שהמליץ לבדוק שזו לא דלקת פרקים כי לטענתו הכאבים שאני מתארת דרמטיים גם לפריצות דיסק צוואר. אני כל יום סובלת מכאבים בשנים האחרונות ומגבלה בתנועתיות, קשה לי להזיז את הצוואר והראש. כמעט כמה פעמים בחודש יש לי התקפים, אני קמה בבוקר ופשוט לא יכולה לזוז וזה מגיע למצב שאני לא יכולה לעשות כלום לבד, לא להתקלח ולא להחליף בגדים. ההתקף יכול להמשך שבוע וחצי שבועיים שאני משותקת למיטה.
    בבדיקות הדם שעשיתי נראה שישנה דלקת בגוף. בגלל תיאור הכאב המנתח הפנה אותה לריאומטולג.
    הרופא לא היה בטוח ולבסוף המליץ על ניתוח להוצאת הדיסק אם כי טען שהכאב לא נובע מפריצת הדיסק. בחודשים האחרונים הכאב התגבר ומקרין לי ליד שמאל. הסברתי לכל רופא שהכאב הוא בעיקר בצוואר בצד שמאל וביד שמאל, האם אין קשר בין הכאב לפריצת הדיסק?
    האם ניתוח הוא הפיתרון? הרופא ציין שלא בהכרח שהכאב יעבור לאחר הניתוח.
    אשמח לעזרתך!!

• הגב ל: פריצת דיסק צווארית

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • פריצת דיסק צווארית
    ד"ר עלי סלימאן
    07:02 08/07/19 08/07
    07:02
  • בוקר טוב
    הכאב יכול להיות ממקור צווארי , מאחר ואת סובלת מפריצת דיסק בין חוליות C6-C7 , לפי התשובה הדיסק לוחץ על החוט יותר משמאל, זה יכול להסביר כאבים בצוואר וביד שמאל
    לגבי סוג הטיפול? זה נקבע אחרי בדיקת גופנית של החולה ועיון בבדיקת MRI שעברת. ממליץ בדיקה אצל מומחה עמוד שדרה

בברכה,
    ד"ר עלי סלימאן אורתופד בכיר, מומחה במחלות וניתוחי עמוד השדרה, אורתופד ומנתח עמוד שדרה במחלקה האורתופדיה של בית החולים כרמל, בית חולים אלישע ובמרכז הרפואי זבולון.
    טלפון: 077-9969666
    טלפון במרכז הרפואי כרמל: 04-8250506 (דקלה)
    מייל: [email protected]

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד.
  • הגב ל: פריצת דיסק צווארית

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2019