X

מדורים:

•      
    חיפוש מהיר:
  • אזור: 
יש שאלה? שאל שאלה
שאל בפורום שאל בפורום לכל הפורומים
אנא שימו לב כי כל תשובה שתקבלו אינה מהווה יעוץ ספציפי, אין להסתמך עליה והיא אינה מחליפה יעוץ מקצועי-רפואי. עליכם להסתמך אך ורק על ייעוץ רפואי ספציפי.

העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
תוכן:

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית
אודות הפורום
אודות פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית שע"י מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים ויולדות ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אניס כלדאוי, רופא גינקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות, ביחידה...

פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית שע"י מרכז רפואי כרמל (חיפה) מנוהל על ידי פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים ויולדות ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית במרכז הרפואי כרמל שבחיפה. כמו כן שותף לניהול הפורום ד"ר אניס כלדאוי, רופא גינקולוג בכיר במחלקת נשים ויולדות, ביחידה לכירורגיה גינקולוגית זעיר-פולשנית ובמרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז הרפואי כרמל. מטרתו של הפורום הינה לאפשר לכן להעלות שאלות הנוגעות למצבים ממאירים בצוואר הרחם, מצבים טרום-ממאירים ברירית הרחם, מצבים ממאירים של הרחם, מצבים ממאירים של השחלה והפריטונאום, כירורגיה אנדוסקופית, פריון ומצבים ממאירים, וכירורגיה כללית. כמו כן ניתן לשאול בנושאי טיפולי פוריות, הפריה חוץ-גופית, הקפאת ביציות, הקפאת רקמת שחלה, טיפולי פוריות בחולות סרטן, ומעקב היריון. הינכן מוזמנות ללמוד מניסיונן של גולשות אחרות בפורום, ולהיעזר בצוות על מנת לקבל תשובות לשאלותיכן במהירות האפשרית.

מנהלי פורום גינקולוגיה כללית ואונקולוגית

חזרה לפורום לדף כל הפורומים
  • כותרת ההודעהכותרת מאת תאריךושעה
  • מעבר בין גלולות
    זהבה
    13:31 01/10/20 01/10
    13:31
  • רציתי לשאול: אני מניקה והשתמשתי עד עכשיו בגלולת פרוגסטרון בנוסף יש לי בעיה בבלוטת התריס , יתר פעילות בלוטת התריס, סבלתי מדימומים רבים בזמן השימוש בגלולה(הגיע למצב של שני מחזורים כל חודש) הרופאה טענה שהגלולה לא מתאימה לי כי כנראה אני אמורה לקבל מחזור בהנקה בהנקה, וגלולה זו מתאימה למי שאין לה ביוץ או שיתכן והדימומים הם כתוצאה מהבעיה בבלוטת התריס היא הפנתה אותי לאנדוקרינולוג והחליפה לי לגלולה משולבת.. רציתי לשאול: 1. איך יתכן הרי אישה מניקה לוקחת את הגלולה על מנת למנוע ביוץ ואם אין ביוץ אז אין צורך לקחת וכל מה שלקחתי זה על מנת למנוע את הביוץ אז בעצם מה הגלולה הזו עושה...כלומר איך היא פועלת?? 2. במעבר בין הגלולות אני יודעת שיש בד,כ דימום ולי כרגע אין האם זה מצב הגיוני או שחייב להיות דימומים? האם זה מראה שהגלולה לא עובדת עלי? ואיך אני אדע שעובדת עלי? 3. והאם יתר פעילות הלוטת התריס יכולה להוריד מיעילות הגלולה?
    4. עברתי מיד לגלולה המשולבת ללא הפסקה האם אני מיד מוגנת?
    אודה מאוד אם תענו לי על השאלות כי כרגע אין לי את מי לשאול וזה מאוד דחוף לי תודה רבה

• הגב ל: מעבר בין גלולות

• העלאת קובץ פרטי העלאת קובץ ציבורי
    • בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מעבר בין גלולות
    ד"ר אניס כלדאוי
    21:41 01/10/20 01/10
    21:41
  • שלום זהבה, קשה לתת לך מענה נרחב בפוסט כאן. עיקר הדברים- גלולות משולבות או עם פרוגסטרון בלבד מונעות כניסה להריון על ידי מניעת ביוץ בעיקר אך יש מנגנונים נוספים. גם עם גלולות לעיתים יש דימום. אם החלפת הגלולות הייתה רציפה אז את אמורה להיות מוגנת כבר עכשיו. יש חשיבות באיזון של בלוטת התריס כיון שגם חוסר איזון זה יכול להוביל לדימום מוגבר ולא סדיר.

נשלח ע"י אפליקציית שאל את הרופא לאייפון.
    בברכה,
    ד"ר אניס כלדאוי, מומחה בתחום כירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית, מנתח בכיר במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי כרמל ורופא בכיר ביחידה לכירורגיה גניקולוגית זעיר פולשנית ובמרכז הרב תחומי לטיפול באנדומטריוזיס בכרמל.
    טלפון: 04-9514517
    מייל: [email protected]
    פייסבוק: ד"ר אניס כלדאוי

• בהעלאת ומסירת הקובץ אני מוותר על כל רכיב סודיות רפואית ביחס למסמכים המצורפים ולשימוש שלהם על ידי האתר, המומחה וכל מי מטעמם
    • CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מעבר בין גלולות
    זהבה
    13:14 02/10/20 02/10
    13:14
  • תודה רבה על המענה המהיר..

רק שאלה נוספת בבקשה אם אפשר:

לגבי ההגנה של מניעת ההריון: האם חוסר איזון של בלוטת התריס מוריד מיעילות הגלולה? ואם כן איזו הגנה אני יכולה להוסיף עד שאסיים לטפל בבלוטת התריס

תודה רבה עזרתם לי מאוד

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מעבר בין גלולות
    פרופ' עופר לביא
    01:25 03/10/20 03/10
    01:25
  • לרוב חוסר איזון של בלוטת התריס אינו מוריד את היעילות של הגנת הגלולות .
    בלי קשר, חוסר איזון יש לאזן שכן יש לו תופעות לואי אחרות

בברכה, פרופסור עופר לביא, גינקולוג, מנהל מחלקת נשים, ומנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית בבית חולים כרמל, חיפה.
    טלפונים: 04-8300000 \ 048250211 \ 04-8250336
    מייל: [email protected]

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
  • מעבר בין גלולות
    זהבה
    13:44 07/10/20 07/10
    13:44
  • תודה רבה על התשובה,

אני שואלת כי רופאה אחת אמרה לי שיתכן שהגלולות פחות יהיו יעילות בגלל הבעיה בבלוטת התריס ואחת אמרה לי שאין בעיה ולא תפגע המניעה אני נוטלת גלולות מינולט
    רציתי לשאול יש לי גם PTH קצת גבוה שהבנתי שזה בעיה בבלוטת יותרת התריס וגבר ויש לי גם נוגדני בלוטת התריס, אני במעקב אצל אנדוקרינולוג...

האם כל אלו גם לא מורידים מיעילות הגלולה במניעה?

תודה רבה וחג שמח

• CAPTCHA Image
      [החלף תמונה]
    • 
קבוצת הפייסבוק מצאו אותנו בפייסבוק:
singכל האמור באתר הינו הסברים כלליים שאינם מחליפים יעוץ מקצועי ורפואי. אנא גשו להתייעץ עם מומחה בכל עניין ספציפי.sign
© כל הזכויות שמורות לאתר שאל את הרופא 2014 - 2020